Естонсько-російський кордон простягається на 333,7 км, у тому числі 207,5 км по суші та річках і 126,2 км по трьох сполучених озерах. Є сім пунктів пропуску: пішохідний, автомобільний і два залізничних.
Ідея будівництва паркану та модернізації інфраструктури на кордоні з Росією була озвучена в 2018 році, а роботи почалися в 2021 році - після спалаху міграційної кризи на кордоні Білорусі та ЄС. Відтоді триває будівництво паркану, який перекриє весь сухопутний кордон з Росією.
«На відміну від інших європейських країн, у нас є небезпечний і непередбачуваний сусід у цій частині континенту, тому ми завжди повинні бути готові. Ось чому ми зміцнюємо наш кордон – не лише розширюючи огорожу, але й за допомогою систем моніторингу та інфраструктури передачі, що забезпечує безпечне транспортування зібраних ними даних,
– пояснив Магі.
Фізична інфраструктура – це ще не все
І, як він зазначив, «ми також розробляємо плани швидкого реагування на конкретні загрози та сценарії; ці плани постійно коригуються, уточнюються та тренуються. Одне питання щодо охорони кордону – фізична інфраструктура, інше – хороша координація між службами, силами територіальної оборони та армією».
«Ми, як прикордонники, також плануємо створити власні резервні підрозділи, щоб мати можливість використовувати їх у кризових ситуаціях», – додав він.
Коментуючи технології, які використовуються для розширення захисту естонського кордону, і ймовірність їх атаки хакерами, Магі, наголошуючи на тому, що все в мережі є вразливим, зазначив, що «саме тому у прикордонної служби є підрозділ, відповідальний за захист кіберпростору».
«Ми також створюємо спеціальні кабелі, щоб у разі необхідності дані безпечно переміщувалися через них, а не через мережу, яку можна зламати»,
– зазначив командувач прикордонної служби Естонії.
Говорячи про охорону кордону на його найбільш важкоконтрольованих ділянках, він запевнив, що «річки та озера контролюються нашими камерами, і прикордонник має повний огляд».
«На болотах, де фізично можливий перетин кордону, ми будуємо наплавний паркан, також оснащений системою моніторингу», – додав він. Будівництво укріплень на східному кордоні Естонії планується завершити в 2025 році. Згідно з заявою міністра внутрішніх справ Естонії Лаурі Лаанемец, це буде «найбільш захищений» кордон у цій частині Європи.
Niezalezna.PL