Фермери можуть отримати компенсацію від держави за розмінування земель власним коштом

Фермери можуть отримати компенсацію від держави за розмінування земель власним коштом
275615 ПЕРЕГЛЯДІВ

Кабінет Міністрів України використає 3 мільярди гривень, передбачених у державному бюджеті для компенсацій витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Зміни до постанови передбачають компенсації як для фермерів, землі яких уже розміновані сертифікованими операторами протимінної діяльності в період з 24 лютого 2022 року до 15 квітня 2024 року, так і для фермерів, які лише планують розпочати розмінування власних с/г ділянок або на яких працюють як орендарі. На ці потреби у бюджеті на 2024 рік закладено 3 мільярди гривень. Держава компенсуватиме 80% вартості розмінування.

Мінекономіки зазначає, що відповідно до постанови право на компенсацію за розмінування земель сільськогосподарського призначення мають ті сільськогосподарські виробники, землі яких знаходяться на деокупованій території поза зоною бойових дій. Факт забруднення таких ділянок вибухонебезпечними предметами повинен підтвердити Центр протимінної діяльності за результатами нетехнічного обстеження, проведеного сертифікованим оператором протимінної діяльності. 

Заявку на компенсацію вартості розмінування вже можуть подавати ті фермери, землі яких очистили сертифіковані оператори у період з початку широкомасштабного вторгнення до 15 квітня 2024 року. Для цього потрібно заповнити Заявку на отримання компенсації надіслати її на електронну адресу Центру гуманітарного розмінування, додавши копії документів, що підтверджують сам факт розмінування: договору на надання послуг з розмінування, акту наданих послуг, документу, що підтверджує здійснення розрахунків за надані послуги. Центр гуманітарного розмінування перевіряє документи, формує перелік фермерів, які відповідають вимогам і відправляє документи на розгляд Комісії при Мінекономіки, яка й ухвалює фінальне рішення.

Ті ж фермери, які лише планують розмінування земель, на яких працюють, можуть подавати заявки та супровідні документи на компенсацію через Державний аграрний реєстр. Вартість розмінування визначатиметься на відкритих торгах в системі Prozorro. Компенсація надаватиметься лише раз за одну забруднену ділянку.

Компенсацію від держави не зможуть отримати фермери, проти яких Україна запровадила санкції або ж кінцеві власники с/г товаровиробника є громадянами країни-агресора. Фермери, які перебувають в стадії ліквідації чи банкрутства, а також ті, хто мають податковий борг, теж не зможуть отримати компенсації.

Ухвалення постанови створить сприятливі умови щодо підтримки сільськогосподарського виробництва та відновлення сільськогосподарського виробництва на забруднених/імовірно забруднених земельних ділянках сільськогосподарського призначення, зокрема на територіях, на яких завершено ведення бойових дій, та на деокупованих територіях.

  • Нагадаємо, що раніше українська делегація, до складу якої увійшла й Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, взяла участь у спільному засіданні Українсько-Чилійської Урядової Комісії, яке востаннє відбувалося 13 років тому. Поглиблення співпраці у торгівлі й залученні інвестицій – ці питання обговорили Україна та Чилі під час першого за понад десяток років візиту української делегації високого рівня у Чилі. Учасники засідання домовилися про поглиблення співпраці на рівні торгових палат України та Чилі, а також інвестиційних агенцій обох країн.

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео