Декларація урядів семи країн Північної Європи
Декларація урядів семи країн Північної Європи
Очільники семи урядів країн Північної Європи – Естонії, Латвії, Норвегії, Данії, Швеції, Фінляндії та Польщі – ухвалили спільну декларацію щодо збільшення підтримки України. Документ погодили наприкінці листопада за підсумками саміту у резиденції премʼєр-міністра Швеції Харпсунд, пише Європейська правда.
“Ми посилимо нашу підтримку України. Наші країни є найбільшими донорами військової допомоги Україні на душу населення і наша підтримка не похитнеться”, – наголосили підписанти.
Країни заявили про готовність відповідати за євроатлантичну безпеку “на тлі серйозних загроз і викликів” та посилити спільні зусилля для захисту себе та всіх членів Альянсу.
Зокрема, уряди пообіцяли в найближчі місяці збільшити фінансування української оборонної промисловості та інвестувати в постачання Україні більшої кількості боєприпасів. Також підписанти підтвердили підтримку “Плану перемоги” Володимира Зеленського.
“Ми будемо працювати разом, щоб стримувати, кидати виклик і протидіяти агресивним і вкрай конфронтаційним діям Росії, а також забезпечити її повну міжнародну відповідальність за злочин агресії”, – йдеться в декларації.
Підписанти декларації назвали Росію “найбільш значною і прямою загрозою нашій безпеці в довгостроковій перспективі”.
Раніше 12 держав Європи об’єдналися у рамках формату Північна група-Україна для розвитку оборонного співробітництва. До обʼєднання увійшли представники країн Балтії, Данії, Швеції, Фінляндії, Норвегії, Ісландії, Великої Британії, Німеччини, Польщі та Нідерландів.
Нагадаємо, з 15 по 26 листопада Президент СКУ здійснив офіційний візит до країн Північної Європи. 19 листопада Павло Ґрод звернувся з промовою до Комітету зовнішньої політики парламенту Данії, 20 листопада – зустрівся з норвезькими парламентарями, 22 листопада – провів зустріч із депутатами парламенту Швеції, а 26 листопада – з представниками парламенту Фінляндії. Усе – задля зміцнення підтримки України, розв’язання актуальних проблем українських біженців та привернення уваги до важливих гуманітарних й історичних питань.
Фото: пресслужба уряду Швеції