У світлі війни з Україною влада в Москві також веде активну агентурну діяльність у сепаратистському регіоні Молдови – Придністров’ї. Це має вирішальне значення в можливому наступі російських військ на південний кордон України.
- Якщо Росія не виведе свій контингент з Придністров'я і продовжить наступ на українському фронті, то очевидно, що сепаратисти, швидше за все, активізуються і будуть здійснювати серйозні провокації. Це створює реальну загрозу для Кишинева. Не кажучи вже про те, що якщо Росія відкриє сухопутний коридор із Придністров’ям, під загрозою опиниться не лише європейська інтеграція Молдови, а й саме її існування як держави. Очевидно, що Росія й надалі намагатиметься перешкодити інтеграції Молдови в Європу. Особливо зараз, коли наша влада оголосила, що паралельно з президентськими виборами 20 жовтня 2024 року відбудеться референдум щодо євроінтеграції. Ближче до цієї дати ми, швидше за все, станемо свідками посилення провокацій на непідконтрольній Кишиневу території.
– сказав Раду Бурдуя, колишній заступник міністра оборони Республіки Молдова, колишній представник країни в НАТО та ЄС, директор Євроатлантичного інституту консолідації та стабільності в Кишиневі, в інтерв’ю Niezalezna.pl на кінець квітня.
Сьогодні під час прес-конференції з нагоди офіційного візиту президента Молдови Маї Санду до Осло кореспондент порталу Niezalezna.pl запитав главу молдовської держави, як влада Кишинева протидіє впливу Росії та його агентів.
- Ми бачимо російських агентів по всій Європі, і це транскордонна проблема, - сказала президент.
– Ми стежимо за цією проблемою і усвідомлюємо її небезпеку. Водночас нам вдалося значною мірою очистити від них наші заклади. Але це ще процес, що триває. Треба постійно бути уважним. Я вважаю, що хорошим рішенням для всіх нас є боротьба з корупцією. Російські агенти висаджуються в різних місцях і установах. Ми бачимо людей, яким платять через різні посади, які вони займають у різних установах. Іноді це міжнародні установи. Тому ми маємо об’єднати наші зусилля для боротьби з корупцією, забезпечивши боротьбу з цим явищем усіма інституціями. В іншому випадку проблема агенції все одно буде існувати,
- вона сказала.
Згідно з даними за 2022 рік, опублікованими молдовським порталом yp.md, через корупцію Молдова втрачає 2,77 млн євро на день, що становить від 8 до 10 відсотків ВВП країни.
Джерело: nielezna.pl