Олександр Мотиль: Українським науковцям потрібно розповідати світу про стосунки Росії й України

Олександр Мотиль: Українським науковцям потрібно розповідати світу про стосунки Росії й України
351702 ПЕРЕГЛЯДІВ

Українським науковцям потрібно розповідати світу про стосунки Росії й України, сутність геноцидної війни Кремля, заявив Олександр Мотиль, професор політології та історії Колумбійського університету, письменник і художник, в інтервʼю для LB.ua.

“Україна скоріше потребує популяризації певної тематики, і я над цим працюю останні два з половиною роки. Світ уже знає, що Україна є, та мусить знати, що відбувається геноцидна війна. Тобто необхідно розповідати про стосунки Росії й України, про саму війну”, – сказав він.

Коли придивитися до цілого контексту війни, поглянути на українську й російську взаємодію, важко не прийти до висновку, що Україна фактично виграє, каже історик.

“Пропаганду відкидаю, я оптиміст, але не шалений, і стараюся цей оптимізм обґрунтувати. Пишу про причини, які приводять до оптимістичного висновку. Здається, що Україні це дуже потрібно”, – каже Мотиль.

Наукових праць про Україну у світі є досить, додає він. “У Літературному фонді імені Пітерсона в Торонто, де я теж працюю в журі, ми закінчили дискусії щодо 20 англомовних кандидатів. Усі книжки на тему України високого рівня, більш ніж половина написані не українцями, а американцями, британцями тощо”, – додає професор.

Від початку війни Олександр Мотиль написав приблизно 320 колонок, які “часом вони до певної міри повторюються, бо ж загалом є 5–10 тем”.

“Людям треба нагадувати про існування цих конкретних обставин і проблем. Війна продовжується й умови змінюються – завжди можна знайти кут для дещо іншого аналізу”, – каже історик.

Видатний український науковець Олександр Мотиль здобув репутацію серед української діаспори завдяки своїй багаторічній праці на користь України.

Фото надане Олександром Мотилем; LB.ua

Теги: Незалежний Медіа Форум, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео