У Варшаві вшанували пам’ять генерала Марка Безручка

У Варшаві вшанували пам’ять генерала Марка Безручка
356186 ПЕРЕГЛЯДІВ

У Варшаві вшанували пам’ять генерала Марка Безручка

   
Юрій Рейт: «Марко Безручко не займався політикою, він просто був знаменитим воїном, який тактично вмів керувати своїми групами»

На початку листопада 2023 року у Варшаві на православному цвинтарі відбулась зустріч українців і поляків біля могили генерала армії Української Народної Республіки Марка Безручка. Ця подія була присвячена 140-річчю з Дня народження українського генерала, який свого часу допомагав Польщі відстояти свою незалежність.

 

Про легендарну постать українського генерала, який знайшов вічний спокій в Польщі, у Варшаві, в ефірі Польського радіо для України розповів активіст української меншини в Польщі, перший голова Об'єднання українців у Польщі, лідер Громадської ініціативи з опіки над могилами воїнів УНР у Варшаві Юрій Рейт.

«Ми вважаємо Марка Безручка одним з творців так званого "дива над Віслою", тобто вирішальної битви у радянсько-польській війні. Унаслідок цієї вирішальної битви під Замостям у 1920 році Польська Республіка змогла відстояти свою незалежність», - зазначив Юрій Рейт.

Світлана Мялик

Світлина: Перший голова Об'єднання українців у Польщі, лідер Громадської ініціативи з опіки над могилами воїнів УНР у Варшаві Юрій Рейт

Теги: Світлана МЯЛИК,Українська редакція Польського радіо,Долі людські, Незалежний Медіа Форум, www.mediaforum.news, IMF, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media

uacenter.media, ua.mediacenter.eu@gmail.com,

01001 Київ, вулиця Хрещатик 10, +38 067 461 6900, +48 609 00 6656

© Міжнародний благодійний фонд

«Незалежний Український Медіа Центр у Європі», 2022

© Yurii SCHERBAK, 2022   © Valentyn KONDRATIUK, 2022-2023

Мої відео