Niezalezna.PL: Пропаганда кремля добре сприймається німцями
«Кремлівська пропаганда особливо добре сприймається німцями». Експерти стурбовані
Експерти стурбовані тим, що пропаганда володимира путіна і кремля особливо добре сприймається німцями, аналізує щоденний портал Bild, зазначаючи, що росія роками намагається вплинути на громадську думку в усьому світі, щоб узаконити свої злочини, такі як війна проти України та незрозумілі домовленості (наприклад, газопровід «Північний потік»).
Як нагадує «Bild», російська пропаганда знаходить у Німеччині виключно благодатний ґрунт з кількох причин:
- це «історично дружні відносини між Німеччиною та росією,
- спадок соціалістичної диктатури НДР,
- також велика кількість російськомовних жителів ФРН».
Після нападу росії на Україну більшість пропагандистського контенту присвячена війні, яка ведеться . «Проросійські погляди спритно поширюються різними каналами. Під впливом пропаганди перебувають як німецькомовні, так і російськомовні люди», – зазначає «Bild», яка попросила експертів Центру інформаційної стійкості (CIR) проаналізувати «підступну пропагандистську мережу лутіна».
На думку вчених з CIR, кремлівська пропаганда в Німеччині базується на п'яти основних стовпах. Перші та найочевидніші з них – російські державні ЗМІ RT, DE та SNA (німецька версія Sputnik).
У нещодавно оприлюдненому звіті SNA детально описала засудження російського міністра закордонних справ Сергія Лаврова військової допомоги Німеччини Україні. Лавров був відвертим щодо нацистського минулого Німеччини та неправдиво звинуватив німецький уряд у підтримці неонацистів, допомагаючи Україні. Крім того, ця інформація потім поширюється численними німецькими інтернет-порталами та екстремістськими блогерами.
російську пропаганду також поширюють впливові особи, «багато з яких мають зв’язки з Німеччиною», вважають експерти CIR. Прикладом може служити 29-річна Аліна Ліпп, яка має власний сайт, а також веде канали на YouTube, Telegram і RuTube (російський клон YouTube). Володіє німецькою та російською мовами.
«Значна частина контенту, який надають інфлюенсери, присвячена бойовим діям на окупованому росією Донбасі», — підкреслюють експерти, додаючи, що прихильники кремля зображують Ліпп «репресованим журналістом, який лише поширює правду».
Ще одним стовпом пропаганди є російсько-німецька організація «Вадар», яка «нібито діє в інтересах німців з росії». Проте, на думку CIR, канал Vadar у Telegram насичений антиукраїнським контентом, а також підтримує політику російського вторгнення, критикуючи німецьку допомогу Україні. Вадаром поширюється теза, що «значна частина німецького населення боїться війни, а Бундесвер до неї не готовий».
За даними CIR, після блокування сайтів російських державних ЗМІ на території ЄС російські посольства "агресивно поширюють пропаганду Кремля в соціальних мережах". Прикладом може служити пост Лаврова в Twitter про підрив газопроводу "Північний потік-2", у якому російський міністр звинуватив уряд США. Окрім Twitter, російські посольства використовують Facebook, Instagram, Telegram і YouTube, хоча багато з цих платформ зараз заборонені в росії.
Експерти також стурбовані діями екстремістських ЗМІ та партій, які поширюють брехню кремля в Німеччині. "Кілька з цих організацій пов'язані з російським урядом або російськими державними ЗМІ", - вказує CIR. Найвідомішим прикладом є AfD, німецька правопопулістська партія, яка поширювала російські заяви.
«Bild» додає, що «пропагандистські казки путіна» поширюють і ліві екстремісти. Американський лівоекстремістський сайт World Socialist (WSWS) має розширену німецькомовну версію, яка транслює російську пропаганду, відзначають експерти CIR.
Niezalezna.PL - партнер Незалежного Медіа Форуму
Політична карикатура Олексія Кустовського