Юлія Свириденко: "Підприємці – це сила, яка рухає економіку України зараз і яка допоможе якнайшвидше відновитися після перемоги"

Юлія Свириденко: "Підприємці – це сила, яка рухає економіку України зараз і яка допоможе якнайшвидше відновитися після перемоги"
389348 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як вважає Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, малі і середні підприємці стануть основою економічного зростання і розвитку. Підприємці – це сила, яка рухає економіку України зараз і яка допоможе якнайшвидше відновитися після перемоги. Для підтримки бізнесу в умовах війни Уряд ініціював грантову програму «єРобота», найпопулярнішим компонентом якої стала програма «Власна справа».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України взяла участь у масштабному заході “Грантова програма «Власна Справа»: рік підтримки українського бізнесу”, присвяченому річниці грантової програми «Власна справа». Зазначається, що завдяки їй українські підприємці залучили вже понад 1,3 млрд грн на розвиток бізнесу. Захід відкрив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Безповоротні гранти бізнесу – це реальна інвестиція Уряду, яка сприяє зростанню підприємницької активності, генерує додану вартість, змінює структуру експорту, це нові робочі місця, гарантія соціальної стабільності, розвиток громад», — заявив Денис Шмигаль під час вітального слова.

Міністерство економіки України спільно з Мінцифри та Державною службою зайнятості реалізовують "Власну справу", яка вже стала найпопулярнішим компонентом програми «єРобота». Повідомляється, що протягом року гранти за цим напрямом отримали 6 тисяч підприємців, які сумарно сплатили до бюджету понад 336 млн. грн.

«Я вірю, що малі і середні підприємці стануть основою економічного зростання і розвитку. За рік програма «єРобота» вплинула не лише на нашу економіку, але і на життя десятків тисяч людей. Адже кожен підприємець, який отримав грант, також створював щонайменше одне нове робоче місце. Так, за всіма компонентами програми «єРобота» вдалося створити 20 тисяч нових робочих місць. Загалом за рік учасники “єРобота” отримали грантів на понад 4 млрд. грн», — сказала Юлія Свириденко.

В умовах програми «Власна справа» зазначається, що підприємець може отримати грант до 250 тисяч гривень на створення або розвиток бізнесу. Грант можуть отримати і початківець, і досвідчена у бізнесі людина. До кінця 2023 року відбудеться ще 8 хвиль подачі заявок на гранти за програмою «Власна справа» із загальним фінансуванням в 1 млрд. грн.

Міністерство економіки планує видати 10 тисяч мікрогрантів та тисячу грантів на переробку. Ба більше, Уряд ставить у пріоритет підтримку створення та розвитку ветеранських бізнесів.

«Дуже важливо, що крім надання грантів ми пропонуємо навчання, перенавчання, здобуття додаткової кваліфікації для того, щоб українські підприємці стали ще більш успішними. Наразі українцям доступні вже п’ять грантових проєктів в рамках програми «єРобота» – це «Власна справа», гранти для переробних підприємств, гранти для ветеранів і їхніх дружин та чоловіків, а також гранти на теплицю або сад. Від завтра починається нова хвиля на отримання грантів на переробку. За програмою можна отримати грант до 8 млн. грн», — наголосила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України.

Вона також подякувала Посольству США в Україні та пані Послу Бріджит Брінк, програмі USAID, які протягом року були надійною підтримкою. Юлія Свириденко впевнена, що підтримка продовжиться і надалі для того, щоб українці могли започатковувати власні справи, займатися переробкою, започатковували ветеранські бізнеси та рухали економіку вперед.

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео