Перший день cаміту НАТО

Перший день cаміту НАТО
242509 ПЕРЕГЛЯДІВ

Саміт НАТО у Вашингтоні, присвячений 75-річчю Альянсу, розпочався 9 липня й триватиме до 11 липня. Світовий Конґрес Українців (СКУ) закликав усі країни-члени Північноатлантичного Альянсу дати рішучий та однозначний сигнал демократичним націям у всьому світі, а також очолюваній Москвою осі авторитарних режимів.

У перший день зустрічі очільники п’яти країн НАТО зобов’язалися надати Україні додаткові засоби протиповітряної оборони, про це йдеться на сайті Білого дому. Загалом партнери пообіцяли виділити понад $1 млрд на підтримку ППО України, нові системи ППО та “сотні додаткових перехоплювачів впродовж наступного року”.

“Зміцнюючи протиповітряну оборону України, ми вдячні коаліції з понад 50 країн, яка продовжує надавати безпекову допомогу Україні, а також Ініціативі негайних дій щодо протиповітряної оборони, в рамках якої партнери пообіцяли виділити понад 1 мільярд доларів на підтримку протиповітряної оборони України, і Коаліції з питань інтегрованих можливостей протиповітряної й протиракетної оборони, яку спільно очолюють Німеччина і Франція”, – йдеться в заяві. 

НАТО нарощує співпрацю з Україною й бере на себе провідну роль у гарантуванні безпеки, навчанні та підвищуватиме спроможність України самостійно виробляти зброю, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. 

Реальність війни в Україні продемонструвала, що запаси та виробничі можливості виявилися занадто малі, й показала величезні прогалини у сумісності військ, додав Столтенберг. “У нас є необхідність більш тісної співпраці з партнерами. Частково це Україна”, – зауважив він. 

Насамперед лідери Америки та Президент Сполучених Штатів, як лідер вільного світу, мають бути безкомпромісними в захисті демократії, безкомпромісними проти Путіна та його оточення, безкомпромісними до будь-якого можливого терору, заявив український президент Володимир Зеленський під час промови в Президентському фонді та Інституті Рональда Рейгана. 

Зеленський закликав США зняти наявні обмеження щодо ударів по території Росії, щоб захистити українські міста від ударів керованими авіабомбами. “Америка не повинна соромитися своєї сили. Саме Америка зберігає свободу для світу. Ось чому світ цінує Америку – Америку, яка діє”, – наголосив Зеленський. 

Фото: Anadolu Ajansi

Теги: Незалежний Медіа Форум, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео