Як українська діаспора у Польщі допомагає українським біженцям під час війни

Як українська діаспора у Польщі допомагає українським біженцям під час війни
258074 ПЕРЕГЛЯДІВ

Як українська діаспора у Польщі допомагає українським біженцям під час війни

З очільницею Українського дому у Варшаві Мирославою Керик говорили про українську діаспору в Польщі та допомогу українським біженцям під час війни. 

Розмова з головою Фонду «Наш вибір», співзасновницею «Українського дому» у Варшаві, редакторкою друкованого видання «Наш вибір» Мирославою Керик. 

Мирослава Керик була також членкинею Комітету з питань міграції, який діяв під патронатом Омбудсмана Республіки Польща. «Український дім» у Варшаві з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну став центром підтримки українських біженців. Завдяки роботі «Українського дому» у Варшаві допомогу отримали та отримують десятки тисяч українців та українок, які тікають від війни.

Мирослава Керик: Життя української діаспори у Польщі дуже пов’язане з подіями в Україні. Моя організація — це «покоління Помаранчевої революції». Тоді активізувалась українська спільнота тут, в Польщі, та в усьому світі. Було створено багато організацій та ініціатив. І ми теж були однією з них. Виступали у ті часи за демократичні вибори, невизнання результатів сфальшованих виборів. Помаранчева революція, Революція Гідності показали як в Україні борються за демократію, свободу. Це змінило ставлення до України, українців та українок.

«Ми не вирішимо усього у короткому часі»

Мирослава Керик: Скоро 80-річниця Волинської трагедії. Не відомо, як ця тема буде висвітлена у медіа чи буде використовуватися у політичній грі. Я думаю, що ми не вирішимо всього у короткому часі. Але ми можемо почати розмовляти. Важливо, щоб спеціалізовані дослідницькі групи, історичні комісії працювали над цим. Це питання не тільки на тепер. Маємо надію, що політичні сили підійдуть до нього виважено, щоб не розпалювати антиукраїнські настрої. Оскільки ми маємо тут понад мільйон українських біженців.

Я за те, щоб українці в Польщі мали своє політичне представництво. Зараз у польському парламенті є представництво тільки німецької меншини. Але це громадяни Польщі. Тобто ми не маємо представництва, якщо йдеться про українських мігрантів, біженців та українців, які є громадянами Польщі. Варто знати, що в Польщі політичні права мають тільки громадяни Польщі або країн ЄС.

Про роботу Фонду

Мирослава Керик: Торік перед 24 лютого у нашому Фонді працювали трохи більше, ніж 10 людей. Ще 30 співпрацювали з нами. Зараз нас понад 150. І ми маємо кілька напрямків діяльності. Основний з них — це допомога біженцям. Ми також передавали в Україну тактичні аптечки, наплічники, намети для польових госпіталів, дефібрилятори.

Зараз видаємо газету і ведемо інформаційний портал «Наш вибір». Бо доступ до перевіреної інформації, протидія фейкам та пропаганді, є дуже важливими сьогодні.

 

 

Ми також допомагаємо українцям та українкам знайти помешкання у Польщі. Понад 20 000 людей, які тікають від війни, отримали його з нашою допомогою безоплатно.

У нас до усього є відділ праці. Він допомагає біженцям перекваліфікуватися. Ми пропонуємо їм курси IT-маркетингу, чи просто маркетингу. Ми відкрили школу. У ній зараз навчаються 270 українських дітей за українською освітньою програмою.


Інтерв’ю підготувала Світлана МЯЛИК

Повністю розмову слухай тут: https://hromadske.radio/podcasts/my-ie-buly-y-budem-informatsiynyy-maraton/yak-ukrainska-diaspora-u-polshchi-dopomahaie-ukrainskym-bizhentsiam-pid-chas-viyny

Теги: Світлана МЯЛИК,Мирослава Керик,Фонд «Наш вибір», Польща й Україна: реалії і перспективи, Незалежний Медіа Форум, Independent Media Forum, IMF, www.uacenter.media
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео