Уряд виділив 1,45 млрд грн на підтримку бізнесу Хмельниччини у рамках “Зроблено в Україні”

Уряд виділив 1,45 млрд грн на підтримку бізнесу Хмельниччини у рамках “Зроблено в Україні”
344366 ПЕРЕГЛЯДІВ

Уряд виділив щонайменше 1,45 млрд грн на 2024 рік для бізнесів Хмельниччини у рамках політики “Зроблено в Україні” у державному бюджеті.

Про це Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко заявила під час презентації політики «Зроблено в Україні» у Хмельницькому під головуванням Президента України Володимира Зеленського та зустрічі із місцевим бізнесом, повідомляє Міністерство економіки України.

Кошти спрямовують на три ключові напрямки політики - розвиток виробництва, стимулювання несировинного експорту та залучення інвестицій у реальний сектор. Йдеться про фінансування програм підтримки бізнесу.

«Це як ті програми, які показали свою ефективність у попередні роки -  “Доступні кредити 5-7-9”, гранти на переробку, програма «Шкільний автобус», пільгова іпотека єОселя, гранти єРобота. Так і нові або відновлені програми, зокрема компенсації для аграріїв за купівлю української сільгосптехніки, стимулювання розвитку індустріальних парків, підтримка проєктів зі значними інвестиціями (понад 12 млн євро) тощо», — розповіла очільниця мінекономіки.

За її словами, 1,45 млрд грн, передбачені на Хмельниччину, не є лімітом, адже чим активніше бізнеси регіону подаватимуться на програми підтримки, тим більше коштів зможуть отримати. А загалом в бюджеті 2024 року на програми підтримки бізнесу, об’єднані у політику “Зроблено в Україні”, закладено понад 45 млрд грн. 

Юлія Свириденко сказала, що стратегічна мета політики “Зроблено в Україні” – змінити структуру української економіки, наростити виробництво товарів із доданою вартістю та збільшити частку переробної промисловості у ВВП вдвічі – до 20%. 

«Сировинність - це дуже часто синонім бідності. Тому ми прагнемо розвивати виробництво, аби стати більш економічно самодостатніми, сприяти створенню нових робочих місць і наповненню бюджетів податками. Це вкрай важливо для нашої обороноздатності, адже виключно з коштів, які у вигляді податків і зборів платить бізнес, ми можемо фінансувати наш сектор безпеки і оборони», — розповіла Міністр економіки.

Мінекономіки зазначає, що раніше презентація політики «Зроблено в Україні» під головуванням Президента Володимира Зеленського відбулася на Харківщині, Сумщині, Чернігівщині, Буковині та в Дніпропетровській області. 

За словами Юлії Свириденко, регулярні зустрічі в регіонах із бізнесом дозволяють вирішувати як точкові проблеми бізнесу, так і виклики для цілих галузей. 

“Візьмемо за приклад Харківщину: область зараз важко потерпає від обстрілів росіян. Щоб підтримати бізнес, майже одразу після наради спільно із колегами з Уряду дозволили місцевій владі звільняти бізнес від місцевих податків, а ми ці кошти компенсуємо. Згодом зробили знижку у 30% на залізничні перевезення для аграріїв регіону, вдвічі розширили мікрогранти. І такі приклади маємо в різних областях”, — додала Перший віцепрем’єр-міністр України.

Більше про політику «Зроблено в Україні» можна дізнатися в інформаційному матеріалі «Зроблено в Україні. Каталог можливостей від держави».

Довідково: минулого тижня Міністерство економіки спільно із партнерами запустило ще один елемент політики «Зроблено в Україні» - гранти на розвиток жіночого підприємництва «Створюй». Це можливість отримати до 15 тисяч доларів на бізнес із переробки, яким володіють жінки. Загальний фонд програми - 1 млн доларів.

  • Нагадаємо, що раніше Юлія Свириденко під час зустрічі з Послом Канади  у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл розповіла, що Україна зацікавлена у підтримці Канади щодо просування гендерно-трансформаційної протимінної діяльності.

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео