"Міністерство прикинулось мертвим" – "РАНДЕВУ" Яніни СОКОЛОВОЇ із Міністром ТКАЧЕНКОМ
"МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ПРИКИНУЛОСЬ МЕРТВИМ":
У "РАНДЕВУ" ЯНІНА СОКОЛОВА СПИТАЛА У МІНІСТРА ТКАЧЕНКА, ЧОМУ НЕ ЕВАКУЮВАЛИ МУЗЕЙНІ ФОНДИ
УЗУРПАЦІЯ ТЕЛЕЕФІРУ І ТІНЬОВЕ ФІНАНСУВАННЯ КАНАЛУ "МИ – УКРАЇНА": ЯНІНА СОКОЛОВА ВЛАШТУВАЛА МІНІСТРУ ТКАЧЕНКУ ХАРД-ТОК
Журналістка Яніна Соколова у своїй програмі "Рандеву" влаштувала жорсткий розбір ситуації в національному телепросторі з міністром культури та інформаційної політики Олександром Ткаченком. Вона, зокрема, зазначила, що телемарафон "Єдині новини" – це фактична узурпація телепростору владою, а на проєкти наближених до Банкової осіб виділяються мільйони бюджетних коштів.
"Це правда, що ви контролюєте національний марафон і в ручному режимі вказуєте, що і як там робити? Я знаю, що це так. Тому що в нас дуже багато спільних знайомих, зокрема, в тому чаті, який є з вами, тому я знаю, що ви даєте вказівки каналам", – запитала Соколова міністра.
Ткаченко відповів, що в нього "немає часу контролювати ефір".
"Єдине, що ми робимо досить регулярно, ми координуємо якісь важливі речі. От нещодавно ми обговорювали, в який спосіб висвітлювати – бо це спеціальна подія – 24 лютого, річниця повномасштабного вторгнення. Чи якісь речі, пов'язані з організаційними адміністративними питаннями. Все інше, яке стосується якихось конкретних спікерів чи якихось тем – ні", – сказав Ткаченко.
"Люди, які причетні до влади, в тому числі пан міністр, фактично узурпували всі телеканали, своїм керуванням, своїми продуктами, своїми людьми, зокрема і членами "95 кварталу". І неможливо втрутитися іншим каналам в марафон, бо вони туди просто не допускаються. Я хочу вас про це спитати, бо це турбує моїх глядачів. Чому деякі продукти – їм немає місця в марафоні – і певним телеканалам", – зауважила Яніна Соколова, нагадавши історію про незаконне відключення "Прямого", "5 каналу" та "Еспресо" з цифрового ефірного мовлення.
Ткаченко спробував пояснити відсутність цих телеканалів в структурі телемарафону "Єдині новини" "різними позиціями": "Від початку війни ця ідея виникла навіть не в мене, а в моїх колег, для того щоб на другий день війни скоординуватися з точки зору інформаційної політики, і фактично сама ідея марафону виникла через спілкування з колегами. У нас було спілкування з іншими каналами, яке розпочалося пізніше. На жаль, на цей час вже існував колектив з каналів, які узгодили певні правила, яким чином марафон може виходити в ефір. Інтеграція інших потребувала кардинальної зміни всіх цих планів. Домовитися тоді не вдалося. Тому що були різні позиції каналів, які є в марафоні, і каналів, які хотіли до нього долучитись, в інший спосіб, ніж ті канали, які вже були в марафоні", – сказав Ткаченко.
"А в чому основна умова, на яку не йшли інші канали?", – уточнила Соколова.
"Кількість і характер представлення свого продукту і ефіру власне самого марафону", – відповів міністр.
Соколова запитала, чи готовий Ткаченко зараз повернутися до цих переговорів і долучити три телеканали до марафону.
"У нас є багато інших каналів, крім тих, про які ви згадуєте. Є ще "24 канал", і ще інші канали, які мовлять в інформаційні площині. Тобто питання постає, а як організувати цей процес", – відповів Ткаченко.
Журналістка зауважила, що коли раптом з'явився телеканал "Ми – Україна", у влади не виникло запитань, "як організувати цей процес", і запитала, хто насправді фінансує цей канал.
"Я вам скажу один інсайд – наш спільний знайомий, який працював в Офісі президента, сказав: "Якщо ми зараз повернемо ці телеканали всі, то вони матимуть доступ до загального чату, і потім це сміття будуть виносити в телеграм-канал деяких депутатів від "Європейської Солідарності". Нам це невигідно, тому повернення не буде. На що я сказала цьому чоловікові – значить, знайдіть якийсь інший механізм. Але це нечесно! Проходить час – і спливає новий телеканал, називається "Ми – Україна". Ну, це брехня, що люди зібралися, щоб зробити телеканал і його в марафон пустити. Тобто цей телеканал за благословенням когось був у марафон інтегрований і зараз прекрасно мовить. Інші три телеканали – ні", – зауважила Яніна Соколова.
"Ми – Україна", – це фактично повернення журналістів ТРК "Україна" під новим брендом. І дійсно – я розмовляв із Сугаком і його колегами, оскільки вони отримали вихідну, так би мовити, допомогу від Ахметова, вони змогли скластися, щоб зробити новий інформаційний телеканал. Я думаю, що це поновлення справедливості щодо людей, які з першого дня війни брали участь у телемарафоні", – вважає Ткаченко.
На запитання, чи бачив він документи про грошові перекази від журналістів, які нібито фінансують телеканал, міністр відповів: "Ми не дивилися перекази, ми дивилися засновників".
"Тобто, якщо в документах є засновники, то ви апріорі вірите, в тому числі як міністр інформаційної політики, що телеканал, який з'явився на горизонті і включений в телемарафон, фінансується цими людьми?", – уточнила Соколова.
"Це ж офіційний документ, зареєстрований статут", – сказав Ткаченко.
"А ви не питали про походження цих грошей, ви вважаєте, що це гроші, як виплатив Ахметов після звільнення журналістів, вони їх не собі залишили, а для марафону віддали?", – перепитала журналістка.
"За їхньою інформацією, оскільки були досить солідні виплати, є всі підстави в це вірити", – сказав Олександр Ткаченко.
Яніна Соколова повідомила, що вихідна допомога співробітникам ТРК "Україна" після закриття телеканалу становила піврічну зарплату. Таким чином, зауважила вона, люди нібито відмовились від грошей, за які мають утримувати свої родини, орендувати квартири тощо задля того, щоб створити телеканал і працювати в телемарафоні. Журналістка сказала, що питала про це в колег: "Ніхто з них не віддавав свої гроші, бо жити важко зараз, і на тому телеканалі невисокі зарплати. У них діти, сім’ї, оренда квартир і все решта".
Вже після ефіру "Рандеву" Олександр Ткаченко підтвердив, що телеканал "Ми – Україна" отримує бюджетне фінансування в рамках телемарафону.
"У листопаді-грудні минулого року "Ми – Україна" отримали з бюджету 7 мільйонів гривень. Загалом цьогоріч телемарафон обійдеться Міністерству культури, а відповідно і платникам податкі, в один мільярд 940 мільйонів гривень. І це найбільша стаття видатків міністерства. Ці гроші підуть на російськомовні телеканали "FreeДОМ" і "ДОМ". А також на сам телемарафон "Єдині новини". Майже 33 мільйони гривень з бюджету цього року витратять на програму "Тихий вечір", яку веде колишня партнерка Володимира Зеленського по "Кварталу 95" Олена Кравець", – нагадала Яніна Соколова