Niezalezna.PL: Театр Туска в Києві
Театр Туска в Києві
Перший візит прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска до Києва був високо оцінений в Україні. Деякі коментатори навіть називають його історичним, таким, що принесе reset (перезавантаження) у польсько-українських відносинах, які погіршилися останнім часом.
Для того, щоб наші читачі склали більш об’єктивне та об’ємне враження, переказуємо думку відомого польського військово-політичного аналітика професора Пйотра Грохмальського (Niezalezna.PL), який належить до опозиції (партія Право і справедливість). Коментуючи перший за 2 роки війни візит польського політика до Києва, професор Грохмальський зауважує:
- Те фанфаронство, яке стосується приїзду Туска на другому році війни України з росією, - то щось соромне і безуспішне. Бо насправді карти у великій міжнародній політиці тримає Німеччина.
Автор нагадує, що Туск – це політик, який слабко розуміється на питаннях безпеки.
- Під час першого урядування Туска ми мали суттєве послаблення поліції. Також йдеться про деградацію військового потенціалу Польщі, а також про переконання, що війна в нашому регіоні неможлива. До найгірших помилок Туска у східній політиці належить підтримка ним Ангели Меркель, дії якої виявилися катастрофою для Європи.
Грохмальський стверджує, що в певному моменту Німеччина почала реалізовувати визначену політику щодо України, яка полягала на видриві Києва від Варшави і використанні цього у виборчій кампанії.
- Після виграшу у польських виборах коаліції Туска, карти в міжнародній політиці розігрує Берлін, а Туск їде до Києва скоріше як політик, який дограє певні справи в рамках політики ЄС. Це не самостійна політика, яка має використовувати регіональний потенціал Польщі.
На думку професора Грохмальського, візит премєра Туска до Києва, - ЦЕ ГРА СПОЖИВАННЯ ВНУТРІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ, а не має на меті посилення реальної позиції Польщі.
- Тоді, коли Туск міг щось зробити й мобілізувати громадську думку, переконати своїх колег по партії, а також Німеччину в справі збільшення поставок зброї – нічого майже не робив.
Нинішні жести і заяви треба трактувати як ТЕАТРАЛЬНІ.
Висновок професора Грохмальського:
- Дії уряду Туска вписуються в очікування Берліна, який не бажає, аби Польща відігравала істотну роль в українсько-польських відносинах.
Чи погодяться з такою оцінкою польського аналітика українські читачі?
Час покаже, наскільки справедливими були підозри польських політиків щодо негативної ролі Німеччини в Європейському Союзі.
Єжи СЛОНЕВСЬКИЙ
Старший аналітик НМФ