Директор Управління та бюджету Шаланда Янг обґрунтувала рішення побоюваннями щодо безпеки американських даних.
Заборона, ухвалена Конгресом США наприкінці минулого року, слідує за аналогічними рішеннями Канади, ЄС, Тайваню та більш ніж половини штатів США. Канада наказала видалити Tik Tok з усіх державних мобільних пристроїв.
«Заборона, яка зачіпає невелику частину бази користувачів Tik Tok у США, посилює спроби повністю заборонити додаток. Занепокоєння національною безпекою зросли останніми тижнями після того, як китайська повітряна куля пролетіла над територією США,
відзначає Reuters.
Рішення Білого дому обґрунтував керівник федерального відділу інформаційної безпеки Кріс ДеРуша.
«Це частина постійного зобов’язання адміністрації щодо забезпечення безпеки нашої цифрової інфраструктури та захисту безпеки та конфіденційності американців», – пояснив ДеРуша.
Рішення Вашингтона не поширюється на понад 100 мільйонів американців, які використовують Tik Tok на приватних або корпоративних пристроях.
За словами Tik Tok, який належить ByteDance, страхи підігріваються дезінформацією. Він заперечував, що використовував додаток для шпигування за американцями.
У вівторок Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США збирається проголосувати за законопроект, який надає президенту Джо Байдену повноваження забороняти використання Tik Tok на всіх пристроях у США.
Американський союз громадянських свобод закликав Конгрес США не забороняти використання Tik Tok.
«Заборона Tik Tok порушить права, передбачені Першою поправкою до Конституції США, мільйонів американців, які щодня використовують додаток для висловлення своїх поглядів»,
– стверджував Американський союз громадянських свобод у Twitter.