Звернення Юрія ЩЕРБАКА, Голови Ради Українсько-польського Незалежного Медіа Форуму, Надзвичайного і Повноважного посла України, письменника до української і світової громадськості

Звернення  Юрія ЩЕРБАКА, Голови Ради Українсько-польського Незалежного Медіа Форуму, Надзвичайного і Повноважного посла України, письменника до української і світової громадськості
355076 ПЕРЕГЛЯДІВ

Звернення

Голови Ради Українсько-польського Незалежного Медіа Форуму, Надзвичайного і Повноважного посла України, письменника

Юрія Щербака до української і світової громадськості

 

Шановні друзі, у своєму інтерв’ю Такеру Карлсону 09.02.2024 кривавий російський диктатор путін остаточно підтвердив свою неофашистську сутність, намагаючись виправдати Гітлера й звинуватити Польщу в розпалюванні Другої світової війни.

Слова путіна про те, що Гітлер був ЗМУШЕНИЙ через поведінку Польщі розпочати світову війну є нічим іншим, як цинічною спробою переглянути підсумки Другої світової війни й судовий вирок Міжнародного військового трибуналу в Нюрнберзі (1945-1946), який встановив беззаперечну вину й відповідальність Гітлера та його нацистської кліки за планування, підготовки й здійснення неспровокованої агресії проти Польщі.

Нагадаю деякі положення звинувачувального акту та вироку Міжнародного військового трибуналу: «Усі підсудні уклали між собою договір, розробили детальний план проведення злочинних операцій… Складений злочинцями план став причиною «тотальної війни».

Зазначено, що  вже в 1938 році Гітлер дав директиву німецьким збройним силам щодо підготовки нападу на Данциг (Гданськ).

В іншій директиві збройним силам Гітлер писав: «Якщо Польща займе погрожуючу позицію щодо Німеччини, НЕОБХІДНО БУДЕ ОСТАТОЧНО РОЗРАХУВАТИСЯ З НЕЮ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА ІСНУЮЧИЙ ДОГОВІР З ПОЛЬЩЕЮ. Наша мета … –  розтрощити польську воєнну потугу».

23 травня 1939 Гітлер на військовій нараді оголосив про своє рішення напасти на Польщу. Він визнав, що причиною для нападу є не суперечки з Польщею щодо Данцинга (Гданська), а необхідність розширення «життєвого простору» Німеччини й забезпечення постачання продовольства. Гітлер додав: «Тому не може бути мови про жалість до Польщі, й нам залишається лише напасти на неї при першій зручній можливості… Буде війна. Наша задача – ізолювати Польщу».

В якості основного завдання Гітлер ставив «знищення Польщі».

Трибунал наводить численні приклади спроб переконати Гітлера не починати війну проти Польщі: «На адресу Гітлера поступив ряд звернень з тим, аби запобігти перетворенню польського питання на війну, зокрема від президента Рузвельта – 24-25 серпня, від його святості Папи Римського – 24 і 31 серпня й пана Даладьє, прем’єр-міністра Франції, – 26 серпня (1939 р. – Ред). Однак Гітлер залишився глухий до цих закликів».

У вироку в Нюрнберзі зазначено, що «Трибунал вважає повністю доведеним, що війна розпочата Німеччиною проти Польщі 1 вересня 1939 року, була явно агресивною війною, яка не могла згодом не перетворитися на війну, що охопила майже весь світ».

До цього, бездоганного юридично-історичного висновку треба лише додати, що напередодні нападу Німеччини на Польщу, Радянський Союз внаслідок пакту Молотова-Ріббентропа (1939) став союзником Гітлера й також несе свою долю  відповідальності за Другу світову війну.

Отож, на підставі наведених фактів – Вироку Міжнародного військового Трибуналу в Нюрнберзі (1946) – який став беззаперечною, загальноприйнятною  істиною історії ХХ-го століття, звертаюсь до громадськості України та міжнародної спільноти із ЗВЕРНЕННЯМ:

Закликаю розпочати широку кампанію за притягнення російського диктатора путіна до кримінальної відповідальності за спробу реабілітації Гітлера й заперечити його злочинну роль у розпалюванні Другої світової війни, за безпідставне звинувачення Польщі – жертви німецької агресії – в провокуванні війни, яка принесла мільйонні жертви полякам та іншим народам, привела єврейський народ на грань винищення, завдала страшних руїн і закарбувалась в пам’яті нечуваними звірствами нацистів.

Сьогодні ми є свідками неспровокованої кривавої агресії росії проти України, жертвами якої є мирне населення, діти, жінки, старі люди; російські загарбники чинять численні звірства, що нагадують злочини німецьких військових злочинців – нацистів.

Керує цієї ордою загарбників путін – міжнародний військовий злочинець, послідовник Гітлера з ядерною зброєю в руках.

Закликаю всіх людей доброї волі затаврувати й засудити путіна – цього новітнього Гітлера, який несе смерть і нещастя українцям, погрожує загладою і рабством усім демократичним народам світу!

Вимагаємо Міжнародного Трибуналу над путіним!

 

Юрій ЩЕРБАК,

12 лютого 2024

Теги: Юрій Щербак, Володимир Путін,Звернення до української і світової громадськості, Незалежний Медіа Форум, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео