На Донеччині ухвалено обвинувальні вироки підсанкційним голові й депутату «народної ради днр»

На Донеччині ухвалено обвинувальні вироки підсанкційним голові й депутату «народної ради днр»
404360 ПЕРЕГЛЯДІВ

Прокурори Донецької обласної прокуратури довели в суді провину двох чоловіків у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Їх заочно засуджено до 12 й 15 років за ґратами з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування, пов’язаних з наданням публічних послуг, виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, на строк 15 років та конфіскацією майна.
 
         
 
Суд встановив, що у вересні 2022 року мешканець м. Донецька, будучи так званим головою «народної ради днр», скликав та провів позачергове засідання органу окупаційної влади. Під час заходу винесено на розгляд та прийнято псевдозакон про проведення «референдуму днр з питання входження до складу рф на правах суб’єкта».
 
Участь у процедурі, яка суперечила чинному українському законодавству, взяв і його колега по «депутатському корпусу» – житель м. Макіївки. Дії «посадовців» призвели до проведення у квазіреспубліці фейкового волевиявлення. Голосування відбувалось під тиском, «комісія» з проведення «референдуму» не дотримувалася таємниці голосування, а озброєні автоматами силовики змушували громадян обирати «правильний варіант» в бюлетенях.
 
У подальшому на підставі сфальсифікованих результатів «плебісциту» рф незаконно визнала захоплену окупантами частину Донеччини своєю територією.
 
Засуджені перебувають у розшуку. На них накладено санкції Ради національної безпеки і оборони України, урядів ЄС, Великої Британії, Канади, Швейцарії, Нової Зеландії, Австралії та Японії. Спеціальні досудові розслідування - ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.
 

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео