Національний банк України випустив нову ювілейну монету "Лелека чорний", що стала четвертою у серії, присвяченій відродженню дикої природи у Чорнобильському заповіднику

Національний банк України випустив нову ювілейну монету "Лелека чорний", що стала четвертою у серії, присвяченій відродженню дикої природи у Чорнобильському заповіднику
343111 ПЕРЕГЛЯДІВ

Це відзначення приурочене до 38-річчя аварії на Чорнобильській АЕС і стало можливим завдяки підтримці УЄФА та Німецької футбольної асоціації (DFB), повідомила пресслужба Нацбанку на сторінці у Facebook.

Монета, номінал якої становить 5 гривень, має тираж у 40 тисяч екземплярів, з них 20 тисяч в сувенірному пакуванні. На одному боці монети зображено лелеку чорного, а над нею – пташенят в гнізді. На іншому боці відображено символічне колесо життя, що символізує відродження природи та міжнародний знак "Радіаційна загроза".

Лелека чорний, рідкісний птах, став символом відродження життя в Чорнобильській зоні. Він оселяється біля лісових озер та боліт і, на відміну від білого лелеки, дуже обережний та уникає контакту з людьми. Занесений до Червоної книги України та Європейського червоного списку, лелека чорний є об'єктом охорони згідно з Бернською і Боннською конвенціями. Його популяція на території Чорнобильського заповідника поступово зростає, що свідчить про відновлення екосистеми регіону та його перетворення на центр біорізноманіття, навіть у виокремлених умовах радіаційного забруднення.

 

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео