Шарль Мішель: Євросоюз має виконати свої обіцянки Україні

Шарль Мішель: Євросоюз має виконати свої обіцянки Україні
399672 ПЕРЕГЛЯДІВ

Євросоюз повинен виконати свої зобовʼязання перед Україною та залишатися надійним і сильним партнером, заявив голова Європейської Ради Шарль Мішель у листі-запрошенні лідерам Євросоюзу на саміт 14-15 грудня. 

“Ми маємо виконувати наші зобов’язання щодо України та продовжувати бути надійним і сильним партнером. Ми повинні надавати Україні постійну і стійку політичну, фінансову та військову підтримку і, зокрема, домовитися про надання 50 мільярдів євро для її довгострокової стабільності. Ми також маємо погодитися на відкриття переговорів про вступ з Україною, тим самим давши їй необхідний сигнал і наблизивши її до нашої європейської родини”, – написав Мішель.

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну стало переломним моментом в історії Європи. З 24 лютого 2022 року ЄС ухвалив кілька безпрецедентних рішень на підтримку України та паралельно про зміцнення суверенітету Європи, наголосив голова Євроради.

“Через двадцять один місяць ми знову зіштовхуємося з необхідністю приймати сміливі рішення. Вони вимагають нашої колективної сили та рішучості, а також сміливості, щоб зробити правильний вибір”, – написав Мішель.

Під час саміту в Брюсселі лідери ЄС також мають ухвалити “важливі рішення щодо інших претендентів на членство, одночасно працюючи над тим, щоб зробити наш Союз придатним для майбутнього і готовим прийняти нових членів”.

“Нові виклики спричиняють нові зобов’язання. Перегляд Багаторічної фінансової програми відбувався інтенсивно і невпинно. Я уважно взяв до відома всі ваші побоювання і пріоритети та висунув пропозицію, спрямовану на примирення різних позицій за столом переговорів. Як у випадку будь-якого компромісного рішення, я закликаю до вашої готовності йти на компроміс заради єдності. Досягнення консенсусу справді потребуватиме рішучих спільних зусиль і сильної політичної відданості з боку всіх вас”, – наголосив Мішель.

Нині час ухвалювати рішення, підкреслив голова Євроради. “Я закликаю вас усіх прийти з духом компромісу, почуттям колективної відповідальності, з інтересами та цінностями Союзу на першому плані”, – закликав голова Євроради.

На саміті Євросоюзу у Брюсселі 14-15 грудня мають розглянути рішення про відкриття переговорів про вступ України до ЄС. Нині проти позитивного рішення для Києва категорично виступає Угорщина. 

Фото: Therry Roge

Теги: Шарль Мішель, Євросоюз, Новини України та світу, Незалежний Медіа Форум, www.mediaforum.news, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео