«Генерали проти «Вовчиці», або Як зручно бути в позі «трьох мавп» («не скажу», «не бачу», «не чую»)», - Герой України, генерал Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО

«Генерали проти «Вовчиці», або Як зручно бути в позі «трьох мавп» («не скажу», «не бачу», «не чую»)», - Герой України, генерал Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО
255182 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

  

 

«Помремо за Русь, але не осоромимо

землі нашої. Мертві сорому не знають»

(Великий князь Київської Русі

Святослав Хоробрий  

батько київського князя

Володимира Великого)

 

Душа — Богу. Життя — Україні.

Серце — коханій. Честь — нікому!

 

    

Справа злочинної здачі півдня України вищим військово-політичним керівництвом країни на чолі з верховним головнокомандувачем ЗС, президентом України Володимиром Зеленським знову набрала  широкого суспільного обговорення.

 

Підлив масла у вогонь сам Зеленський, який на пресконференції з представниками ЗМІ з нагоди Дня журналістики 6 червня не відповів на пряме запитання журналіста видання The Kyiv Independent Олексія Сорокіна: чому російські війська так швидко захопили південь і Каховську ГЕС, хто віддав наказ розмінувати «Чонгар» і хто саме зрадив Україну?

 

Замість того, щоб набратися сміливості і назвати лише одне прізвище особи, винної у злочинній здачі півдня України — Зеленський Володимир Олександрович, президент, запустивши «дурочку», ніс ахінею.

 

Рекомендую подивитися чудове фактологічне відео Марини Данилюк-Ярмолаєвої «Хто здав Чонгар? Ці ж люди здали Херсон та Маріуполь» і Ви почуєте, яку дурість ніс Зеленський, відповідаючи на запитання журналіста  (див. тут:

">).

 

Подивіться відео до кінця. Отримаєте багато цікавої і об’єктивної інформації про те, як центральна і обласна Херсонська влада та командування ОК «Південь» Сухопутних військ ЗСУ майже без супротиву здали південь України на поталу російським загарбникам.

 

На мою думку, відповідь Зеленського, що саме з його вини був зданий південь України, була б самою правильною і чесною відповіддю на запитання журналіста Олексія Сорокіна. Після цього Зеленський мав би заявити, що він добровільно йде у відставку і віддає себе в руки правосуддю.

Президент може ухилитися від надання правдивої відповіді на запитання журналіста або народного депутата. Збрехати Зеленському це раз сплюнути. Проте, так буде не завжди.

По закінченні повноважень президента, Зеленському і нинішньому воєнно-політичному керівництву країни після Перемоги доведеться відповідати на запитання слідчого і Суду про причини і обставини здачі ворогу півдня України, неналежної підготовки до повномасштабної воєнної агресії росії, провал оборонного замовлення і чому мільярди гривень закатали в асфальт, а не направили на виготовлення вітчизняного і закупівлю іноземного  озброєння і боєприпасів. 

Як слідчий в минулому я, зокрема, поставив би Зеленському  запитання щодо злочинної здачі ним півдня України (розмінування  загороджувальних протитанкових мінних полів навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом, не підриві/розмінування  мостів, які з’єднували півострів Крим з материковою частиною України, мостів через річку  Дніпро в Херсоні, на Каховській ГЕС і мостів через водоканали зрошувальної системи в Херсонській області), про закриті переговори на Норманській зустрічі в Парижі, про його таємний візит в Оман.

Як міг, наприклад, виглядати допит Зеленського (протокольні анкетні дані президента опускаємо), якби його допитував я як слідчий в минулому.     

Перша частина допиту.

1). Пане Зеленський, скажіть, будь-ласка: які питання Ви обговорювали за закритими дверима (без участі журналістів) в Парижі 9 грудня 2019 року під час «Норманської зустрічі» з путіним, Макроном і Меркель?

2). Що Ви обговорювали на одинці з путіним на цій зустрічі?

3). Якою була справжня мета Вашого таємного візиту з Єрмаком в Оман на початку січня 2020 року?

3). Хто був ініціатором цього візиту: Ви, Єрмак, путін, Віктор  Медведчук чи хтось інший? Назвіть прізвище.  

4). Хто, коли і де домовлявся про Ваш візит до Оману?

5). Які у Вас були стосунки з Медведчуком, чи зустрічалися Ви з ним, де і що обговорювали?

6). Чи брав Медведчук участь у підготовці Вашого візиту до Оману?

7). Чому в Оман Ви полетіли не з главою вашого офісу Богданом, а зі своїм помічником Єрмаком?

8). Хто прийняв рішення кому летіти з Вами в Оман — Ви, Єрмак, путін, Патрушев?

9). Які питання Ви обговорювали з секретарем РБ росії Патрушевим в Омані впродовж декількох годин 8 січня 2020 року і до чого домовилися?

10). Якою була участь і роль  Єрмака на цій зустрічі і переговорах?

11). Де саме проходила зустріч: в посольстві російської федерації в Омані чи в іншому місці, де саме?

12). Чи був присутнім на зустрічі Медведчук, якщо так, то якою була його роль в переговорах?

13). Чи відомо Вам, що ваша зустріч і переговори з Патрушевим записувалися на відео і аудіозапис?

14). Пане Зеленський, чому Ви повернулися в Київ на чартерному літаку Патрушева, на якому він прилетів в Оман?

15). Чому після повернення з Оману, через місяць Ви звільнили Андрія Богдана з посади глави ОП і на його місце призначили саме  Єрмака (а не іншу особу) і ввели його до складу РНБО?

16). Пане президенте, не будемо наївними, що Богдан  добровільно подав у відставку. Формально це виглядало так, а насправді — яка  була причина його звільнення?

Чи не була це порада, рекомендація, прохання, вимога путіна чи Патрушева призначити Єрмака главою ОП, щоб він був відповідальним за переговори з заступником керівника адміністрації президента росії Дмитром Козаком по врегулюванню «конфлікту» на  Донбасі?.

18). Пане Зеленський, чому Ви і ваш офіс брехали громадянам України про обставини таємного візиту в Оман з Єрмаком і з ким там ви зустрічалися?

Сподіваюсь, Ви не забули, що  73% українців, які прийшли на вибори, повірили у вашу «чесність, порядність» і обрали Вас президентом. 

Друга частина допиту.

1). Пане Зеленський, з якою метою Ви відали наказ (указ, директиву, доручення) розмінувати загороджувальні протитанкові мінні поля навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом?

 

На мапі позначені КПВВ "Чаплинка", "Каланчак" і "Чонгар",

мінні протитанкові поля навколо яких були повністю розміновані.

2). Це була вимога путіна чи Ваша особиста ініціатива?

3). Ви обговорювали питання про розмінування у себе на нарадах за участі міністра оборони, головнокомандувача ЗСУ, членів уряду і коли?

4). Чи розглядалося це питання засіданні РНБО або уряду і коли?

5). Пане Зеленський, назвіть прізвища, посади тих воєначальників і урядовців, які були присутні у Вас на нарадах і яка їх роль у прийнятті рішення про розмінування, чи були заперечення міністра оборони, головнокомандувача, командуючого ОК «Південь» щодо проведення розмінувань?

6). Пане Зеленський, скажіть: рішення про розмінування Вами було прийнято особисто чи колегіально на засіданні РНБО? Якщо колегіально, назвіть прізвища і посади тих осіб, хто підтримав (проголосував) за рішення про розмінування, а хто був проти.

7). Пане Зеленський, Ви підписували таємний указ (директиву, доручення) про проведення розмінування  загороджувальних протитанкових мінних полів навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом, якщо це рішення  було прийнято на засіданні РНБО? 

8). Пане Зеленський скажіть: міністр оборони, головнокомандувач ЗСУ, уряд видавали свої накази, директиви, розпорядження про проведення розмінування загороджувальних протитанкових мінних полів навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом?

Якщо так, назвіть їх прізвища.   

9). Яким воєначальникам (назвіть прізвище і їх посади) були віддані накази про розмінування і хто особисто їх відав — Ви як Верховний головнокомандувач, глава ОП Єрмак, міністр оборони (який саме: Таран чи Резніков) чи головнокомандувач ЗСУ Хомчак?

10). Пане Зеленський, скажіть: мости, які з’єднували півострів Крим з материковою частиною України, мости через річку Дніпро і мости через водоканали зрошувальної системи в Херсонській області на ранок 24 лютого 2022 року були ЗАМІНОВАНІ чи РОЗМІНОВАНІ?

За твердженням Генерального штабу ЗСУ, опублікованого 25 квітня (через два місяці після вторгнення), Чонгарський міст був ЗАМІНОВАНИЙ.

Міністр оборони Олексій Резніков 11 серпня 2022 року запевнив, що Україна після перемоги у війні з рф проведе розслідування щодо того, хто РОЗМІНУВАВ "Чонгар" та мости на всіх кримських перешийках у напрямку Херсона. На його думку, саме розмінування переходів призвело до того, що окупація півдня відбулась стрімко на протязі кількох днів.

11). Пане Зеленський, скажіть, хто бреше: ГШ ЗСУ чи міністр оборони Рєзніков?

12). Скажіть, Ви як Верховний  головнокомандувач ЗСУ знаєте, що насправді було з Чонгарським мостом і мостами на всіх кримських перешийках — вони  були заміновані чи розміновані на момент повномасштабного вторгнення ворога з Криму на материкову територію України 24 лютого 2022 року?

Генерал-майор Сергій Кривонос, професіонал оборонної  сфери (перший заступник  командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ, заступник секретаря РНБО) заявив: "Протягом перших 3-х днів противник пройшов 300 км від Перекопу до Маріуполя. Це не наступ, це форсований марш. І це не недбалість, а ЗРАДА. МИ ЗАМІНУВАЛИ ВСЕ. Питання: хто наказав розмінувати мости із Криму? У мене був шок, коли ми програли великий кусок території без жодного пострілу", - наголосив Кривонос.

Пане Зеленський, зауважу, що генералу Кривоносу як заступнику Секретаря РНБО з 12 березня 2019 року по 29 грудня 2020 року було відомо, що мости, які з’єднували півострів Крим з материковою частиною України були ЗАМІНОВАНІ.

Були створенні загороджувальні протитанкові  мінні полія навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом.

Всі ці мінування були зроблені при президентові Петро Порошенко.

13). Запитання: якщо мости були РОЗМІНОВАНІ, то хто, коли і в який спосіб віддав наказ розмінувати їх, Ви як верховний головнокомандуючий ЗСУ?

Зауважу, що такий наказ міг віддати лише Верховний головнокомандуючий ЗСУ, тобто Ви!

14). Якщо мости, які з’єднували АРК з материковою територією України, були ЗАМІНОВАНІ, то чому вони не були ПІДІРВАНІ, як тільки ворог рано вранці 24 лютого наніс перші ракетні удари по позиціям українських військ і з Криму по мостам пішли танки, бронетехніка і автомобілі з російськими військами?

Щоб запустити механізми підриву мостів достатньо декілька секунд (це не часи Другої світової війни, що потрібно було підпалювати бікфордів шнур або використовувати динамо-машину для підриву електричного детонатора через довгий провід для забезпечення безпеки підривника).

15). Пане Зеленський, в кінці грудня 2020 року Ви звільнили Кривоноса з посади заступника Секретаря РНБО за його принципову позицію у відстоюванні оборонних питаннях України і що він "людина  Порошенка". У червні 2021 року Ви звільнили бойового генерала експершого заступника  командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ Народного Героя України Кривоноса з військової служби в ЗСУ у віці 51 рік.

На початку серпня 2022 року за Вашою вказівкою ДБР порушило  кримінальне провадження проти бойового генерала  Кривоноса. Його звинувачують у незаконній обороні міжнародного аеропорту «Київ» в Жулянах. Про це Кривонос розповів журналісту Юрію Бутусову і надав йому відповідні копії документів (див. тут:

https://www.facebook.com/100000909172681/posts/pfbid02mDavGobFiNZ9Evwdf9ee4Pm8ZRxfj7nSXCPeddTxkKYhU1i9qRpyJLVz9c4LHnjMl/ ).

16). Пане Зеленський, запитання до Вас як до гаранта дотримання прав і свобод людини і громадянина і Верховного головнокомандувача ЗСУ: для чого Ви це зробили?

Чим Ви керувалися, приймаючи такі сумнівні і явно політично вмотивовані рішення щодо бойового генерала Народного Героя України Кривоноса, які мають ознаки зловживання владою або службовим  становищем (як Президент — ст. 364 ККУ) і зловживання військовою службовою особою владою (як Верховний  головнокомандувач ЗСУ — ст.423 ККУ?   

17). Пане Зеленський, є свідчення військових про те, що вони отримали команду НЕ ПІДРИВАТИ мости без дозволу ОП.

Так, професіонал контррозвідки і військової розвідки, командир підрозділу ССО, бойовий офіцер полковник Роман Червінський (один із розробників і учасників спецоперації "Авеню" по захопленню "вагнерівців", яку Ви зірвали з Єрмаком) в інтерв’ю заявив, що на другий день війни (25 лютого) з офісу президента надійшла команда, без їх дозволу мости не підривати і додав, що якби підірвали мости, то російські військові не захопили Херсон (див. тут:  https://censor.net/ua/news/3414342/viyiskovyyi_rozpovidav_scho_na_drugyyi_den_vtorgnennya_z_op_pryyishla_komanda_bez_yihnoyi_sanktsiyi).

Після сказаної правди (яка підтверджується матеріалами нашого  розслідування) бойовий офіцер Червінський ввечері 25 квітня ц. р.  по надуманим мотивам, за Вашою чи вказівкою Єрмака був взятий під варту, повідомляють інтернет видання і соціальні мереж

Коли писав запитання до президента, у Шевченківському райсуді Києва розпочалося чергове засідання у справі полковника Романа Червінського. Розглядалося клопотання прокуратури про продовження тримання Червінського під вартою. За рішенням суду, засідання проходило у закритому режимі.  

 

 

На фото: Роман Червінський у чорній футболці, в центрі. 19 червня 2023 рік,  

Шевченківський районний суд м. Києва. Фото Олега Богачука, Цензор.НЕТ.

 

"Єдина підстава для того, щоб закрити це засідання - це приховати ганьбу прокуратури, яка безпідставно звинувачує Романа Червінського, героя, якого треба захищати, а не нападати на нього. Вони просто хочуть закрити засідання, щоб суспільство не знало, яку вони тут роблять ганьбу. Але все рівно цю інформацію буде донесено, всі ці документи, які вони надають, не мають ніякої секретності, ніяких підстав для закритого засідання немає", - зазначив захисник Червінського.

 

Суд продовжив тримання під вартою учасника російсько-української війни бойового полковника Червінського ще на один місяць без права  внесення застави.  

Пане Зеленський, політично вмотивовані кримінальні справи, порушені  проти бойового генерала Сергія Кривоноса і бойового офіцера Романа Червінського та арешт останнього, я і офіцери очолюваної мною організації розцінюємо як погрозу всім військовослужбовцям: будете говорити правду про злочини влади - будете взяті під варту і притягнуті ко кримінальної відповідальності по сфабрикованим справам.

Не лякайте нас! Ми лякані. Проходили через шантаж, погрози, залякування. Переступите межу, відповідь буде адекватною…

17). Скажіть: хто віддав команду військовим не підривати мости без дозволу ОП? Ви як Верховний головнокомандувач ЗСУ чи за Вашим дорученням це зробив глава вашого офісу Єрмак? 

18). Пане Зеленський, чому Ви, маючи в запасі цілу добу до взяття російськими військами під контроль Антонівський автомобільний міст в Херсоні, не віддали наказ знищити його разом з Антонівським залізничним мостом та інші мости через річку Дніпро в Херсонській області і мости через водоканали зрошувальної системи в Херсонській області, що дозволило окупантам за декілька днів вийти на кордон Херсон — Нова Каховка — Каховка — Миколаїв?

19). Пане Зеленський, військові експерти стверджують, що при знищенні цих мостів ворог НЕ ЗМІГ би захопити Херсон і окупувати Херсонську область і значну частину Запорізької області. Що Ви скажете на це?

Нагадаю, що в той час, коли повномасштабне вторгнення російських військ йшло повним ходом, Ви як Президент— Верховний головнокомандувач ЗСУ України НЕ ВІДДАЛИ накази підривати мости, тому що Ви і ваше оточення думали не про життя мирного населення і українських військових, а про те, що з боку росії, як заявив радник глави офісу президента Михайло Подоляк "теж люди, які дбайливо ставитимуться до будинків, мостів та іншої інфраструктури".

Однією з головних помилок у перші години після повномасштабного вторгнення рф була неготовність влади нищити об’єкти інфраструктури, аби зупинити російських окупантів, вважають в ОП.

У цьому зізнався Подоляк в інтерв’ю "Фактам". "На мою думку, одна з ключових помилок (це злочин, пане Подоляк, злочин, а не помилка — Авт.) це, коли почалося інтенсивне вторгнення, але ніхто — ні наші громадяни, ні військові, ні ми як органи управління — не міг повірити в те, що це відбувається у XXI столітті та відбувається з нами. Того раннього ранку 24 лютого ми психологічно не були готові підривати мости", – зазначив Подоляк.

"Перші кілька годин думали: ми вкладали кошти у комфорт для людей, як тепер руйнувати все це? Ось цю тодішню неквапливість вважаю фундаментальною помилкою", – заявив Подоляк (це не "фундаментальна помилка", пане Подоляк, а — ТЯЖКИЙ ЗЛОЧИН з ознаками державної зради, вчиненого президентом Зеленським – Авт.).

Зауважу Зеленському і Подоляку, що уже в перші хвилини вторгнення 24 лютого москальські "люди" розбомбили у Харкові, містах Київської та інших областей житлові будинки, школи, лікарні, вбили мирних мешканців і дітей.

По мостах ракетних, бомбових чи артилерійських ударів рашисти НЕ наносили, вони їм були потрібні для захоплення півдня України і Києва. Про це Зеленському і Єрмаку було добре відомо, але в їх  очах, як зазначив Подоляк, ще не було "блиску рішучості" підривати мости, вони думали, що москалі теж "люди".

Як би там не було, але Подоляк дав свідчення ЗМІ, яким підтвердив, що в діях президента Зеленського є мінімум ознаки кримінального правопорушення — злочинна службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки і карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ч. 2 ст. 367 КК) або недбале ставлення військової службової особи (Зеленський є Верховним головнокомандувачем ЗСУ) до служби, якщо це заподіяло істотну шкоду, спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах воєнного стану, що карається позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років (ч.4 ст.425 ККУ)..   

Дякую Подоляку за зізнання. Думаю, майбутній суд над Зеленським врахує це, якщо Подоляк піде на угоду зі слідством.

Ще один радник глави офісу президента Олексій Арестович в інтерв'ю Марку Фейгіну на " target="_blank" rel="noopener">YouTube за підсумками 8 травня минулого року, на його запитання: "Чому не підготували Херсон, Нову Каховку? Чому не замінували мости, чому не підірвали?" – заявив:

"Відповідь дуже коротка: ПРО*БАЛИ".

За словами Арестовича, у події здачі півдня України розбиратимуться правоохоронні органи, щоб встановити, де некомпетентність, а де зрада – це найбільше запитання.

20). Пане Зеленського запитання: Ви усвідомлюєте, як особа яка має диплом про вищу юридичну освіту, що Подоляк і Арестович обвинувачують Вас у вчиненні ЗЛОЧИНУ, передбаченим ч. 4 ст. 425 КК України — недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинені в умовах воєнного стану, що  карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років?

21). За твердженням Генерального штабу ЗСУ, опублікованого 25 квітня (через два місяці вторгнення), Чонгарський міст був ЗАМІНОВАНИЙ, але нам протистояли переважаючі у 15 разів сили противника".

ВИНИКАЄ логічне запитання: так чому ж тоді цей міст НЕ ПІДІРВАЛИ, якщо утримати його було неможливо через переважаючі у 15 разів сили ворога, як це зробили у подібній ситуації інші захисники?!

Знаючи, що буде повномасштабне вторгнення, прикордонники разом з військовими за декілька днів до нього замінували в Чернігівській області автомобільний міст через річку Дніпро, заклавши 700 кг тротилу. Міст був єдиним автомобільним шляхом між Україною і Білоруссю.

О 04:15 24 лютого почалося вторгнення російських військ з боку Білорусі. О 12 годині дня, не чекаючи дозволу офісу президента, захисники підірвали міст, оскільки сил і засобів утримати його уже не мали.

Якби колони російської військової техніки (а це десятки танків, БТР, БМП – загальною кількістю близько двохсот одиниць) пройшли 24 лютого через міст, то того ж дня вони б прорвалися в обласний центр Чернігів і через півтори години були у передмісті Києва, який не був підготовлений до оборони. Наступ ворога був затриманий на П’ЯТЬ днів! За цей час Об’єднані сили оборони укріпилися в Чернігові і НЕ ДАЛИ російським загарбникам захопити його і просунутися на Київ. Столиця України підготовилася до оборони і Київ вистояв.

Щоб зупинити просування танкової колони ворога в день повномасштабного вторгнення (24 лютого) інженер окремого батальйону матрос Віталій Скакун добровільно замінував Генічеський автомобільний міст і підірвав його ціною власного життя. Його героїчний вчинок значно уповільнив просування окупантів, що дало змогу підрозділу передислокуватися та організувати оборону, - повідомили в ГШ ЗСУ.

Сподіваюся, що тепер всі (і "найвеличніший" також!) зрозуміли, який позитивний оборонний результат дають своєчасно заміновані і підірвані мости при наступі ворога, якщо його не можна зупинити наявними силами і засобами, щоб він не прорвав лінію оборони і не захопив стратегічно важливі об’єкти (обласні центри, АЕС, ГЕС і т. д.).

За клопотанням командування морської піхоти матросу Віталію Скакуну президент Зеленський 26 лютого присвоїв звання Героя України (посмертно).

Того ж року, до Дня незалежності України Зеленський нагородив акторів "Кварталу-95" Євгена Кошового і Олександра Пікалова орденом "За заслуги" ІІІ ст. В указі президента, який оприлюднений на сайті глави держави, сказано, що актори нагороджені "За значні заслуги у зміцненні української державності, мужність і самовідданість, виявлені у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, вагомий особистий внесок у розвиток різних сфер суспільного життя, відстоювання національних інтересів нашої держави, сумлінне виконання професійного обов’язку".

У таких випадках кажуть: без коментарів (no comment) …

НА ЧИЇЙ СОВІСТІ ЗАГИБЕЛЬ СОТЕНЬ ТИСЯЧ УКРАЇНЦІВ?

22). Пане Зеленський, маючи диплом про вищу юридичну освіту, Ви   усвідомлюєте свою провину і відповідальність, що саме через Ваші ДІЇ з ознаками злочинної недбалості і державної зради як Президента і Верховного головнокомандувача ЗСУ російські війська впродовж тижня практично без бою захопили і окупували південь України, що спричинило великі людські жертви і колосальні  матеріальні втрати України?

23). Ви розумієте, що Ваші діяння (дії і бездіяльність) призвели до  загибелі сотень тисяч мирних жителів в окупованих містах і селах і декількох десятків тисяч українських військових, підриву окупантами Каховської ГЕС і великої екологічної катастрофи та інших тяжких наслідків для людей і України?

24). Пане Зеленський, Ви усвідомлюєте, що звільнення окупованих південних територій України відбувається з великими втратами особового складу ЗСУ?

25). Пане Зеленський, Ви пам’ятаєте, як в кінці листопада 2021 року на зустрічі з журналістами, після гострого, але справедливого, на мою думку, запитання журналіста Юрія Бутусова, Ви образливо і  голослівно звинуватили Бутусова у смертях людей, заявивши  (цитую мовою оригіналу): «На вашей совести загибель людей» (див. тут: ">).

26). Пане Зеленський, запитання: а на чиїй совісті ЗАГИБЕЛЬ сотень тисяч мирних жителів і майже 500 дітей Бучі, Ірпеня, Гостомеля, Харкова, Маріуполя, жителів зданого Вами півдня України, ЗАГИБЕЛЬ  десятків тисяч військовослужбовців в результаті Вашої НЕ підготовки до воєнної  агресії росії, відправлених Вами у полон захисників Маріуполя під так звані гарантії Червоного Хреста, а також загиблих і пропалих безвісти  сотень людей в результаті підриву окупантами Каховської ГЕС?!

Моя відповідь: на вашій совісті, пане Зеленський!

Після Перемоги Ви, Єрмак, Рєзніков, Баканов, Хомчак та інші «зелені гниди» у владі  не сховаєтеся за фразою «Переможців не судять».

Переможцями у війні з російським агресором є українці і їх ЗСУ на чолі з народним героєм генералом Валерієм Залужним.

Ви і Ваші «зелені гниди» готові були здати Україну на поталу фашистській росії. 

Вас буде судити спеціально створений Народний військовий  трибунал.  

Пане Зеленський, Вам прийдеться давати відповіді на запитання Юрія Бутусова, поставлені ним кінці в листопаду 2022 року, через рік після тієї вашої ганебної конференції. Відповіді будете давати слідчому, зокрема на такі його запитання ЧОМУ:

  • Не було проведено розгортання територіальної оборони?
  • Не було негайно підірвано мости через Чонгар, мости через Дніпро у Херсоні?
  • Не були прикриті тили гарнізону Маріуполя, здані без бою Мелітополь, Бердянськ, тобто росіянам відкрили "коридор у Крим"?
  • Не було проведено мобілізацію оперативного резерву?
  • Не встановили загородження на шляхах російського наступу?
  • Не була підготовлена евакуація мирного населення, що призвело до великих втрат?
  • Не будувались рубежі оборони, бо будівельна техніка будувала до останнього дня дороги на шляхах наступу ворога, а не бойові позиції?
  • Не були евакуйовані стратегічні оборонні підприємства, наприклад,  в Ізюмі "Укроборонпром" подарував росії завод який  виробляв приціли на "Стугни", у Гостомелі залишили на знищення "Мрію"?
  • За три роки не закуплений при Зеленському взагалі не закуплені ні артилерійські снаряди, ні мінометні міни, не закуплений жоден ПТРК "Стугна"?
  • Колишнє керівництво СБУ зараз звинувачується у державній зраді та роботі на росіян – хоча про це писали до початку війни?

Більше читайте «СТРАШНА ЦІНА БРЕХНІ ПРЕЗИДЕНТА ЗЕЛЕНСЬКОГО»: БУТУСОВ РОЗПОВІВ ПРО НАСЛІДКИ ДІЯЛЬНОСТІ «РОСІЙСЬКОГО АГЕНТА» У РОЗВІДЦІ» (див. тут:

https://www.5.ua/polityka/strashna-tsina-brekhni-prezydenta-zelenskoho-butusov-rozpoviv-pro-naslidky-diialnosti-rosiiskoho-ahenta-u-rozvidtsi-293777.html).

 27). Пане Зеленський, Ви розумієте, що Ви вчинили ЗЛОЧИННІ ДІЯННЯ,  які мають явні ознаки СЛУЖБОВОЇ НЕДБАЛОСТІ і ДАРЖАВНОЇ ЗРАДИ в умовах воєнного стану, які караються позбавленням волі на строк 15 років або довічним ув’язненням?

 28). Пане Зеленський, як Ви дивитеся на пропозицію «Українського «СМЕРШУ»: спокутувати кров’ю свою провину  перед Українським народом рядовим на передовій лінії фронту, враховуючи те, що Ви чотири рази (в 2014 — 2015 роках) ухилилися (ховалися за кордоном і під спідницею у матері) від призиву в армію під час мобілізації?

Це далеко не повний перелік запитань, які б я поставив Зеленському, якби допитував його як слідчий.

МІЙ ВИСНОВОК: Здача півдня України, швидка окупація Херсонської, Миколаївської і Запорізької областей, оточення Маріуполя за декілька днів, відправлення Зеленським його захисників у полон російським окупантам під міфічні гарантії Червоного Хреста, захоплення Запорізької АЕС і шантаж путіна підірвати її (що призведе до набагато більшої атомної катастрофи, ніж аварія на Чорнобильській АЕС), підрив Каховської ГЕС, "провал" у липні 2020 року спецоперації "Авеню" по затриманню "вагнерівців" — це НАСЛІДКИ злочинної діяльності влади на чолі з президентом Зеленським і главою його офісу  Єрмаком, в діях яких, на мою думку (як колишнього слідчого МВС і начальника відділу військової контррозвідки СБУ) є явні ознаки ДЕРЖАВНОЇ ЗРАДИ (ст.111 ККУ) та посадових злочинів, вчинених під час війни.

Рекомендую уважно послухати відео: «Прибрати Єрмака! Прямо з США — терміновий ультиматум. Зеленського попередили (див. тут: ">). 

Допит Зеленського у справі про «злив» операції «Авеню» по затриманню «вагнерівців» — це уже  інша тема. Зеленський буде давати свідчення і у цій справі як підозрюваний. В цьому я впевнений. 

Нагадаю коротко про неї. Впродовж року Зеленський і Єрмак цинічно і відверто брехали суспільству, що ніякої спецоперації по затриманню бойовиків "вагнерівців" (операція "Авеню") не було.

Що такої операції в принципі не могло бути нахабно брехали керівники СБУ і ГУР МО Баканов і Буданов, позаштатний радник голови офісу президента Арестович і депутати фракції "Слуга народу". Розповсюджували цю брехню і колишні керівники-ветерани спецслужб. Бридко було слухати своїх колег.

Брехати українському народу — це один із основних принципів діяльності нинішньої влади — президента Зеленського, його ЗЕ-парламенту і ЗЕ-уряду!

У червні 2021 року після поширення Зеленським чергових російських фейків про війну фракція Європейська Солідарність зробила заяву (цитую):

"Як Путін х*йло, так Зеленський брехло. На цинічній брехні йшов на президентство. На такій же брехні намагається утримуватися при владі. І під час виборчої кампанії, і тепер головним його медійним інструментом залишається канал Коломойського-Медведчука, який власники здали в оренду офісу президента" (див. тут: https://eurosolidarity.org/2021/06/24/zayava-yevropejskoyi-solidarnosti/).

Встановлені мною обставини і причини провалу спецоперації "Авеню", яку ГУР МО і СБ України проводили разом із спецслужбами країн НАТО, дають підстави зробити однозначний висновок: фінальна фаза спецоперації по затриманню "вагнерівців" була зірвана з вини президента Зеленського і глави його офісу Єрмака, в діях яких є ознаки злочину, передбаченого ст. 111 ККУ (державна зрада).

На моє глибоке переконання (як слідчого) Зеленський і Єрмак "проявили не суб’єктність", а державну зраду. Детально про це йдеться у моїй статті "Вагнергейт" — пряма дорога Зеленського і Єрмака до тюрми".

 

Вони "проявили не суб’єктність", а державну зраду!

Аналіз наявної у мене конфіденційної інформації і опублікованої у ЗМІ, дає мені (як начальнику відділу військової контррозвідки СБУ в минулому) підстави зробити висновок: керівник «Кварталу-95» Володимир Зеленський НЕ міг НЕ бути завербованим ФСБ росії як агент інформаційно-ідеологічного впливу («какая разница», «договоримся по средине», «главное перестать стрелять»)  на суспільну свідомість українців, коли роками перебував у Москві. Він і його «Квартал-95» сіяли в голови українців ідеологію «русского мира», висміювали Україну, Голодомор-геноцид українців, Томас про автокефалію ПЦУ, учасників Революції Гідності, підтримували на президентських виборах кримінального зека, агента КДБ, проросійського ставленика Януковича і партію регіонів.

Ймовірність того, що президент України Зеленський і глава його офісу Єрмак є таємними агентами російських спецслужб — дуже висока! Вони є реальною загрозою українській державності. Не бачити цього — значить бути сліпим недоумком або байдужим до долі України.

Екс-генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що вже після відставки до його рук потрапила аналітична записка Служби зовнішньої розвідки України про Андрія Єрмака, яку поклали на стіл президентові Зеленському. В записці описувалася біографія Єрмака, його різноманітні специфічні зв’язки в Росії.

В цьому документі є цікавий абзац, який цитував Луценко: "В якості радника президента України Андрій Єрмак відповідає за зовнішньо політичний напрямок, в тому числі займається питанням українсько-російських відносин. Був ключовою фігурою в Офісі президента, яка супроводжувала обмін між Україною та Росією утримуваними особами у вересні 2019 року. Отримані дані свідчать про наявність у нього контактів з ФСБ РФ. Так, у червні 2019 року у бесіді з одним з представників від України у тристоронній контактній групі Єрмак пропонував організувати контакти з офіцерами ФСБ. Інформація про проведення такої зустрічі відсутня".

Луценко зауважив: "Щоб ви розуміли, на другий день автори записки, вищі офіцери розвідки, були звільнені, без пояснень причин". Окрім того, ексгенпрокурор повідомив, що в присутності президента Єрмак заявив йому: "Юрію Віталійовичу, та навіщо нам ця Європа, нам треба з росіянами домовлятися".

Коли і за яких обставин Зеленський попав в поле зору ФСБ росії і як міг бути завербованим, повинна була вияснити СБУ ще за часів президента Порошенка, коли Зеленський в 2014 – 2015 роках неодноразово ухилявся від призову в армію під час мобілізації, "переховуючись" за кордоном зі своїм "Кварталом-95". Не зробили, хоча для цього були всі підстави.

Переконаний, що ЦРУ США і МІ-6 Британії знають чи був Зеленський завербованим ФСБ як агент інформаційно-ідеологічного впливу Москви «какая разница», «договоримся по средине», «главное перестать стрелять» чи є агентом російських спецслужб Єрмак. Тому розмова з Зеленським на цю тему "за закритими дверима" у Вашингтоні 31 серпня 2021 року була досить жорсткою, як і в керівника МІ-6 Великої Британії Річарда Мура у жовтні 2020 року.

Детально про це, мною описано у звіті-розслідуванні "ЗЕ! "кроти" Москви на Банковій" і статті "Домашні завдання" Зеленського: "Вагнергейт" та "токсичні" Коломойський і Єрмак".

Звичайно, що очолювана Іваном Бакановим СБУ, після моїх публікацій, ніякої контррозвідувальної перевірки щодо Зеленського і Єрмака не проводила. Ким виявився "лейтенант" Ваня Баканов — друг дитинства Володі Зеленського з одного двору сьогодні відомо всьому світові. Зеленський і Баканов перетворили українську спецслужбу на службу НЕБЕЗПЕКИ України. Вони разом призначали агентів ФСБ на керівні посади, президент присвоював їм генеральські звання. СБУ стала резидентурою (філією) ФСБ.

За три роки президенства Зеленського і керівництва СБУ його другом Бакановим московський фюрер путін через агентуру ФСБ, ГРУ і СЗР взяв під свій контроль всі сфери життєдіяльності України. Реалізуючи свої плани по ліквідації української державності, Кремль постійно, системно і цілеспрямовано проводить свою підривну діяльність проти України по всім фронтам: дипломатичному, економічному, інформаційному, політичному, релігійному, воєнному та іншим з використанням різноманітних сил і засобів, основними із яких є таємна агентурна мережа і агенти політичного впливу Москви. Російська агентурна мережа повністю опутала Україну невидимою павутиною.

17 липня 2022 року Зеленський змушений був усунути Баканова з займаної посади з жорстким формулюванням, відповідно до статті 47 Дисциплінарного статуту Збройних сил України, — за "невиконання службових обов'язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків". Верховна Рада дала згоду на його звільнення з посади голови СБУ із зазначеним формулюванням.

Зеленський як верховний головнокомандуючий ЗСУ повинен нести разом зі своїм другом Бакановим солідарну відповідальність — за "неналежне виконання або невиконання службових обов'язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків" (ст. 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ).

Як особа, яка має диплом про вищу юридичну освіту, Зеленський повинен знати, що діяння, за які він звільнив Баканова, є ЗЛОЧИНОМ, передбаченим ч. 4 ст. 425 КК України — недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинені в умовах воєнного стану, — карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Запитання до Зеленського: чому за таких обставин Баканову до цього часу не оголошена підозра у вчинені злочину, передбаченого ч.4 ст.425 КК і він не взятий під варту, які інші працівники СБУ, які скоїли злочин?

Чи знову "неначасі?". Минув майже рік після звільнення Баканова.

Невже Зеленський і справді допомагає "своєму другу дитинства з сусіднього двору" уникнути в’язниці за "невиконання службових обов'язків, що призвело до людських жертв та інших тяжких наслідків"? Виходить, що так.

Висновки моїх розслідувань підтверджені доказами (свідченнями очевидців, документами, відео/аудіо записами, висновками експертів, спеціалістів та іншими матеріалами), які наведені в цих публікаціях:

1. ЗЕ! "кроти" Москви на Банковій (26.11.2020) 

https://argumentua.com/stati/ze-kroti-moskvi-na-bankov-i

2. "Служу Росії?" Як спецслужби США виявили ЗЕ! "кротів" Москви на Банковій" (04.09.2020) https://umoloda.kyiv.ua/number/3633/180/149707/

3. "Офіс Зеленського — резидентура спецслужб росії" (21.12.2021 – див. тут: https://universum.lviv.ua/data/magarticles/files/2999.pdf).

4. Генерал Григорій Омельченко: "Вагнергейт" пряма дорога Зеленського і Єрмака до тюрми (11.02.2021 – див. тут: https://argumentua.com/stati/general-grigor-i-omelchenko-vagnergeit-pryama-doroga-zelenskogo-rmaka-do-tyurmi).

5. Річниця зриву спецоперації по "вагнерівцям": інтерв’ю з Григорієм Омельченком (відео див. тут:  ">).

6. Омельченко: "Справа "вагнерівців" — зашморг на шиях Зеленського і Єрмака" (відео див. тут:">).

7. "Домашні завдання" Зеленського: "Вагнергейт" та "токсичні" Коломойський і Єрмак (09.09.2021 – див. тут: https://argumentua.com/stati/domashn-zavdannya-zelenskogo-vagnergeit-ta-toksichn-kolomoiskii-rmak).  

 ГЕНЕРАЛИ ПРОТИ «ВОВЧИЦІ»

 У вересні минулого року я опублікував результати розслідування (звіт), яке провів разом з нашою таємною офіцерською  організацією «Український СМЕРШ» («СМЕРТЬ РАШИСТАМ») щодо причин і обставин здачі півдня України, які були опубліковані під заголовком «Президент Зеленський і здача півдня України: злочинна недбалість чи державна зрада?».

 Читайте тут:

1.https://censor.net/ru/blogs/3369881/prezident_zelenskiyi_zdacha_pvdnya_ukrani_zlochinna_nedbalst_chi_derjavna_zrada.

 

2. https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/169909.  

 

З моменту опублікування матеріалів розслідування минуло майже дев’ять місяців. Ніхто з посадових осіб, включаючи президента Зеленського, глави його офісу Єрмака, урядовців, а також воєначальників, які  були названі мною в публікаціях, офіційно не спростували наведену про них інформацію, не висловлювали на мою адресу претензій юридичного характеру, наприклад, подачі   позову до суду про захист честі і ділової репутації та спростування недостовірної інформації.

 

11 і 12 червня ц. р. видання Media Forum і Цензор.НЕТ опублікували (відповідно) мій матеріал «Чонгар української відповідальності» (див. тут:

https://www.uacenter.media/thoughts-aloud/128306-geroy-ukra-ni-general-grigor-y-omel-chenko-chongar-ukra-ns-ko-v-dpov-dal-nost.html)  

 

і «Здача півдня України, захоплення Запорізької АЕС, окупація Маріуполя і полон його захисників, підрив Каховської ГЕС, провал операції "Авеню" — це наслідки злочинної діяльності президента Зеленського" (12.06.2023, див. тут:

https://censor.net/ru/blogs/3424254/zdacha_pvdnya_ukrani_zahoplennya_zaporzko_aes_okupatsya_marupolya_polon_yiogo_zahisnikv_pdriv_kahovsko).

 В цей же день (11 червня) на ютуб каналі із ніком «Вовчиця» появилося відео під назвою «Хто розмінував Чонгар (поіменно) і кому довіряти в ЗСУ. Розслідування Григорія Омельченка», яке було зроблене на матеріалах мого розслідування, опублікованого на сайті Цензор.НЕТ 27 вересня 2022 року (майже 9 місяців потому, див. тут:

https://censor.net/ru/blogs/3369881/prezident_zelenskiyi_zdacha_pvdnya_ukrani_zlochinna_nedbalst_chi_derjavna_zrada).

 

З автором відео «Вовчиця» я не знайомий. Проте підписаний на її канал і регулярно дивлюся і аналізую її відео. Зауважу, що матеріали, які подає «Вовчиця» носять патріотичний характер, озвучені гарною українською мовою, її журналістські аналітичні розслідування професійні, доказові. Сумнівів у їх достовірності у мене як колишнього слідчого і начальника відділу військової контррозвідки СБУ ніколи не викликали.

 

«Вовчиця» є один із активних блогерів, яка воює на  інформаційному фронті проти російської пропаганди, висвітлює факти корупції, хабарництва,  мародерства, державної зради у вищих ешелонах влади, піддає справедливій жорсткій критиці вищих державних посадовців, включаючи президента Зеленського, главу його офісу Єрмака, урядовців.

Знайомлячись з відео «Хто розмінував Чонгар…» я не помітив  якихось «погрішностей», допущених «Вовчицею», можливо відволікся.

 

Наступного дня (12 червня) близько 15 години мені зателефонував невідомий, представився (прізвище відомо) і сказав, що за час передування його на посаді ОК «Південь» за оборону перешийків з Кримом не відповідало. За оборону відповідало УВ «Південь» з відповідною вертикаллю управління і пообіцяв: «Я вас диванних експертів зберу в суді і заставлю відповісти за дискредитацію!».

 

Я відповів: «Ок. Познайомимося в суді. Бажаю успіхів» і порадив уважно прочитати моє розслідування, опубліковане 27 вересня минулого року виданням Цензор.НЕТ  «Президент Зеленський і здача півдня України: злочинна недбалість чи державна зрада?».

 

Приблизно через дві години я отримав повідомлення, що питання і претензії не до мене, а до блогерші Любові Стельмахович. Так я узнав, хто така «Вовчиця».

Через пару хвилин бойовий генерал прислав мені повідомлення: «Ця (образливе слово…) прикривається Вами» (всі повідомлення збережені). 

 

В цей же день (12 червня) на сайті «Народний Оглядач» прочитав лист пані Стельмахович («Вовчиці») наступного змісту (цитую):

«Вчора, 11 червня, на моєму каналі вийшло відео «Хто розмінував Чонгар (поіменно)», згідно з висновком Героя України, кавалера ордена ООН "Діяння на благо народів", генерал-лейтенанта, Григорія Омельченка, який провів своє розслідування. Після виходу даного відео в інформаційний простір, мені передзвонили зі штабу ОК «Південь» і заявили, що ні Ігор Палагнюк, ні Андрій Ковальчук, які названі у відео, фактично не були причетні ні до розмінування Чонгару, ні до здачі Півдня України. Я допустила помилку і, як виявилось, суттєву. У матеріалах Григорія Омельченка написано, що «Всю відповідальність за злочинну здачу Півдня України з ознаками злочинної недбалості або державної зради, що призвело до людських жертв та інших тяжких трагічних наслідків, повинні нести в першу чергу президент, верховний головнокомандувач ЗС України Зеленський, глава Офісу президента Єрмак, вище військове командування і члени уряду, які виконали його злочинний наказ (письмовий чи усний – не має значення) і розмінували загороджувальні протитанкові мінні поля біля "Чонгара", "Каланчака", "Чаплинки" і не підірвали мости (або їх розмінували), які з’єднували Крим з материковою частиною Україною, мости на р. Дніпро і мости через водоканали зрошувальної системи Херсонської області». Перелік службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, Григорій Омельченко подав з оговоркою, що дані особи могли обговорювати з президентом Зеленським питання про розмінування мостів, на що я не акцентувала. Тому я визнаю свою помилку, і вношу відповідну поправку у попереднє відео.

Приношу вибачення перед паном Григорієм Омельченком, бойовими генералами Ігорем Палагнюком та Андрієм Ковальчуком, а також прошу вибачення у глядачів, яким я через свою необачність подала не точну інформацію. Мені дуже прикро і неприємно, бо майже за 5 років моєї роботи в інформаційному просторі таку помилку я допустила вперше.

Дякую всім за розуміння і обіцяю бути дуже уважною у підготовці наступних відео. Щиро дякую генералам Ігорю Палагнюку та Андрію Ковальчуку за вірну службу по обороні нашої країни, а також всім бойовим офіцерам і військовослужбовцям. Слава Богу за те, що ви у нас є! Слава Україні і смерть ворогам!» (див. тут:  https://www.ar25.org/article/hto-rozminuvav-chongar-poimenno-i-komu-doviryaty-v-zsu-rozsliduvannya-grygoriya-omelchenka).

Пропоную також подивитися коротке відео з цього питання «Уточнення інформації до попереднього відео "Хто розмінував Чонгар (поіменно)" від 11.06.2023р. (див. тут: ">).

 Шановна пані Стельмахович, Ваші вибачення я приймаю і від імені нашої офіцерської організації «Український СМЕРШ» («СМЕРТЬ РАШИСТАМ») дякую Вам за ваші чудові професійні відео і за поширення наших матеріалів.

Ви вибачилися перед бойовими генералами Ігорем Палагнюком та Андрієм Ковальчуком, а також попросили вибачення у глядачів, яким через «свою необачність подали не точну інформацію».

Ваша поведінка засвідчує, що Ви чесна порядна людина, патріот України і професіонал своєї справи. Бажаю Вам творчих успіхів!  

Думаю, що генерали Палагнюк і Ковальчук також приймуть Ваші вибачення і цей ненавмисний незначний інцидент з випадково допущеною помилкою буде вичерпаний. 

Пропоную читачам подивитися оновлене відео Любові Стельмахович («Вовчиця») «Хто розмінував Чонгар і кому довіряти у ЗСУ/ Григорій Омельченко/ Оновлена інформація!!!»

(див. тут: ">).

 

Згодом на фейсбук сторінці ОК «Південь» появилося повідомлення, що  бойовий генерал командувач Ковальчук для встановлення справедливості планує скерувати до суду позов відносно громадянки Стельмахович Л.В. за брудний безпідставний наклеп.
Що це некомпетентність, чи навмисне намагання підірвати довіру до Сил оборони, чи виконання брудного замовлення диверсійних сил щодо дискредитації конкретних посадовців та військових командирів? Це може бути з’ясовано в суді, вважає командування ОК «Південь».

 

 

Блогерка Любов Стельмахович (під ніком "Вовчиця") і

командувач ОК "Південь" Андрій Ковальчук (фотоколаж: Інтент)

 Я був здивований такою поведінкою бойового генерала Ковальчука. До цього часу я вважав, що в Україні лише «верховний потерпілий «Янелох»-Зеленський воює (судиться) з жінками Софією Фединою і Марусею Звіробій-Біленькою. Правда чомусь боїться з’явитися до суду. Виявляється, що я помилявся. Ковальчук склав гідну компанію  «Боневтіку»-Зеленському. Браво, пане генерале!

Нагадаю, щоб не забували.

«Верховний потерпілий» Зеленський та його представники знову не з’явились у судове засідання у справі проти народної депутатки з фракції «Європейська Солідарність» Софії Федини і ветеранки, волонтерки Марусі Звіробій-Біленької. Не з’явилися також і прокурори. Засідання вкотре перенесли. Про це Софія Федина повідомила 20 липня 2021 року в ефірі телеканалу «Прямий» з Галицького районного суду Львова.

«Я думаю, що він не з’явися не тому, що в нього щільний графік, бо в мене теж щільний графік, як і будь-якої людини. Але він радше не з’явився тому, що боїться наших слів, того що ми піднімаємо найболючіші проблеми, і що ми будемо говорили правду. Боїться того, що люди вірять і довіряють. Тому що маховик репресій проти ветеранів, волонтерів, військовослужбовців і майданівців зашкалює. Остання справа генерала Павловського свідчить про те, що Зеленський хоче здати Україну Москві», – сказала Федина.

Маруся Звіробій-Біленька наголосила, що суспільство має об’єднати свої зусилля проти репресій і переслідувань ветеранів, волонтерів та опозиції.

 

На фото: Софія Федина і Маруся Звіробій

«Крапка у всіх цих справах буде поставлена тоді, коли її поставить суспільство. Не можна просто так сидіти на дивані і думати, що крапка в політичних репресіях настане», – зазначила вона.

 

 

Мітинг у Львові на підтримку Софії Федини і  Марусі Звіробій-Біленької.

«Якщо ми всі будемо сидіти мовчки, то з нас будуть робити лукашенківський концтабір. Разом єдиним потоком, єдиним кулаком ми можемо вибивати нечисть з нашої держави», – говорить Софія Федина.

Нагадую, що Офіс генпрокурора зареєстрував кримінальне провадження проти Софії Федини та Марусі Звіробій через критичне повідомлення у соціальній мережі. «Янелох»-Зеленський у цій справі проходить як потерпілий (наляканий був двома чарівними жінками Софією і Марусею якоюсь міфічною погрозою). ДБР вручило Федині і Звіробій підозри за ч. 1 ст. 346 ККУ (погроза вбивством щодо президента України).

Жах, кошмар, як українки-амазонки налякали «царя-поца Льоню».  Подивіться півтора хвилинне відео «Мама я пішов на війну «300 єврейців», де Зеленський грає головну роль царя-поца Леоніда (див. тут:  ">).

У липні 2021 року судове засідання перенесли уже вп’яте. Справа не розглянута по суті й досі через неявку на судове засідання  переляканого «верховного потерпілого» Зеленського.

Запевняю бойових генералів, яких «Вовчиця» згадує у своєму відео, що випадкова неточність пані Стельмахович НЕ є її  некомпетентністю, чи навмисним намаганням підірвати довіру до ЗСУ, а тим більше НЕ є виконанням брудного замовлення диверсійних сил. Проте, командування ОК «Південь» не конкретизувало, які «диверсійні сили» воно мало на увазі,.

На моє переконання (як професіонал, я знаю як дії вчиняються з прямим, зловмисним умислом/наміром), пані Стельмахович НЕНАВМИСНО, через неуважність  допустила прикру помилку щодо генералів Палагнюка і Ковальчука. Умислу на зведення на них «брудного безпідставного наклепу» у неї НЕ БУЛО. Швидше за все, це трапилося через її неуважність і втому при ознайомленні з великим обсягом матеріалів мого розслідування. І ця помилка чисто випадково вкралася в текст відео, яке вона читала.

Прошу читачів уважно послухати відео «Вовчиці» «Хто здав Гостомель? Хто винний в трагедії Бучі та Ірпеня? Факти/Юрій Бутусов, Джон Сміт» (див. тут: ">).

Щоб підтвердити випадковість і ненавмисність помилки, допущеної пані Стельмахович, я готовий виступити свідком у суді. Матиму можливість відверто поговорити з бойовими генералами Палагнюком, Ковальчуком та іншими і задати їм відповідні питання як слідчий і начальник відділу військової контррозвідки СБУ в минулому. Сподіваюся, що суд буде відкритим.

Проте, це право генералів, чи будуть  вони подавати позов до суду, чи ні.

Користуючись нагодою, дякую всім небайдужим, хто поширює мої статті і матеріали розслідування, які я провожу з очолюваною мною офіцерською організацією «Український СМЕРШ» («СМЕРТЬ РАШИСТАМ» — «Караючий Меч Арея» — «КАРМА»).

Одночасно прохання: коли використовуєте окремі витримки або висновки моїх розслідувань чи фрагменти статей, подавайте їх дослівно, не виривайте з контексту (щоб не  спотворити зміст статті і випадково не допустити маніпуляції або помилки), щоб особи, про яких йдеться мова, не мали до вас юридичних претензій – судових позовів про захист честі і ділової репутації і не вимагали спростування інформації, яка, на їх думку, не відповідає дійсності. Як автор публікації, я несу повну  юридичну відповідальність за достовірність опублікованих матеріалів.

 На лайливі коментарі до своїх публікацій, образливі нецензурні  висловлювання «Зе! ботів» на мою адресу я не звертаю уваги і не  реагую. «Зелебобики», не гайте часу на їх написання. Я керуюсь мудрим українським прислів’ям «Собаки гавкають, а караван іде». Цей вислів характеризує поведінку впевненої у своїй правоті людини, ніяка критика і навіть наклеп не здатні перешкодити їй займатися своєю справою. Скільки б не гавкала собака – караван все одно не зупиниться, якщо на це не буде волі головного караванника. Так плітки і насмішки не школять тому, хто на вірному шляху, хто сильний і спрямований до своєї мети (це порада «Вовчиці», до якої «Український «СМЕРШ» ставиться з повагою і довірою. В нашому колі ми її називаємо «Біла Вовчиця». Порада: не влаштовуйте полювання на «Вовчицю». Не радимо…).

 ПАНОВЕ ГЕНЕРАЛИ, ЯКА ВАША «ЗОНА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ»?

 Хочу вияснити разом з бойовими генералами Палагнюком і Ковальчуком «зони їх відповідальності», як командувачів ОК «Південь». Думаю, що це важливо для читачів. Після прочитаного, думаю, у вас появляться сумніви, чи треба було «Вовчиці» вибачатися взагалі і перед генералами Палагнюк і Ковальчук, зокрема.

На фейсбук сторінці ОК «Південь» зазначено (цитую):

«Командувач військ оперативного командування «Південь» генерал-майор Андрій Ковальчук не мав у підпорядкуванні угруповання військ «Південь», про зону відповідальності якого йдеться в матеріалі. А відповідно, й не керував їх діяльністю, не визначав їм бойових завдань, не відповідав за результат їх виконання».

Звучить нібито переконливо.

Запитання:

1). А що ж має у своєму підпорядкуванні командувач генерал Ковальчук (як і його попередник генерал Палагнюк) і яка його зона відповідальності як командувача військ ОК «Південь»?

2). Кому тоді він ставив бойові завдання і за які результати їх виконання відповідав, щоб не допустити злочинної здачі півдня України?

3). Чи знав командувач військ оперативного командування «Південь» генерал-майор Андрій Ковальчук (як і його попередник генерал Палагнюком), що йде розмінування  протитанкових мінних полів навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межи з анексованим Кримом і яка була його реакція?

Як бойовий генерал він не міг не розуміти, що це розмінування катастрофічно підриває оборону перешийка Криму і ставить під реальну загрозу оборону всього півдня України, що підтвердили події 24 лютого 2022 року – російські війська швидким маршем (впродовж декількох днів) оточили Маріуполь, захопили Херсон і область, значні території Миколаївської (бої були у самому Миколаєві) і Запорізької областей разом з АЕС, підривом якої путін шантажує світ. Здача півдня завершилася підривом окупантами Каховської ГЕС і страшною екологічною катастрофою, про наслідки якої людство ще не знає.  

Питання: чи доповідав генерал Ковальчук (як і генерал Палагнюк) рапортом (доповідною запискою) по команді міністру оборони чи  головнокомандувачу ЗСУ про реальну загрозу захоплення півдня України, яка виникне при розмінуванні перешийка Криму і вторгнення російських військ?  

Якщо доповідав, то яка була реакція (відповідь) міністра оборони, його заступників чи Головнокомандуючого ЗСУ і його заступників?

«НЕ СКАЖУ», «НЕ БАЧУ», «НЕ ЧУЮ»

Зручно зайняти позицію трьох мудрих японських мавп: «нічого не скажу», «нічого не бачу», «нічого не чую», або «моя хата скраю, я нічого не знаю», як це зробив, на мою думку, командувач військ оперативного командування «Південь» генерал Андрій Ковальчук – «не мав у підпорядкуванні угруповання військ «Південь», а відповідно, й не керував їх діяльністю, не визначав їм бойових завдань, не відповідав за результат їх виконання».

Бойовий генерал-майор Сергій Кривонос, будучи звільненим із ЗСУ в 51 рік, добровільно знайшов «свою зону відповідальності» організував 25 лютого 2022 року добровольців, поставив їм бойову задачу по охороні міжнародного аеропорту в Києві «Жуляни» і керував ними.

 

Генерал-майор Сергій Кривонос і Президент України Петро Порошенко

Кривонос розповів, яким чином розвивалися події в перші дні вторгнення російських військ (цитую): "25 лютого, одразу після нападу, я зробив висновок, що противник після Гостомеля може викинути десант безпосередньо у Київ, у аеропорт Жуляни, і виіхав туди онайомитись з обстановкою. Я побачив, що у Жулянах на той момент були відсутні будь-які керівники, які б відповідали за оборону стратегічного об'єкта, і засоби оборони були відсутні. Я зателефонував звідти головнокомандувачу ЗСУ Залужному, повідомив обстановку, і отримав усний наказ взяти під командування оборону аеропорту. За наказом Залужного мені направили партію кулеметів 12,7 мм та 7,62 мм, а також зенітні установки 23 мм. Але це було вже на початку березня. Я об'єднав усі підрозділи, у більшості з необстріляних людей - прикордонників, срочників з президентського полку, нацгвардійців, добровольців, ветеранів морської піхоти, побратимів з ДУК, та курсантів Військового інституту університету Шевченка, і вжив заходів по обстановці, які вважав за необхідне зробити терміново. Злітна смуга була залита машинним мастилом та перегороджена технікою, усі об'єкти та периметр були підготовлені до протидесантної оборони, налагодив підготовку особового складу та проводив учбові стрільби, щоб зустріти російський наступ. Там був на початку повний хаос, але ми швидко створили органзацію. Усі мої дії були підтверджені керівництвом ЗСУ, а 12 березня Залужний підтвердив мої повноваження особистим наказом. 13 березня мене знов зарахували на військову службу", - навів хронологію подій генерал-майор Кривонос.

 

 

Але 29 березня, як стверджує Сергій Кривонос, він прибув до Залужного та дізнався, що наказ про зачислення його на службу "відмінено".

"Я дізнався у керівництві ЗСУ, що зроблено це за наказом верховного головнокомандувача Зеленського. Мені сказали прямо мої джерела: "Наверху вважають, що скоро буде перемога, і після війни має бути тільки один головний герой - верховний, він вважає, що ти будеш заважати йому", - додав генерал-майор.

"Це великий сором, що тепер ДБР вигадало проти мене штучну справу, мене звинувачують, що я робив все належне для захисту України, в той час як верховний головнокомандувач, який провалив організацію оборони країни, тільки давав інтервью з підвалу. Це великий сором для держави, це образа. Вони хочуть показати армії, якій я віддав усе своє життя, щоб мої побратими почали давати проти мене покази. Я думаю, наскільки ж низькою є мораль у наших керівників. Вони думають, що армія буде зраджувати своїх товаришів. Мабуть, так прийнято у "Кварталі", але в армії такі ганебні речі не пройдуть. Кожен військовий розуміє, що нам потрібна єдність, і що війна для нас не завершилась, що це тільки політики готуються до виборів, а ми будемо захищати Україну. Я чесно та законно виконував свій військовий обов’язок по захисту Києва на тому місці, де мене впровадили. Тому ця справа ДБР – це пляма ганьби не на мені, а на самому Зеленському", - підсумував бойовий генерал Кривонос (див. тут: https://espreso.tv/za-vkazivkoyu-ofisu-prezidenta-dbr-porushilo-spravu-proti-general-mayora-krivonosa-zvinuvachuyut-u-nezakonniy-oboroni-aeroporta-v-zhulyanakh-yuriy-butusov).

Ще один приклад. За вказівко з офіса президента ДБР по надуманим мотивам порушило кримінальне провадження проти бойового генерала, «кіборга» Дмитра Марченка і 11 листопада 2019 року за рішенням суду взяло його під варту.

За даними адвоката Дмитра Марченка, його підзахисного з порушенням законодавства помістили не на військову гауптвахту, а в цивільний слідчий ізолятор, навіть попри те, що прокурор наголошував саме на гауптвахті.

Печерський районний суд Києва призначив заставу в розмірі 76 млн гривень, в Київському апеляційному суді її розмір був зменшений до  20 млн гривень. Неурядова організація «Справа Громад» розпочала кампанію #FreeMarchenko зі збору коштів на внесення застави. 16 грудня 2019 року під час благодійного концерту гурту Ot Vinta!, «Українці своїх не кидають», стало відомо, що понад три тисячі громадян зробили внески на суму понад 1,5 млн гривень. Решта грошей була внесена родиною п'ятого Президента України Петра Порошенка.

17 грудня 2019 року генерал Марченко вийшов із СІЗО під заставу. За його словами, «За час тримання, один місяць» його «один раз вивозили на допит і чотири рази вивозили, щоб тиснути, без адвокатів», а внаслідок накладених арештів на технічну та проєктну документацію Міністерство оборони фактично припинило масові закупівлі бронежилетів.

На другий день після вторгнення росії (25 лютого) генерал Марченко прибув до міста Миколаєва, де був хаос і місто готовилося до здачі ворогу. Марченко організував грамотну оборону міста, якою успішно керував до квітня 2022 року. Вибив російські війська, які прорвалися в Миколаїв, а згодом  звільнив від окупантів Миколаївську область. Діяв високо професіонально. Виходячи з реальної бойової ситуації, змушений був вживати заходи крайньої необхідності (ст. 39 ККУ), щоб бойова техніка не дісталася ворогу.

 

 

На фото: «кіборги», оборонці міста Миколаєва полковник СБУ,

народний депутат Роман Костенко і генерал Дмитро Марченко

На генерала Марченка, який організував оборону Миколаєва, робився тиск із Міністерства оборони, щоби він не давав коментарі ЗМІ. Про це в інтерв’ю «Радіо НВ» розповів Роман Костенко.

Наприкінці липня 2022 року генерал Марченко повернувся в Миколаїв, де працює над посиленням взаємодії ЗСУ та обласної влади, а також координує  роботу партизанів, серед яких є і члени нашої організації.

13 серпня 2022 року Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім проінформував суспільство, що наразі працює разом з генералом Марченком.

8 березня 2022 року генерал Марченко бу нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеню «За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі».

Нагадаю, що 4 грудня 2014 року Марченко був удостоєний ордена Богдана Хмельницького ІІІ ст. «За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі».

Панове генерали Палагнюк і Ковальчук, ваші колеги, бойові генерали Серй Кривонос і Дмитро Марченко добровільно визначили «зону  своєї відповідальності», рятуючи Вітчизну від окупантів.

Один організував охорону аеропорту в Києві, другий – оборону міста Миколаєва. В критичних моментах обидва діяли в стані крайньої необхідності (ст. 39 ККУ), захищаючи Україну.

Кримінальні провадження щодо генералів Кривоноса і Марченка до цього часу «висять у підвішеному стані» і не закриті за відсутністю в їх діях складу злочину.

Раджу генералу Ковальчуку та іншим генералам, які згадуються мною у публікації, подивитися ексклюзивне інтерв’ю з Марченком (див. тут: ">),

«ЗОНА БЕЗВІДПОВІДАЛЬНОСТІ»

З липня 2019 по серпень 2021 року командувачем Оперативного командування "Південь" був генерал-майор Ігор Палагнюк.  

У серпні 2021 року начальник штабу — перший заступник командувача ДШВ ЗСУ (2016 -2021) Герой України (2016) генерал-майор Андрій Ковальчук був призначений командувачем ОК «Південь». 

Особовому складу його представив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський (на фото).

 

При прийомі ОК «Південь» попередній командувач Палагнюк зобов’язаний передати Ковальчуку всі накази, директиви, розпорядження, які надійшли від президента-верховного головнокомандувача ЗСУ Зеленського, головнокомандувача ЗСУ, начальника Генерального штабу ЗСУ, міністра оборони, уряду, які мають відношення до ОК «Південь» щодо організації ОБОРОНИ в ЗОНІ ЇХ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ за військово-сухопутну зону «Південь», яка включає Вінницьку, Кіровоградську, Миколаївську, Одеську та Херсонську області, що визначено Указом Президента України «Про затвердження військово-адміністративного поділу України» №39/2016 від 5 лютого 2016 року (зі змінами від 23.01.2017, №12/2017 – див. тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/39/2016#Text).

Сухопутна територія АРК та міста Севастополя належить до ЗОНИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ОК «Південь» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

ПОВТОРЮЮ, що згідно з зазначеним Указом Президента України  до ЗОНИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ОК «Південь» належать військово-сухопутні зони таких областей, як Вінницька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська та Херсонська.     

Параметри військово-повітряної зон ОК «Південь», «Захід», «Схід», «Північ» визначені Указом Президента України «Про затвердження військово-адміністративного поділу України» №39/2016 від 5 лютого 2016 року (зі змінами від 23.01.2017, №12/2017). Військово-повітряні зони є зонами відповідальності повітряного командування «Південь», «Захід», «Схід», «Північ».      

Сирський також подякував генералу Палагнюку за плідну службу й привітав його з новим призначенням – командувачем підготовки Командування Сухопутних війсь ЗСУ (на фото).. 

ДОВІДКА: Через два тижні після окупації ворогом півдня України, президент Зеленський 18 березня 2022 року нагородив командувача Сухопутних військ ЗСУ (з 2019 р.) Сирського орденом Богдана Хмельницького ІІ ст. «за особисту мужність  і самовіддані дії, виявленні у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» (мабуть, маються на увазі — «самовіддані дії», проявлені при здачі півдня України?). 

Звання Героя України з врученням ордену «Золота Зірка» протеже Хомчака генерал-полковник Сирський отримав від президента Зеленського 5 квітня 2022 року (через місяць після здачі півдня України) «заособисту мужність, вагомий внесок у захист… територіальної цілісності України» (мабуть, мається на увазі — «…за здачу півдня України»?).

27 липня 2022 року президент Зеленський нагородив Сирського «Хрестом бойових заслуг» — «за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, самовіддане служіння Українському народу, вірність військовій присязі».

11 грудня 2022 року президент Зеленський нагородив Сирського орденом Богдана Хмельницького І ст. — «за особисту мужність  і самовіддані дії, виявленні у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі». 

Нагадаю, що звання генерал-полковника Сирський отримав від президента Зеленського 23 серпня 2020 року.

Цікава виходить нагородна історія Сирського. Після злочинної здачі ворогу півдня України президентом — верховним головнокомандувачем ЗСУ Зеленським його «улюбленець» і «протеже» Хомчака — командувач Сухопутними військами ЗСУ генерал-полковник Сирський отримує від Зеленського  чотири (!) найвищі державні нагороди впродовж десяти місяців (!).

Це при тому, що Зеленський і Хомчак несуть ПРЯМУ відповідальність за підрив обороноздатності України в цілому і,  зокрема, за РОЗМІНУВАННЯ мостів, що з’єднують Крим з  материковою територією України і РОЗМІНУВАННЯ загороджувальних мінних полів навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом.

Командувач ОК «Південь» генерал Ковальчук підпорядкований  безпосередньо командувачу Сухопутними військами ЗСУ генерал-полковнику Сирському.

Висновки зробіть самі, за що три генерали Сирський, Наєв і Ковальчук отримали високі державні нагороди від президента Зеленського через дуже  короткий строк після злочинної здачі ним  півдня України.

 

На мою думку, за МОВЧАННЯ! За одну з поз трьох мавп: «нічого не бачу», «нічого не скажу», «нічого не чую». Детальніше про це — далі в статті.     

Військові, політичні експерти і журналісти наголошують, що Єрмак і Зеленський хочуть поміняти Головнокомандувача Валерія Залужного на Сирського — протеже Хомчака. Тому і розгорнута така велика компанія по дискредитації генерала Залужного, який користується великою популярністю і довірою в народі (набагато більшою за ««найвеличнішого»» Зеленського). Очолюваним генералом Залужним ЗСУ довіряє 98% українців!

Подивіться відео «Зеленський підставив Залужного. Паскудність Єрмака» (тут: ">).  

Наголошую, що дії військовослужбовців, командирів, воєначальників  регламентовані: Конституцією України, Законом України «Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України» (Відомості Верховної Ради, 1999, № 22-23, ст.194); Законом України «Про Дисціплінарний статут Збройних Сил України» (Відомості Верховної Ради, 1999, № 22-23, ст.197); Кримінальним кодексом України» (Відомості Верховної Ради, 2001, № 25-26, ст.131), зокрема Розділом ХІХ «Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби (військові кримінальні правопорушення)» і указами Президента України.

ДОВІДКА. У першій половині червня 2021 року на одному з полігонів бойової підготовки, що неподалік адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму, інженерно-саперні підрозділи зі складу об'єднаних сил ЗСУ провели тренування з облаштування мінно-вибухових загороджень. Про це повідомляє служба зв’язків з громадськістю Командування Об’єднаних сил ЗС України.

– Під час навчань військові інженери відпрацювали дії підрозділів зі встановлення протитанкового мінного поля та здійснення маскування рубежів розгортання рухомого загону загородження, – повідомив командувач об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За його словами, воїни-сапери, застосовуючи мінні загороджувачі, відпрацювали питання встановлення на суходолі протитанкових мін як в ґрунт, так і на його поверхні. 

– Поєднання  заздалегідь підготовлених оборонних укріплень з системою інженерних загороджень та багато ешелонованим вогневим ураженням на ймовірних напрямках дій противника, не лише значно ускладнюють його просування у глибину оборони, а й завдають йому значних втрат, – наголосив командувач Наєв.

ЗАПИТАННЯ до генерала Наєва: як «заздалегідь підготовлені Вами мінні загородження значно ускладнили просування ворога у глибину оборони і завдали йому значних втрат», якщо російські окупанти майже без втрат за декілька днів парадним маршем захопили південь Українитериторію, більшу за Швейцарію і оточили  Маріуполь?

27 квітня 2022 року президент Зеленський присвоїв генералу Наєву  звання Герой України «…за вагомий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України…». Без коментарів.

За моєю конфіденційною інформацією, під видом навчань сапери розмінували території в районі пропускних пунктів "Чонгар" і  "Каланчак". Розмінування проводили інженерно-саперні підрозділи оперативного тактичного Угруповання "Південь" ЗСУ та Державної служби з надзвичайних ситуацій з розмінування територій.

Зауважу, сапери ДСНС займаються виключно розмінуванням мін, бомб та інших небезпечних вибухових пристроїв. Встановлення "протитанкових мінних полів", підрив мостів - не їх профіль.

Аналіз офіційної інформації Наєва і конфіденційних даних, отриманих мною, дають підстави зробити висновок: в червні 2021 року під видом "облаштування мінно-вибухових загороджень" були розміновані території "Чонгару" і "Каланчаку".

Під час зазначених тренувань саперів, про які розповів генерал Наєв, командувачем Оперативного командування "Південь" був генерал Палагнюк.

Запитання до Палагнюка: пане генерале, Ви, перебуваючи на посаді  командувача  Оперативного командування "Південь", знали, що  насправді відбувається у військово-сухопутній зоні (Херсонська область) відповідальності ОК «Південь» і зокрема, що це були за «тренування саперів» і звідки вони?

Чи може заявите як генерал Ковальчук, що не мали у підпорядкуванні угруповання військ «Південь», а відповідно, й не керували їх діяльністю, не визначали їм бойових завдань, не відповідали за результат їх виконання і що це за «тренування саперів, які відбувалися» неподалік адміністративного кордону з тимчасово окупованим Кримом «не знали», «не бачили» і «не чули»?

Нагадаю бойовому генералу Ковальчуку, що 12 січня 2022 року за доручення президента США Джо Байдена директор ЦРУ США Вільям Бернс побував у Києві, де зустрівся з представниками української розвідки і мав розмову з президентом Зеленським. Про це повідомляє CNN.

Із посиланням на власні джерела американський мовник стверджує, що візит відбувся 12 січня. Директор ЦРУ обговорив із українськими колегами ризики масштабного вторгнення росії в Україну. На зустрічі буцімто були присутні глава офісу Єрмак, начальник ГУР МО Буданов, голова СЗР  Литвиненко (на посаді з 23 липня 2021 року), голова СБУ Баканов і представник МО. Хто з них точно міг бути на цій зустрічі, думаю, що з часом дізнаємося.

Бернс ознайомив Зеленського і присутніх з таємними даними розвідслужб США і Англії та планами про широкомасштабне вторгнення росії в Україну. Показав карти, схеми напрямків вторгнення російських військ з Півночі з боку Білорусі для захоплення Чернігова і Києва, зі Сходу в напрямку Харкова і з Криму для захоплення Херсонської, Миколаївської і Запорізької областей і утворення сухопутного коридору, який буде з’єднувати росію з Кримом і Придністров’ям (вихід на кордон з Румунією) і забезпечить АРК водою з Каховського водосховища.

Директор ЦРУ ознайомив з планом окупації російськими військами  Києва через захоплення аеродрому в Гостомелі, який приймає великі вантажні літаки, шляхом висадки там військово-транспортних літаків з десантом і бронетехніко. З подальшим кидком на Київ по відремонтованих Зеленським дорогах.

Після цього США офіційно повідомили, що росія «вже підготувала групу оперативників, щоб проводити операції під «чужим прапором» на сході України – ідеться про інсценування нападу на російські гібридні сили на Донбасі, щоб використати як привід для широкомасштабного вторгнення в Україну.

Через п’ять днів по завершенню візиту директора ЦРУ 17 січня 2022 року в  оперативному командуванні “Південь” відбулася робоча зустріч Військово-Морського аташе коммандера Пітера Меллорі та Військово-Повітряного аташе при Посольстві США в Україні підполковника Джона Картера з командувачем військ оперативного командування «Південь» генерал-майором Андрієм Ковальчуком та офіцерами управління ОК (на фото).

 


Під час візиту сторони обговорили низку питань щодо безпекової ситуації у південному регіоні України, перспективні напрямки співробітництва, які спрямовані на підвищення бойових спроможностей військ оперативного командування “Південь”.
Серед актуальних питань, що були розглянуті під час спілкування, сторони найбільшу увагу приділили підготовці особового складу за участі американських інструкторів.

Генерал Ковальчук наголосив, що командування оперативного командування “Південь” високо цінує стратегічні відносини зі Сполученими Штатами Америки та всебічну допомогу у протидії російській агресії.
Своєю чергою, американські колеги зазначили, що до України прямує чергова матеріально-технічна допомога від США для виконання бойових завдань українськими військовими.
Звичайно, зустріч не пройшла без обговорення перспективних напрямків співробітництва та подальших спільних дій українських військових та партнерів країни-члена НАТО задля укріплення обороноздатності України.

Підбиваючи підсумки зустрічі, генерал Ковальчук зауважив, що сьогодні перед нашими країнами стоять непрості завдання та виклики, але коли ми разом, ми здатні спільно досягати неймовірних результатів

 

На згадку про плідну зустріч очільники делегацій обмінялися символічними сувенірами (на фото).

Пропоную бойовому генералу Ковальчуку обговорити візит до нього двох американських аташе професіонально. Залишимо в стороні дипломатичні реверанси, хто як «цінує стратегічні відносини із США», яка «американська матеріально-технічна допомога прямує в Україну», «перспективні напрямки співробітництва» та «традиційний дружній український обід».

Зупинимося на питані «сторони обговорили безпекову ситуацію у південному регіоні України».

ЗАПИТАННЯ до читачів: як ви думаєте, яка була основана мета візиту двох військових аташе США до командувача військ оперативного командування «Південь» генерала Ковальчука через п’ять днів після зустрічі директора ЦРУ Бернса з президентом Зеленським і представниками української розвідки?

Що означає: під час візиту сторони обговорили низку питань щодо безпекової ситуації у південному регіоні України?

Думаю, здогадатися не важко, навіть не військовому.

Я дам відповіді на ці та інші запитання, чому американські аташе терміново приїхали до Одеси в штаб квартиру ОК «Південь», а  генерал Ковальчук зможе мене доповнити.

Аташе США прибули до генерала Ковальчука з аналогічним візитом, з яким директор ЦРУ прибув до Зеленського. Вони ознайомили командувача Ковальчука, його заступників і офіцерів Управління ОК «Південь» зі розвідданими і планом  вторгнення росіян з Криму на материкову територію України і напрямками їх основних ударів на півдні України. Американці представили Ковальчуку і офіцерам карти і схеми вторгнення російських військ.  

За даними розвідки США кількість живої сили противника, яка була сконцентрована в Криму перед повномасштабним їх вторгненням в Україну складала не менше 30 тисяч особового складу. На півострові було розміщено понад 200 ББМ (броньованих бойових машин), близько 40 танків, 34 гелікоптери, 63 літаки, 684 одиниці військової техніки різного призначення, щонайменше 100 одиниць артилерійських систем.

З цими даними американські аташе ознайомили генерала Ковальчука. Вони були також відомі і ГУР МО.

Чонгарська протока і вузький перешийок, що з’єднує Кримський півострів з материковою частиною України, військові спеціалісти  вважали практично НЕПЕРЕБОРНИМИ ПЕРЕШКОДАМИ при вмілій організації оборони. А мережа зрошувальних каналів, що тягнеться всією Херсонською областю, перетворювалася на природні перешкоди для просування військової техніки і при підриві автомобільних мостів через них УНЕМОЖЛИВЛЮВАЛА прохід ворожої техніки.

Після візиту американських військових аташе до командувача ОК «Південь» Сухопутних військ ЗСУ генерала Ковальчука і ознайомлення його з розвідданими і планами вторгнення російських військ з Криму (карти на фото) військові та експерти прийшли до висновку, що президент Зеленський, МО, Генеральний штаб ЗСУ і ОК «Південь» встигнуть підготувати ефективну оборону півдня України, ключових мостів на півдні країни до того моменту, коли ворог встигне достатися до них і у росіян не буде шансів захопити південь України.

 

фото Ministry of Defence, Дані розвідки Великої Британії.

 

На опублікованій карті вказано, що росія вторгнеться з півночі, сходу та з анексованого Криму. Російські війська підуть на Київ, Харків, Дніпро на першому етапі, а на другому до Одеси та Вінниці.

 

 

ОЦІНКА РОЗВІДКИ США ЩОДО 9 МОЖЛИВИХ ВАРІАНТІВ НАСТУПУ Росії.

 За оцінками фахівців оборонних та розвідувальних агенцій США, росія може піти у дев’яти напрямках при повномасштабному вторгненні.

За даними розвідки, росія повністю приготувала до бойової готовності 100 батальйонно-тактичних груп, кожна з яких складається від 800 до 900 військових.

Крім того, президент росії путін, за їхніми даними, відправив шість із семи підрозділів російського спецназу, у кожному з яких є від 200 до 300 фахових бійців.

За даними американської розвідки, із Криму вилетять військові гелікоптери, які будуть підтримувати сили піхоти і бронетехніки атаками з повітря. Наступ з Криму є одним із  самих головних і найбільш ймовірних.   

Не сумніваюся, що військові аташе Посольстві США в Україні Пітер Меллорі і Джон  Картер ознайомили Ковальчука і офіцерів ОК «Південь» з даними американської і англійської розвідок, планами схемами, картами (на фото) про вторгнення російських військ з Криму.  

Про це командувач військ оперативного командування «Південь» Сухопутних військ ЗСУ генерал Ковальчук не міг НЕ ЗНАТИ! 

Подальші події підтвердили достовірність даних розвідок США і Англії. Підтвердженням цьому може бути, зокрема, карта вторгнення росії в Україну на вечір 2 березня 2022 року (на фото).

Подивіться, порівняйте і висновки зробіть самі.

 

На підготовку оборони півдня України президент Зеленський, вище військово-політичне керівництво країни і командування ОК «Південь» мали понад 40 днів. Думаю, що цього часу було достатньо для організації належної оборони України в цілому і  півдня країни, зокрема. Якби були вжиті необхідні заходи, то російські війська «парадним маршем» не окупували би південь України, не захопили Запорізьку АЕС і не підірвали  Каховську АЕС, не було десятитисячних людських жертв і декількох  тисяч полонених захисників України.

Як встиг підготувати оборону півдня України командувач Ковальчук можна судити по тому, що рано-вранці 24 лютого російські війська змогли спокійно, не зустрічаючи особливих перешкод і супротиву, переїхали адміністративний кордон з Кримом і відремонтованими «слугами народу» автомобільними трасами зробити блискавичний кидок. Російські підрозділи проїхали понад 100 км буквально за кілька годин та взяли під контроль Нову Каховку. До опівдня вони були біля Антонівського мосту на підході до Херсону. За декілька годин російські війська захопили територію, більшу за Швейцарію.

2 травня 2022 року (через два місяці після здачі півдня України!) президент Зеленський нагородив генерала Ковальчука орденом Данила Галицького «за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України…» (мабуть, за безперешкодну окупацію ворогом Херсонської  і Запорізької областей та захоплення АЕС і Каховської ГЕС?).  

Запитання до Ковальчука: я все правильно виклав?

Якщо так, то тоді запитання до нього як до командувача військ оперативного командування «Південь»: якими нормативно-правовими актами (укази, положення, директиви Президента-Верховного головнокомандувача, МО, головнокомандувача ЗСУ) визначенні Ваші питання і «зона відповідальності, за які Ви персонально відповідаєте як командувач ОК «Південь»?

Наприклад, «Питання Головнокомандувача Збройних Сил України», визначені  Указом Президента України №123/2020 від 27 березня 2020 року (див. тут:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/123/2020#Text).  

Згідно з Указом Головнокомандувач ЗСУ:

 здійснює безпосереднє військове керівництво ЗСУ;

здійснює управління застосуванням ЗСУ, а також переданих в його підпорядкування сил і засобів інших складових сил оборони;

визначає комплект боєздатних сил і засобів ЗСУ для передачі його Командувачу об’єднаних сил;

організовує підтримання спроможностей до застосування ЗСУ,  а також переданих в його підпорядкування сил і засобів інших складових сил оборони;

здійснює контроль готовності ЗСУ, а також сил і засобів інших складових сил оборони, які сплановані для передачі в його підпорядкування для виконання завдань оборони держави;

організовує контроль стану забезпечення Збройних Сил України військовою технікою, озброєнням та іншими майном і ресурсами;

затверджує документи (доктрини, настанови, стандарти тощо) з питань застосування ЗСУ та інших складових сил оборони під час виконання завдань оборони держави;

організовує спільну підготовку ЗСУ та інших складових сил оборони, які сплановані для передачі в його підпорядкування, для набуття ними необхідних об'єднаних спроможностей до виконання завдань оборони держави;

організовує розроблення та подання на затвердження Стратегічного замислу застосування 3бройних Сил України, інших складових сил оборони з відсічі збройній агресії та Стратегічного плану застосування 3бройних Сил України, інших складових сил оборони з відсічі збройній агресії;

видає з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання у 3СУ та інших складових сил оборони накази та директиви;

виконує інші повноваження відповідно до законів України та виданих на їх основі нормативна-правових актів».

Повноваження, функції, завдання Генерального штабу і начальника ГШ ЗСУ визначені Указом Президента України №122/2020 від 27 березня 2020 року «Про внесення змін до Положення про Генеральний штаб Збройних Сил України» від 30 січня 2019 року № 23/2019 (див. тут: https://www.president.gov.ua/documents/1222020-33065).

Військові пояснюють, що питання, які відносяться до командувачів ОК Північ", "Південь", "Захід" і "Схід" Сухопутних військ ЗСУ, визначені наказом (директивою) МО і головнокомандувача ЗСУ. Вони схожі з питаннями, які віднесені до Головнокомандувача ЗСУ, але поширюються виключно на «військово-сухопутні зони», у які включені території областей, які визначені указом  президентом, з урахуванням їх природніми особливостями (гори, море, річки) і місцем розташування біля державного кордону з сусідніми державами.  

Командувач ОК відповідальний за ОБОРОНУ своєї військово-сухопутної зони, до складу якої входять території областей, які визначені Указом Президента України «Про затвердження військово-адміністративного поділу України» (№39/2016 від 5 лютого 2016 року зі змінами від 23.01.2017, №12/2017 – див. тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/39/2016#Text).    

За даними військових, командувач ОК:

здійснює безпосереднє військове керівництво військами ОК;

здійснює управління застосуванням військ ОК, а також переданих в його підпорядкування сил і засобів інших складових сил оборони;

визначає комплект боєздатних сил і засобів необхідних для оборони областей, які входять до військово-сухопутної зони ОК;

організовує підтримання спроможностей до застосування військ ОК, а також переданих в його підпорядкування сил і засобів інших складових сил для оборони військово-сухопутної зони ОК;

здійснює контроль готовності військ ОК, а також сил і засобів інших складових сил оборони, які сплановані для передачі в його підпорядкування для виконання завдань оборони військово-сухопутної зони ОК;

організовує контроль стану забезпечення військ ОК військовою технікою, озброєнням та іншими майном і ресурсами;

затверджує документи (доктрини, настанови, стандарти тощо) з питань застосування військ ОК та інших складових сил оборони під час виконання завдань оборони військово-сухопутної зони ОК і держави в цілому;

організовує спільну підготовку ОК та інших складових сил оборони, які сплановані для передачі в його підпорядкування, для набуття ними необхідних об'єднаних спроможностей до виконання завдань оборони військово-сухопутної зони ОК і держави в цілому держави;

організовує розроблення та подання на затвердження замислу застосування військ ОК, інших складових сил оборони з відсічі збройній агресії та оперативного плану застосування військ ОК, інших складових сил оборони з відсічі збройній агресії проти держави  через військово-сухопутну зону ОК;

видає з питань, що належать до його компетенції, обов’язкові для виконання у військах ОК та інших складових сил оборони накази та директиви;

виконує інші повноваження відповідно до законів України та виданих на їх основі нормативна-правових актів».

Наступні запитання до генерала Ковальчука:

1). Оборона Херсонської області це Ваша «зона відповідальності»? (відповідайте на запитання лише: «ТАК» або  «НІ»).

2). Ви керували військами ОК «Південь» по обороні Херсонської області і півдня України?

3). Ви були відповідальними за оборону півдня України?

4). Ви ставили своїм підлеглим (кому?) бойові завдання по захисту півдня України, що це за завдання і чому вони не були виконані?

5). Після візиту військових аташе США Ви провіряли (інспектували) чи були заміновані/розміновані мости, які з’єднували Крим із материковою територією України і які результати перевірки? Чи це не Ваше питання?

6). Ви перевіряли чи були розміновані протитанкові мінні загороджувальні поля навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом і які результати перевірки? Чи це не Ваше  питання?

7). Ви перевіряли чи були заміновані/розміновані мости через річку Дніпро в Херсоні (Антонівський автомобільний і залізничний), мости через водоканали зрошувальної системи в Херсонській області і які результати перевірки? Чи це не Ваше питання?

8). Ви перевіряли чи були заміновані/розміновані автомобільний і залізничний міст через річку Дніпро на Каховській ГЕС і які результати перевірки? Чи це не Ваше питання? Які Ви прийняли рішення за результатами перевірок, якщо їх проводили і які саме? 

9). Ви відали наказ (кому?) підірвати мости, які з’єднують Кримський півострів з материковою частиною України? Чи це не Ваше питання?

10). Ви віддали наказ (кому?) на підрив херсонських мостів через річку Дніпро (Антонівський автомобільний і залізничний) і мостів через водоканали зрошувальної системи в Херсонській області? Чи це не Ваше питання?

11). Ви віддали наказ (кому?) підірвати автомобільний і залізничний мости біля Каховської ГЕС? Чи це не Ваше питання? 

12). З чиєї вини мости не були підірвані?

13). Хто персонально несе відповідальність за не підрив мостів і за здачу півдня України, який є зоною відповідальності ОК «Південь»?

14). Чи може Ви, як командувач ОК «Південь»  НЕ мали у своєму підпорядкуванні військ і «зони відповідальності», про яку йдеться в поставлених мною запитаннях, а відповідно, й не керували їх діяльністю, не визначали їм бойових завдань і тому не відповідаєте за результат їх виконання, тобто Ви не несете відповідальності за провал  оборони півдня України?

Міністр оборони Резніков у інтерв’ю  "Українській правді" без апеляційно  заявив: «Я абсолютно відповідально вам скажу, що ухвалення рішення про замінування, розмінування, натискання кнопки, щоб щось підірвати, взагалі не відноситься до компетенції цивільної влади. Ні до уряду, ні до президента, ні до міністра оборони, ні до прем’єр-міністра, ні до народних депутатів. Це суто військове питання. Тому хтось придумав цей наратив, і придумав, що хтось там сказав підірвати, не підірвати, розмінувати – це суто військова історія, саперна".

В таких випадках кажуть (мовою оригіналу): «Маразм крепчал, сосуды гнулись, и крыша съехавши была!».

Військові і цивільні дуже хочуть, щоб бойовий генерал Ковальчук та інші командувачі ОК, яких призначає міністр оборони, прокоментували маразматичну заяву Резнікова.

Бажано, щоб заяву Резнікова прокоментували начальник інженерних військ ЗСУ генерал-майор Юрій і начальник Центрального управління інженерних військ ЗСУ генерал-лейтенант Микола Кравчук і відповіли на запитання: хто віддав їм наказ  розмінувати загороджувальні протитанкові мінні поля і не підривати мости, адже за словами міністра оборони «це суто військова історія, саперна» і якими державними нагородами їх нагородив  президент Зеленський за ці розмінування? Чи це не їх питання?

Мінуванням, розмінуванням, підривом замінованих споруд, об’єктів і т. д. займаються інженерні саперні війська України — рід спеціальних військ у ЗСУ, що призначений для інженерного забезпечення бойових дій.

Підрозділи інженерних військ є у кожному з видів Збройних сил України, а також окремо у Головному управлінні оперативного забезпечення.

Центральне управління інженерних військ ЗС України знаходиться в м. Київ, якому, зокрема, підпорядковані 808-й окремий понтонно-мостовий полк (м. Білгород-Дністровський Одеської області) і 16-й окремий полк оперативного забезпечення (c. Семенівка, Мелітопольський район, Запорізька область). 

Чи у бойових генералів, як кажуть в народі: «кишка тонка!», прокоментувати дурість, ахінею міністра оброни?      

Резніков зазначив, що після перемоги буде проведено відповідне розслідування. І в разі встановлення фактів, що кимось із військових або представників інших сил сектору безпеки і оборони був скоєний злочин, то вони будуть притягнуті до відповідальності.

Минуло понад рік. Проте ні президент, ні Резніков, ні керівники правоохоронних органів так і не назвали прізвищ осіб, які віддали наказ розмінувати загороджувальні протитанкові мінні поля навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом. Хто відав наказ  розмінувати/ не підривати мости, які з’єднували півострів Крим з материковою частиною України, мостів через річку  Дніпро і мости через водоканали зрошувальної системи в Херсонській області.

То може бойовий генерал Ковальчук дасть просту відповідь на просте запитання: йому особисто віддавали наказ (хто саме?) НЕ підривати мости?

Такий наказ Ковальчуку як командувачу ОК «Південь» могли  віддати письмово лише Верховний головнокомандувач ЗСУ президент Зеленський, міністр оборони, головнокомандувач ЗСУ,  його заступники або командувач Сухопутних військ ЗСУ Сирський.

Хоча Резніков заявляє: «Я абсолютно відповідально скажу, що ухвалення рішення про замінування, розмінування, натискання кнопки, щоб щось підірвати, взагалі не відноситься до компетенції ні до уряду, ні до президента, ні до міністра оборони, ні до прем’єр-міністра, ні до народних депутатів. Це суто військове питання… Підірвати, не підірвати, розмінувати це суто військова історія, саперна".

Ось так Резніков «умив руки» і одночасно «відмазав» президента,  прем’єр-міністра і свого попередника від «розмінувань». Круто!

Зауважу, що глава ОП Єрмак дійсно не має права давати будь які накази військовим.

Відповідно до Закону України «Про державну службу» керівник Офісу Президента України НЕ є державним службовцем і підпорядковується безпосередньо Президентові України.

Його повноваження визначені Положенням «Про Офіс Президента України», затвердженого Указом Президента від 25 червня 2019 року (див. тут: https://web.archive.org/web/20190627132041/https://www.president.gov.ua/documents/4362019-27681).

Якщо такий наказ дійсно був від Єрмака, то командувач ОК «Південь» Ковальчук зобов’язаний був послати його туди, куди послали «російський корабель» і негайно доповісти про це міністру  оборони Резнікову, головнокомандувачу ЗСУ Залужному і голові СБУ Баканову.

Якщо ж Ковальчук виконав явно незаконний наказ Єрмака, то він як головнокомандувач ОК «Південь» вчинив посадовий військовий злочин.

Бажано, щоб Ковальчук пояснив, як він розуміє положення Указу Президента України «Про затвердження військово-адміністративного поділу України» (№39/2016 від 5 лютого 2016 року зі змінами від 23.01.2017, №12/2017 – див. тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/39/2016#Text), в якому однозначно визначено, що до ЗОНИ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ОК «Південь» належать військово-сухопутні зони таких областей, як Вінницька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська та Херсонська?

Згідно Указу (п. 4) «Сухопутна територія України поділяється на чотири військово-сухопутні зони, межі яких установлюються по зовнішній лінії адміністративних меж (у тому числі по лінії державного кордону) областей України, що входять до відповідної зони, та один окремий військово-сухопутний район.

Військово-сухопутні зони є зонами відповідальності оперативних командувань "Північ", "Південь", "Захід" і "Схід" та включають територію:

1). Військово-сухопутна зона "Північ" - Житомирська, Київська, Полтавська, Сумська, Черкаська, Чернігівська області та міста Києва;

2). Військово-сухопутна зона "Південь" — Вінницька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська та Херсонська області (на фото);

 

Військово-сухопутна зона "Південь"

 

3). Військово-сухопутна зона "Захід" — Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька та Чернівецька області;

4). Військово-сухопутна зона "Схід" — Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Донецька та Луганська області».

На мою думку як юриста, командувачі ОК «Південь», «Північ», «Захід», «Схід» Сухопутних військ ЗСУ несуть ПОВНУ відповідальність за стан оборони зазначених в Указі президента України областей (військово-сухопутних зон), які є зонами їх ПЕРСОНАЛЬНОЇ відповідальності, визначеної указом президента.

Проте, відповіді на ці та інші запитання, пов’язані зі злочинною здачею півдня України, РОЗМІНУВАННЯМ загороджувальних  протитанкових мінних полів навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом; РОЗМІНУВАННЯМ/ НЕ ПІДРИВОМ мостів, які з’єднували півострів Крим з материковою частиною України, мостів через річку  Дніпро в Херсоні, мостів на Каховській ГЕС, мостів через  водоканали зрошувальної системи в Херсонській області, ПОВИННІ  отримати слідчі ДБР і СБУ і за результатами розслідування дати належну правову оцінку діям:

 президента — верховного головнокомандувача Зеленського,

міністра оборони Рєзнікова,

ексміністра оборони Тарана,

ексголовнокомандувача Хомчака,

глави ОП Єрмака,

ексголови СБУ Баканова,

командувача Сухопутних військ ЗСУ Сирського,  

командувачів ОК «Південь» Сухопутних військ ЗСУ Палагнюка і Ковальчука,

командувача об’єднаних сил ЗСУ Наєва,

начальника інженерних військ ЗСУ Лукашика,

начальника Центрального управління інженерних військ ЗСУ Кравчука

та діям інших керівників МО і воєначальників, які НЕ ОРГАНІЗУВАЛИ належним чином ОБОРОНУ півдня України («про*бали» за висловлюванням Арестовича; «неквапливість і психологічна не  готовність підривати мости» заява Подоляка), що ПРИЗВЕЛО до тяжких наслідків, великих людських жертв, колосальної   матеріальної шкоди і окупації Херсонської і Запорізької областей, захоплення АЕС, відрив Каховської ГЕС та інших трагічних наслідків.

ВИРОК у справі повинен бути поставлений спеціально створеним народним військовим Трибуналом. Справа повинна слухатися у відкритому режимі з правом прямої телевізійної трансляції.

Президент Зеленський і призначені ним міністр оборони Таран (з березня 2020 по листопад 2021 року) і головнокомандувач ЗСУ генерал полковник Хомчак (з 27 березня 2020 по 27 липня 2022 року)  НЕ ЗАБЕЗПЕЧИЛИ оборонного замовлення 2020 і 2021 років.    

Мости, що з’єднували Крим з материковою територією України і загороджувальні протитанкові мінні поля навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом були РОЗМІНОВАНІ, коли вищим військовим керівництвом України є або було:

 

Верховний головнокомандувач ЗСУ — Зеленський,

міністр оборони України — Резніков і його попередник Таран,

головнокомандувач ЗСУ — генерал-полковник Хомчак,

командувач Сухопутних військ ЗСУ — генерал-полковник Сирський,

командувач об’єднаних сил ЗСУ — генерал-лейтенант Наєв, начальник інженерних військ ЗСУ — генерал-майор Лукашик,

начальник  Центрального управління інженерних військ ЗСУ — генерал-лейтенант  Кравчук,

командувачі ОК «Південь» — генерал-лейтенант  Ковальчук і його попередник генерал-майор Палагнюк.

Після повномасштабного вторгнення росії Зеленський на початку  травня 2022 року призначив Тарана послом в Республіку Словенія.

Генералів, відповідальних за оборону півдня України, нагородив, ексміністра оборони сховав від очей херсонців, які почали запитувати: хто розмінував Чонгар?

 

 

23 листопада 2021 року віцепрем’єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук пообіцяла, що впродовж трьох місяців команда Мінреінтеграції запустить автобусні шатли на КПВВ "Чонгар" та "Каланчак": від пункту пропуску до адміністративної межі.

Перед широкомасштабним вторгненням росії в Україну, Єрмак проводив закриті переговори з Дмитром Козаком  заступником керівника Адміністрації президента росії, переговорником росії в «нормандській четвірці» Козаком.

 

На фото: зустріч радників «нормандської четвірки» (зліва на право): зовнішньополітичний радник канцлера Німеччини Єнс Плетнер, глава ОП України Єрмак, заступник керівника Адміністрації президента росії Дмитро Козак і дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн. Париж, 26.01. 2022 р.

Перед зустріччю Зеленський у своєму відеозверненні до українців увечері, 25 січня 2022 року заявив: «Ми працюємо, щоб якнайшвидше відбулася зустріч чотирьох президентів для майбутнього настання миру в Україні. Є надія, спокій, витримка та робота 24 на 7. А отже, буде й результат. А значить, буде і мир», - наголосив Зеленський-«Янелох», вішаючи локшину на вуха українцям за місяць до повномасштабного вторгнення росії.

Проте президент «Боневтік» не сказав, що мости, які з’єднували Крим з материковою територією України і загороджувальні протитанкові мінні поля навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом за його командою уже повністю РОЗМІНОВАНІ і він готовий зустрічати «російських визволителів» (вони теж «люди») з «хлібом і сіллю», щоб домовитись десь «по середині» розділити Україну, по руслу річки Дніпро — на лівобережну і правобережну, чи якось так, хоча — «какая разница».  

10 лютого в Берліні відбулися повторні переговори політичних радників лідерів країн "нормандської четвірки". Під час переговорів  сторонам не вдалося узгодити спільний документ. Проте учасники зустрічі висловили прихильність режиму припинення вогню і підтвердили настрій на продовження переговорів. Єрмак заявив, що «наступна зустріч відбудеться дуже скоро».

14 лютого 2022 року на розмінованих КПВВ "Чонгар" та "Каланчак" розпочали курсувати автобусні шатли від пункту пропуску до адміністративної межі. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіла Верещук.

Цитата ( мовою оригіналу): 23 ноября 2021 года пообещала, что на протяжении трех месяцев команда Минреинтеграции запустит шаттлы на КПВВ "Чонгар" и "Каланчак": от пункта пропуска к админчерте. Сегодня шаттлы поехали. Задание выполнено (путіна? – Авт.). На неделю раньше дедлайна. Отдельная благодарность губернатору Херсонской области Геннадию Лагуте, заместителю министра реинтеграции Алексею Бородаю и директору ГП "Реинтеграция и восстановление". Шаг за шагом, меняем реальность!” - написала Верещук.

Дійсно, «зелені гниди» круто поміняли «реальність» українців! Ну, що ж: «Бачили очі, кого вибирали…».  

«За все в житті платити треба: що ти посієш — те й пожнеш. Господь завжди все бачить з неба, Його очей ти не минеш».

«Життя нічого не дає дарма, і всьому, що дається долею, таємно визначена своя ціна».

24 лютого 2022 року через РОЗМІНОВАНІ КПВВ "Чонгар" та "Каланчак" та РОЗМІНОВАНІ/НЕПІДІРВАНІ мости, які з’єднують Крим з материковою територією України безперешкодно, як на параді, увійшли російські війська, які спокійно окупували південь країни, Херсон, Мелітополь, Енергодар, захопили Запорізьку АЕС, Каховську ГЕС та заблокували Маріуполь, увійшли в передмістя  Миколаєва (на щастя в місто 25 лютого прибув генерал Марченко, який організував оборону Миколаєва і спільно з військовими, поліцейськими, добровольця ми і представниками місцевої влади розгромив окупантів і викинув їх нах*й за межі області).

На зазначених зустрічах Єрмак і Козак домовилися між собою про сухопутний коридор до Криму і подачу туди води. Це публічно підтвердив Козак невдовзі після початку повномасштабної воєнної агресії. Козак був здивований: «Зачем была нужна такая война, ведь мы с Ермаком обо всем договорились».

Після цієї публічної заяви Козак несподівано пропав, про нього ні слуху, ні духу в інформаційному просторі.

Тепер, думаю, всім зрозуміло, чому мости, що з’єднували Крим з материковою територією України і загороджувальні протитанкові мінні поля навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом були РОЗМІНОВАНІ.

Такі послідовні дії, на мою думку, засвідчують, що Зеленський і Єрмак готували мирне повернення України в  «політичне лігво» росії. Та щось пішло не так.

Вчиненні діяння (дії, бездіяльність) президента Зеленського мають явні ознаки державної зради (ст. 111 ККУ) і злочину, передбаченого ч. 4 ст. 425 ККУ (недбале ставлення Верховного головнокомандувача ЗСУ до військової служби, вчинені в умовах воєнного стану).

Бойовий генерал Кривонос заявив по військовому: «І це не недбалість, а ЗРАДА. МИ ЗАМІНУВАЛИ ВСЕ. Питання: хто наказав розмінувати мости із Криму?»

А як вважають бойові генерали Палагнюк, Ковальчук і Наєв: які дії вчинив президент «Янелох»-«Боневтік» і «регент» Єрмак злочинні чи благородні? Думаю, що суспільству цікаво почути думку цих генералів.

Як слідчий в минулому, кандидат юридичних наук у галузі  кримінального процесу і кримінального права, я утримаюся від свого висновку щодо діянь  Палагнюка, Ковальчука і Наєва, щоб не чинити психологічний тиск на слідчих і прокурорів, в провадженні яких знаходиться кримінальна справа щодо захоплення російськими окупантами півдня України.

Цей висновок, на мою думку, лежить на поверхні.

Нагадаю, що невиконання (неналежне виконання) службових обов'язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настання таких наслідків, є підставою для усунення військовослужбовців від виконання службових обов'язків (ст. 47 Закону Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999, N 22-23, ст.197).

За цією статтею президент Зеленський звільнив свого друга лейтенанта Баканова з посади голови СБУ. Проте ДБР його не арештувало і підозри у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 425 ККУ, не оголосило. Ваня – друг Володі з одного двору з дитинства. Проте ДБР залюбки арештує безпідставно тих, на кого перстом покаже ОП. Наприклад, бойового полковника Червінського, який розповів про злочини вчинені Зеленським і Єрмаком.

Я шаную мужність, відвагу і героїзм бойового генерала Ковальчука як  Героя України, яке йому присвоїв президент Порошенко 23 серпня 2016 року. Проте мужність в бою і мужність сказати правду в очі Верховному головнокомандувачу ЗСУ Зеленському про те, що з його вини був втрачений південь України це різні речі.

Сказати відверто і публічно таку ПРАВДУ під силу далеко не всім Героям України і бойовим генералам. Легко написати у смс-повідомленні образливе слово на адресу блогерки «Вовчиця», яка випадково допустила дрібну описку у своєму відео.

По великому рахунку, після викладеного, «Вовчиці» немає за що вибачатися перед такими бойовими генералами як Ковальчук і Палагнюк, яких вона назвала у своїх відео. Наочний приклад громадянської мужності жінки-патріотки України і генералів у позі «трьох мавп».

На очах командувачів ОК «Південь» «невідомо хто» розмінував   мости, що з’єднували Крим з материковою територією України, розмінував протитанкові мінні загороджувальні поля навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом, а вони твердять, що це не їхня «зона відповідальності», наказів на проведення розмінування не давали, а значить ніякої відповідальності за здачу півдня України не несуть.

Бойові генерали Сергій Кривонос, Дмитро Марченко («кіборг»), Василь Бурба, Віктор Кононенко, бойові офіцери Роман Червінський, Роман Костенко («кіборг») мають громадянську мужність і сміливість публічно висловити гостру критику на адресу Зеленського, заявити про вчинені ним правопорушення, про сказану президентом брехню. 

А де ж ваша офіцерська честь, панове генерали Ковальчук,  Палагнюк, Наєв?

Чи Ви її втратили як генерал Буданов, який після призначення начальником ГУР МО, відбілював Зеленського і Єрмака від державної зради разом з Арестовичем і відверто цинічно брехав на весь світ, що спецоперації «Авеню» по  захопленню «вагнерівців» не було?

Нагадаю. Зеленський, відчуваючи свою провину за провал операції (вона була перенесена на 30 липня 2020 року за його усним наказом, переданим через Єрмака!) не прислухався до вимог генерала Бурби, не призначив службового розслідування і не дав доручення СБУ порушити кримінальне провадження для виявлення «крота в ОП», який «злив» спецслужбам росії інформацію про заплановану операцію по затриманню «вагнерівців».

Більше того, 5 серпня 2020 року без будь-яких пояснень, обґрунтувань і мотивів Зеленський своїм указом №307/2020 звільнив Бурбу з посади начальника ГУР МОУ і на його місце призначив Кирила Буданова.

 

На фото: президент Зеленський представив нового начальника

ГУР МО Кирила Буданова 10 серпня 2020 року.

 

Через два тижні (19 серпня) Буданов «подякував» Зеленському за своє призначення ЗАПЕРЕЧЕННЯМ того, що українські спецслужби проводили операцію із затримання «вагнервців», зробивши заяву: «Лише необізнана людина може повірити у казку, ніби цих «наївних» бойовиків могли обманом затягнути до Мінська… На передодні місцевих виборів українські політичні сили чи корупційні бізнесові клани вирішили використати ситуацію задля критики влади і запускають на базі російського фейку свої додаткові інформаційні хвилі»,- наголосив новоспечений керівник ГУР (див. тут: ">).

 

Зауважу, вперше за всю історію незалежної України очільником ГУР МО була призначена 34-річна особа без будь-якого управлінського і аналітичного досвіду роботи на керівних посадах в розвідці.  

У своїй публікації я зазначив: «Віддаю належне і шану за мужність і відвагу, проявлені на війні з російським агресором, учаснику бойових дій, повному кавалеру ордена «За мужність» Кирилу Буданову як офіцеру-оперативнику розвідувальної і диверсійної діяльності. Але робити такі непрофесійні, брехливі заяви на угоду Зеленському за своє призначення це принижувати честь і гідність бойового офіцера!» (див. тут: https://argumentua.com/stati/ze-kroti-moskvi-na-bankov-i).

За «відбілювання» Зеленського і Єрмака від державної зради і провалу з їх вини операції «Авеню» уродженець Грузії  Арестович був призначений радником з інформаційної політики української делегації в Тристоронній контактній групі, яку очолював перший президент України Л. Кравчук (нині покійний).

ГЕНЕРАЛ ЗАЛУЖНИЙ – ЦІЛЬ №1 ДЛЯ пУТІНА!

У згадуваному звіті-розслідуванні «Президент Зеленський і здача півдня України: злочинна недбалість чи державна зрада? (за 27 вересня 2022 року) я зауважив: як генерал спецслужби я НЕ ДОВІРЯЮ президенту — Верховному головнокомандуючому ЗСУ Зеленському, керівництву СБУ і ГУР МО України!

Від імені організації «Український «СМЕРШ» («СМЕРТЬ РАШИСТАМ») я заявив, що ми віримо і довіряємо ЗСУ на чолі з головнокомандувачем Валерієм  Залужним (їм довіряє 98% українців) і таким бойовим генералам:

заступнику Головнокомандувача ЗСУ Євгену Мойсюку,

заступнику Головнокомандувача ЗСУ, екс-командувачу Десантно-штурмових військ (2015 – 2019), народному депутату України, Герою України Михайлу Забродському,

начальнику ГШ ЗСУ Сергію Шапталі,

командувачу військ ОК "Північ" Віктору Ніколюку,

командувачу об'єднаних сил ЗСУ Олександру Павлюку,

екскомандувачу ССО ЗСУ (2020 – 2022), першому заступнику начальника Центра спеціальних операцій "А" СБУ Григорію Галагану,

експершому заступнику Командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ (2016 -2019), екскомандувачу оборони міжнародного аеропорту "Київ" (Жуляни), Народному Герою України Сергію Кривоносу,

командуючому обороною міста Миколаєва Дмитру Марченку,

та іншим генералам і полковникам, які пройшли перевірку нашою  організацією «Український «СМЕРШЕ.

Рекомендую подивитися відео: https://tydyvy.com/video/DykqNFM

і прочитати лист-подяку Командувачу Сил Спеціальних Операцій Григорію Галагану від "УкРАїнського СМЕРШУ" (текст див. тут:  https://ukrreporter.com.ua/golovne/statti/lyst-podyaka-komanduvachu-syl-spetsialnyh-operatsij-grygoriyu-galaganu.html

Від імені нашої організації я попередив президента Зеленського, що мішень №1 для путіна — це Головнокомандуючий ЗСУ генерал Валерій Залужний!!!

Не розуміти цього — значить бути інфантильним ідіотом!

Вся відповідальність за безпеку життя генерала Залужного повністю лежить на президентові Зеленському і керівництві СБУ і ГУР МО. 

Серед генералів, яким довіряє «Український «СМЕРШ», Ковальчука, Палагнюка, Наєва, Лукашика і Кравчука НЕМАЄ.

Вони набрали в рот води і мовчать, як одна із японських мавп «нічого нікому не скажу». Бояться сказати правду, хто віддав наказ розмінувати загороджувальні протитанкові мінні поля, і мости, які з’єднували Крим з територією материкової України, хто віддав наказ не підривати мости через річку Дніпро в Херсоні, на Каховській ГЕС  та на водоканалах зрошувальної системи Херсонської області.    

Сподіваюся, що Ковальчук, Палагнюк, Наєв, Лукашик і Кравчук  знайдуть час уважно і спокійно прочитати мою статтю. Між мужчинами не повинно бути образ, дорікань, непорозумінь. Іде війна! Тим більше, за віком вони як сини. Суспільство повинно отримати відповіді від генералів на поставлені мною запитання. Українці заслужили і мають право знати ПРАВДУ, хто злочинно здав («про*бав») південь України, з ознаками державної зради (ст. 111 ККУ).

«…і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!» (Євангеліє від Івана 8:31-32).

ІГНОРУВАННЯ РОЗВІДДАНИХ СШІ І АНГЛІЇ І НАСЛІДКИ

Президент-верховний головнокомандуючий ЗСУ Зеленський, вище  військово-політичне керівництво країни, керівники розвідок, СБУ, командувачі ОК та інші воєначальники, відповідальні за оборону України, ПРОІГНОРУВАЛИ американські і англійські розвіддані, карти, схеми про вторгнення російських військ з Криму, півночі і сходу, які їм надали директор ЦРУ і військові аташе США в січні 2022 року.

Проігнорували попередження президента США Джо Байдена, що путін прийняв рішення про вторгнення в Україну, яке заплановано на другу половину лютого…

 

Зеленський, Єрмак, Рєзніков, Таран, Баканов, Буданов, Ковальчук,  Лукашик, Кравчук та інші «зелені гниди», закривши очі, рота і вуха сіли в позу трьох «мудрих» японських мавп, які є уособленням ідеї буддистської мудрості, пов'язаної із відчуженістю від неістинного: «Якщо я не бачу зла, не чую про зло і нічого не говорю про зло, то я захищений від нього» -  «нічого не бачу», «нічого не чую», «нічого нікому не скажу».

На завершення. В зарубіжних і вітчизняних ЗМІ та ютуб каналах, які обслуговують Зеленського і Єрмака розгорнулася компанія по дискредитації Головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенанта Валерія Залужного.

Рекомендую подивитися з цього приводу достатньо аргументоване відео політичного експерта Тараса Чорновола «ІПСО проти Залужного. Хто постарався?» (див. тут: ">).       

Від імені очолюваної мною таємної організації «Український СМЕРШ» («СМЕРТЬ РАШИСТАМ» — «Караючий меч Арея») попереджаю «Зе! ботів»: припиніть дискредитацію генерала Залужного і поширення про нього фейків, чуток, пліток.

Наша організація — це «вуха» і «очі», «привиди-невидимки», які озброєні і професіонально підготовлені. Ми всюди. Не припините дискредитації Залужного — закінчите ПЛАЧЕВНО!

Краще подивіться відео «Залужний приховав це від Зеленського…» (див. тут: ">).

Про діяльність нашої організації і проведені спільні операції з ГУР, СБУ і ССО можете прочитати у статті «Європа — це цінності, за які потрібно боротися» і посилання, які є в ній, відкриваються (див. тут:  https://ukrreporter.com.ua/suspilstvo/yevropa-tse-tsinnosti-za-yaki-potribno-borotysya.html).

Ознайомтеся з нашою спільною спецоперацією у статті «Чому макіївський новорічний “подарунок” від Збройних сил України є символічним і знаковим. Знову про масове знищення рашистів» (див. тут: https://ukrreporter.com.ua/war/chomu-makiyivskyj-novorichnyj-podarunok-vid-zbrojnyh-syl-ukrayiny-ye-symvolichnym-i-znakovym-znovu-pro-masove-znyshhennya-rashystiv.html),

Перемога над путінською фашистською російською імперією виборюється великою жертовністю українського народу, сльозами матерів, дружин, дітей. Ті, хто під час війни вчиняють аморальні і злочинні вчинки, повинні каратися жорстко і безпощадно!

Сьогодні, в переломний момент війни всі українці як ніколи повинні бути об’єднані в єдиний кулак, який одним ударом розтрощить череп рашистській орді.

Об’єднання повинно бути НЕ навколо президента чи лідера опозиції, а навколо Збройних Сил України (яким довіряє 98% українців), їх головнокомандувача Валерія Залужного і генералів, яким довіряє він.

Наступним президентом України повинен бути обраний бойовий генерал — справжній захисник і рятівник України.

Після Перемоги військові-фронтовики повинні стати ПОЛІТИЧНОЮ ВЛАДОЮ в Україні, обраною народом. Серед них є достатньо професійних політичних і державних діячів, професіоналів у оборонній, безпековій сферах та фахівців різних галузей народного господарства.

Верховна Рада і місцеві ради повинні бути оновлені на виборах не менше ніж на 90%. З новообраним Президентом України парламент сформує новий стабільний професійний уряд.

Першочерговим завданням новообраної влади (президент, уряд,  парламент) повинно бути юридичне знищення внутрішнього ворога України – це тотальна корупція, недобитки п’ятої колони ОПЗЖ, парті Регіонів, московського патріархату, залишки олігархату і  агентурної мережі спецслужб росії. Винні у вчиненні злочинів повинні бути справедливо покарані. Це запорука в отриманні зарубіжних інвестицій, успішної післявоєнної відбудови і процвітання України. 

Під час президентських виборів 2019 року Зеленський неодноразово заявляв, що йде в президенти на один термін. Він повинен ДОТРИМАТИСЯ даного слова і заявити офіційно, що не буде брати участі у наступних президентських виборах. Якщо Зеленський цього не зробить, то, судячи з настроїв ветеранів російсько-української війни і військових, які знаходяться на фронті, йому жорстко про це нагадають і змусять дотриматися слова, даного українцям.

Володимире, не жартуй! Це не клоунада і не серіал «Слуга народу». Відповідь ветеранів буде жорсткою, на руках багато зброї.  Не забувай про це. Це не залякування і тим більше не погроза на твою адресу (ти і так наляканий жінками Софією і Марусею). Просто застереження, щоб, не приведи Боже, не дійшло до цього. Я добре знаю настрої військових. Члени  нашої організації є у всіх військових частинах. Це наші «вуха» і «очі», «невидимки-привиди», які озброєні і добре професіонально підготовлені. Від фронтовиків все частіше  лунають запитання: «За що і за кого воюємо?» За тебе, «Янелох»-«Боневтік», не воюють — це точно! 

Ще в липні 2020 року в одному з відкритих листів до президента озаглавленим «Володимире, ти не український і не мій президент йди  з Богом», опублікованих «Україною молодою», я написав (цитую): 

 Володимире, своїми відкритими листами до тебе я переслідую одну мету — зберегти Українську Державу і отримати перемогу над ворогом України — російською імперією на чолі з її «царем» Володимиром Нездихаючим. А ти своїми діями, що мають ознаки державної зради, сприяєш кривавому карлику!

 Восени минулого і в липні цього року на двох опозиційних до тебе телеканалах («Прямому» і «5-му»), які твої ЗЕ-пси хочуть розірвати (тільки не кажи, що ти не давав їм команду «фас!») я заявив, що сконцентрована тобою «абсолютна вертикальна ЗЕ-влада» (визначення твого Андрія Богдана) все більше набуває ознак поліцейської держави і такого суспільно-політичного явища, як «державний тероризм», який визначений Женевською декларацією «Про державний тероризм» 1987 року, а саме: «Практики поліцейської держави, спрямовані проти своїх громадян: спостереження, розгін зборів, контроль за новинами, тортури, помилкові арешти, масові арешти, фальсифіковані звинувачення, показові суди, вбивства» (Документ А/42/307).

 Прикладів ознак творення тобою «поліцейської держави», такого суспільно-політичного явища, як «державний тероризм», узурпації державної влади, авторитарного стилю керівництва країною та масових політичних репресій уже наведено стільки, що на це тобі вказують політичні діячі Європи і міжнародна спільнота.

 Нагадую: «Ніхто в Україні не може узурпувати державну владу» (ст. 5 Конституції). 

 Згідно з Загальною декларацією прав людини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року (Документ ООН/РЕS/217-А), кожна Людина має право вдатися як до останнього засобу до ПОВСТАННЯ проти тиранії і гноблення. Не доводь до цього український народ і окремих людей!

 Володимире, то, може, даси команду «фу» своїм ЗЕ-псам, які шматують опозиційні ЗМІ? Ти ж клявся на Конституції України, зокрема «обстоювати права і свободи громадян, виконувати свої обов’язки в інтересах усіх співвітчизників».

 Володимире, по-батьківськи застерігаю, що у випадку вчинення тобою дій, які учасники українсько-російської війни — захисники України ­— можуть розцінити як реальну загрозу втрати незалежності України, тебе (як, до речі, і керівників московського ОПЗЖ) може спіткати трагічна доля диктатора Йосипа Сталіна (отруїли), президента Румунії Ніколае Чаушеску (розстріляли) або лівійського вождя Муаммара Каддафі (розтерзали) чи президента Іраку Саддама Хусейна (повісили), які мали майже стовідсоткову «підтримку» свого народу. 

Я особисто тобі цього не бажаю і не хочу, щоб таке трапилося з тобою.

 Володимире, прийди на найближче засідання сесії Верховної Ради і, відповідно до статей 108 і 109 Конституції України, особисто зачитай українською мовою заяву про свою добровільну відставку.

 Вибачся перед українським народом за брехню, маніпуляції, популізм, «Голобородька», порушення Конституції і законів, прав і свобод людини і громадянина, політичні репресії; вибачся за батька, який образив українців, обізвавши їх «тупою біомасою», і йди з Богом з поста президента України, за який ти, як сам сказав, «не тримаєшся». Зроби цей мужній крок, який буде порятунком України і звільненням тебе від відповідальності перед Українським народом.

 Уваж свого батька, який публічно заявив, що «тобі президенство до одного місця» і «ти в будь-який момент кинеш цю фігню (президенство)».

Сподіваюся, що ти й сам зрозумів, що пора повертатися в «95-й квартал», де тебе зачекався рояль...»

 Повний текст листа тут: https://www.umoloda.kiev.ua/number/3615/180/148282/

 Минуло майже три роки з часу його написання. Сьогодні цей лист став ще більш актуальним.

Честь маю

Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО,

Герой України,

кавалер ордену ООН "Діяння на благо народів",

медалі ЄС "Європа – союз цінностей",

народний депутат України ІІ-VI скликань,

член ПАРЄ (2006-2010),

почесний голова СОУ, генерал-лейтенант

 

 Заглавна світлина «Вовчиця» і генерал Ковальчук. 

 

Теги: Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО, Агресія Росії в Україні, Незалежний Медіа Форум, IMF, Independent Media Forum, www.uacenter.media,www.mediaforum.news, Думки вголос,Особиста думка,Чонгар
Автор: uacenter.media

uacenter.media, ua.mediacenter.eu@gmail.com,

01001 Київ, вулиця Хрещатик 10, +38 067 461 6900, +48 609 00 6656

© Міжнародний благодійний фонд

«Незалежний Український Медіа Центр у Європі», 2022

© Yurii SCHERBAK, 2022   © Valentyn KONDRATIUK, 2022-2023

Мої відео