росії вдається успішно просувати свої наративи про Україну в західних медіа

росії вдається успішно просувати свої наративи про Україну в західних медіа
376374 ПЕРЕГЛЯДІВ

Росії вдається успішно просувати свої наративи про Україну в західних медіа, пише Голос Америки, посилаючись на західних експертів. Пропагандисти підмінюють теми, викривлюють сприйняття своєї агресивної війни, щоб звинуватити у ній саму Україну. 

Низка оглядачів звернула увагу на висвітлення удару американською зброєю по Центру космічного стеження та зв’язку в тимчасово окупованому Криму. Західні медіа підхопили цитати проросійських “посадовців” у Криму замість висвітлення суті подій на війні Росії проти України. 

“Ураження, підтверджене Міністерством оборони України, дозволило ЗСУ знешкодити важливу військову складову системи супутникового зв’язку та навігації, що допомагала росіянам цілитися, зокрема, по цивільних цілях у мирних містах. Натомість низка провідних західних ЗМІ цитували російську сторону, котра наголошувала на постраждалих, які у момент ураження відпочивали на пляжах окупованого Росією українського півострова”, – йдеться в тексті. Подібні публікації зʼявилися на сайтах BBC, The Guardian, CNN.

Водночас Росія змінювала повідомлення, спростовуючи сама себе, зауважив німецький оглядач Юрген Наудітт. Спочатку окупанти заявили про збиття ракети ATACMS, але потім відмовилася від цієї версії та звинуватила Україну в навмисній атаці.

“Одне правило завжди діє – росіяни завжди брешуть”, – пише Наудітт.

Англомовні ЗМІ, копіюючи російські заголовки, сконцентрувалися на втратах людей, котрі відпочивали на суверенній українській території, захопленій Росією замість  того, щоб показати суть події: знешкодження стратегічного військового об’єкту, який давав змогу росіянам щоденно вбивати мирних мешканців України, каже журналіст чиказького WGN Radio Джо Ліндслі. “Негативна історія домінувала в заголовках. Ось як Росія керує бездумними ЗМІ”, – пише Ліндслі.

Ліндслі наголошує – людей вбили залишки російської ППО, а не американська зброя, запущена українцями. Водночас журналіст каже, що про постраждалих українців, яких росіяни навмисно вбивають у мирному Харкові, ці ЗМІ не згадують.

Фото: Shutterstock

Теги: Незалежний Медіа Форум, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео