«Життя президента Ірану під загрозою»: на місці катастрофи гелікоптера триває пошукова операція

«Життя президента Ірану під загрозою»: на місці катастрофи гелікоптера триває пошукова операція
340367 ПЕРЕГЛЯДІВ

В неділю, 19 травня, гелікоптер, на борту якого перебував президент Ісламської Республіки Іран Ебрагім Раїсі, зазнав "жорсткої посадки", задіяні пошукові групи

Про це повідомляє АР із посиланням на державне телебачення Ірану.

Зазначається, що інцидент стався поблизу Джольфи, міста на кордоні з Азербайджаном.

За інформацією держтелебачення, рятувальникам завадили дістатися місця події погані погодні умови в цьому районі. Повідомлялося про сильний дощ із невеликим вітром.

Раїсі перебував у Азербайджані в неділю вранці на урочистому відкритті дамби разом з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Дамба є третьою, яку обидві країни побудували на річці Араз.

Також у повідомленні зазначили, що Іран літає в інші країни на різних вертольотах, але міжнародні санкції ускладнюють отримання запчастин для них. А військовий авіаційний флот бере свій початок ще до Ісламської революції 1979 року.

З ким летів Раїсі

В інформагенції Tasnim пишуть, що інцидент стався, коли Раїсі повертався з регіону Хода-Афарін у північно-західній провінції Ірану Східний Азарбайджан після урочистого відкриття дамби на спільному кордоні з Республікою Азербайджан. Це була церемонія здачі в експлуатацію гідровузла "Худаферин" та відкриття гідровузла "Гиз Галаси", збудованих на річці Араз.

"У колоні президента було три гелікоптери. Два вертольоти з кількома міністрами та чиновниками благополучно приземлилися. Міністр закордонних справ Ірану Хоссейн Амір-Абдуллахіян і лідер п'ятничної молитви в Тебрізі Мохаммад Алі Аль-е-Хашем також перебували на борту вертольота з президентом", - йдеться у повідомленні.

Рятувальні групи Товариства червоного півмісяця Ірану, військові сили та поліція були направлені в цей район, щоб знайти вертоліт.

За словами місцевих, ситуація незрозуміла через тумани в цьому районі.

На місце аварії направлено 20 бригад рятувальників і пошукові дрони, повідомляє Mehr News Agency.

Верховний лідер Ірану закликав молитися за Раїсі

Верховний лідер Ірану Алі Хаменеї в неділю ввечері висловив жаль з приводу "тривожного" інциденту за участю Раїсі та його оточення, повідомляє Iran International.

"Ми сподіваємося, що Бог поверне президента та його супутників нації", - сказав Хаменеї та закликав весь народ молитися за Раїсі. Разом з тим він запевнив, що "зривів у роботі країни не буде".

Іран звернувся до ЄС щодо допомоги в пошуку

Європейський комісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич розповів, що Іран зробив запит щодо допомоги у пошуку.

"На прохання Ірану про допомогу ми активуємо європейську супутникову службу швидкого реагування Copernicus EMS у зв’язку з аварією вертольота, який, як повідомляється, перевозив президента Ірану та його міністра закордонних справ".

Теги: Незалежний Медіа Форум, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео