Верховна Рада прийняла 3 закони для протидії корупції

Верховна Рада прийняла 3 закони для протидії корупції
306961 ПЕРЕГЛЯДІВ

За цей рік Верховна Рада України прийняла три закони у сфері запобігання корупції. Їх підготовкою займався Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.

Про це повідомляє пресслужба Апарату Верховної Ради України.

1. Закон України від 20 вересня 2023 року №3384-IX «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану».

Згідно із цим законом для державних службовців, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відновлюється обов'язкове декларування. Також Закон відкриває цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру цих декларацій.

Проте це не стосується військослужбовців. З метою захисту у період воєнного стану «чутливих» персональних даних Закон обмежує вільний доступ до декларації військовослужбовців Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, розвідувальних органів України, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також поліцейських поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій, полонених, суб’єктів декларування, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, у тому числі якщо відповідні декларації були подані до початку проходження військової служби, призначення на посади.

Як зазначає пресслужба Апарату Верховної Ради України, прийнятий закон забезпечив виконання зобов’язань, узятих Українською стороною згідно з Листом про наміри Уряду України та Національного банку України до Міжнародного валютного фонду від 24.03.2023 та Меморандуму про економічну та фінансову політику в частині відновлення декларування державних службовців.

2. Закон України від 8 грудня 2023 року №3502-IX «Про внесення змін до Закону України "Про Національне антикорупційне бюро України" щодо посилення інституційної спроможності Національного антикорупційного бюро України».

Отже, для Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) збільшили граничну чисельність на 300 осіб. Однак наголошується, що враховуючи обмежені можливості фінансування в умовах правового режиму воєнного стану передбачено поетапне збільшення чисельності працівників органу: з 1 січня 2024 року - на 100 осіб, з них 10 осіб - державні службовці; з 1 січня 2025 року - на 100 осіб, з них 20 осіб - державні службовці; з 1 січня 2026 року - на 100 осіб, з них 20 осіб - державні службовці.

3. Закон України від 8 грудня 2023 року №3503-IX «Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо приведення окремих положень у відповідність до висновків Європейської Комісії щодо України».

Із Закону України "Про запобігання корупції" Верховна Рада вилучила положення, що обмежували повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції щодо перевірки майна (активів), які вже пройшли перевірку та з’ясування походження майна набутого особою до призначення на відповідну посаду державної служби.

Пресслужба Апарату Верховної Ради України додає, що у двох передостанніх законах враховані ключові рекомендації Європейської Комісії у сфері запобігання корупції, що посилило позицію України та сприяло прийняттю Європейською Радою рішення про відкриття переговорів про вступ України до Європейського Союзу.

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео