ХХХ Ярмарок історичної книги у Варшаві пройде за участю України
Цьогорічний ювілейний ХХХ Ярмарок історичної книги відбудеться 24-27 листопада в Королівського замку у Варшаві. Свою продукцію представлять близько 160 видавництв з усієї Польщі, також 10 українських видавництв, серед який відомий своїми українсько-польськими проектами Видавничий дім журналу «Пам’ятки України» з Києва. В організаційній співпраці важливу роль відіграли Український інститут книги, Посольство України в Польщі. Серед медіапартнерів – українсько-польський Незалежний Медіа Форум, який очолює відомий письменник, політик і дипломат Юрій Щербак.
Організаторами ярмарку є Фундація історії та культури, Національний інститут музеології та охорони колекцій, Інститут національної пам’яті та Асоціація польських музеологів – Мазовецький відділ.
Як і раніше, ХХХ-й Ярмарок стане місцем популяризації історичної літератури, зустрічі з видавцями, авторами та місцем вдалого шопінгу. Зазвичай завдяки насиченій програмі супроводжувальних заходів ярмарок користується великим інтересом серед людей, які захоплюються історією, і таким чином виконується його основна мета – популяризація історичної літератури. У програмі супутніх заходів відбудуться дискусійні панелі, семінари та зустрічі з авторами на історичну тематику.
Із кожним роком формула Ярмарку історичної книги розвивається та збагачується. Крім історичних книговидавців, на Ярмарку можна відвідати і тематичні салони. У Музейному книжковому салоні Ви знайдете видання польських музеїв.
Однією з цілей організаторів є також налагодження міжнародної співпраці з сусідами. Цього року Ярмарок супроводжуватиметься Виставкою української книги та серією зустрічей за участю українських і польських істориків, публіцистів, видавців української історичної книги на колективному стенді:
- Петро Конашевич-Сагайдачний або Богдан Хмельницький, співпраця чи ворожнеча народів. Учасники дискусії: проф. доктор хаб. Mirosław Nagielski, д-р Наталія Старченко та д-р Piotr Kroll (п’ятниця, 25 листопада, 15.00-15.50, Кінозал),
- «Голодомор» і «Польська операція» НКВД 1937-1938 рр. в Україні. Польський та український досвід радянського тоталітаризму. Учасники дискусії: проф. доктор хаб. Ґжегож Мотика та д-р Андрій Когут (неділя, 27 листопада, 13.00-13.50, Кінозал)
- Переяслав або Гадяч, Річ Посполита трьох народів або «захист» Москви. Доповідачі: д-р Олексій Сокирко та д-р Пйотр Кролль (неділя, 27 листопада, 14.00-14.50)
Незалежний Медіа Форум
На світлині офіційна афіша книжкового ярмарку