«Як влада Зеленського поклала на «козла відпущення» всі свої гріхи за НЕ ПІДРИВ мостів Чонгару, що призвело до здачі півдня України»,- Герой України, генерал Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО:

«Як влада Зеленського поклала на «козла відпущення» всі свої гріхи за НЕ ПІДРИВ мостів Чонгару, що призвело до здачі півдня України»,- Герой України, генерал Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО:
192852 ПЕРЕГЛЯДІВ

 

«У юдаїзмі козел відпущення» — особлива тварина, яку,

після символічного покладання на нього гріхів всього

єврейського народу, відпускали в пустелю у свято Йом-

Кіпур. У сучасній мові переносно так кажуть про людину,

на яку зіштовхують чужу провину, відповідальність за

чийсь поганий вчинок, або на прикладі котрої роблять

вигляд боротьби з наслідками злочину, відволікаючи

таким чином увагу від справжніх винуватців.

g0LfQtdC70LXQvdGB0YzQutC40Lkg0Y8g0LPQvtCy0L7RgNGOINGA0YPRgdC60Lgg0

YMg0LzQtdC90Y8g0LXQstGA0LXQudGB0LrQsNGPINC60YDQvtCy0Yw%3D 

Відшуміли пристрасті по саміту НАТО. Утихла «буря в стакані» Вільнюса, де він відбувся. Осадок, який осів після саміту,  в черговий раз показав, хто є хто (who is who) в геополітиці, шкурні інтереси країн-членів НАТО та не  фаховість і невихованість Зеленського (нажаль, президента України). Тому повернемося до теми «легенда Чонгару», яку Офіс президента спеціально розкрутив за тиждень до саміту НАТО, щоб Зеленський і Єрмак поїхали на нього «білими і пухнастими», як такі, що не мають ніякого відношення до його розмінування.

У ЗЕЛЕНСЬКОГО БРЕХНЯ БРЕХНЕЮ ПОГАНЯЄ…

Історія спецслужб країн світу засвідчує, що повтори і шаблони в їх роботі нерідко приводять до провалу операцій і до найнеприємнішого викриття тих, хто за ними стояв «чиї стирчать вуха», «звідки ростуть ноги», «чия рука». Як правило, це відбувається при проведенні спецоперацій під  «чужим прапором». Особливо цим недугом (непрофесіоналізмом) страждають спецслужби України і її політичне керівництво президент Зеленський і його офіс, очолюваний Єрмаком. Про це я неодноразово нагадував у своїх статтях-розслідуваннях. Зайдіть в Гугл і легко все знайдете.

Для чого я це знову нагадую? Трохи терпіння і зрозумієте.

Пригадуєте, як після провалу Зеленським і Єрмаком операції «Авеню», яка передбачала затримання «вагнерівців», за вказівкою ОП знайшлося багато «прачок» (в тому числі і серед керівників спецслужб України), які старанно прали брудну натільну білизну президента і глави його офісу, яка воняла державною зрадою, а Зеленського і Єрмака старанно відбілювали, роблячи їх «білими і пухнастими»?

«Прачки-експерти» стверджували, що такої операції в принципі не могло бути, що це все вигадки журналістів і що наші спецслужби  не здатні на її проведення.

З офіцерами нашої організації ми провели операцію під назвою  «Бумеранг», щоб донести суспільству ПРАВДУ про зрив Зеленським і Єрмаком спецоперації «Авеню», яку проводили ГУР МО і СБУ разом з країнами НАТО (США, Велика Британія, Туреччина).  Ми повністю ПРОРАХУВАЛИ (від А до Я), як в даній ситуації будуть поводити себе Зеленський, Єрмак, Баканов і новопризначений керівник військової розвідки Буданов. Як вони будуть використовувати провладні і проросійські ЗМІ та ютуб канали своїх ботів для навішування «локшини» на вуха українцям, як будуть брехати, що цієї операції взагалі не було, відбілюючи Зеленського і Єрмака від державної зради.

Детально про це у розслідуванні «ЗЕ! «кроти» Москви на Банковій», яке опубліковане виданням «Аргумент» 26 листопада 2020 року (див. тут: https://argumentua.com/stati/ze-kroti-moskvi-na-bankov-i).

Президент Зеленський і глава його офісу Єрмак діяли  шаблонно. Мабуть думали, що їх брехня це шоу 95-го Кварталу. Глядачі все схавають і будуть ржати як коні в  конопляному полі. Стоячи будуть їм аплодувати з криками «браво!», кидаючи на сцену завчасно куплені   кварталівцями букети квітів.

Не прокотило. У нас не «Квартал-95» і не шоу. Ми  професіонали своєї справи.

Із Зеленським, Єрмаком, лейтенантом  Бакановим і окремими ЗМІ ми проводили оперативні комбінації і гралися ними як з кошенятами. Розвели їх так, що Зеленський ще більше забрехався, але змушений був через рік після провалу ним операції визнати, що спецоперація по затриманню «вагнерівців» проводилася, але «вона була не продумана детально», готувалася не українською стороною  і він радий, що вона не відбулася, бо вважає, що Україну могли чекати неприємні наслідки, її посварили б з президентами Туреччини і США.

Що можна сказати на таке брехливе виправдання і маніпуляції Зеленського? Недоумок є недоумком, а бовдур бовдуром «Янелохом».  

Про це він заявив в інтерв’ю у програмі «VІР» з Наталею Мосейчук в ефірі телеканалу «1+1» 24 червня 2021 року (див. тут: ">).

Через п’ять місяців (25 листопада 2021 року) на зустрічі з журналістами президент плутано повторив те, що говорив в інтерв’ю Мосейчук і зазначив, що Україну втягнули в  спецоперацію по захопленню найманців ПВК «Вагнер».

«Ми не проводили цієї операції, нас втягнули», -  брехливо запевняв Зеленський, нервово соваючи ногами і махаючи  руками.  

Тоді були опубліковано дві фотокопії документів, які беззаперечно підтверджували, що операцію проводило ГУР МОУ на чолі з генерал-полковником Василем Бурбою і що Зеленський знову бреше, маніпулює фактами.

Зокрема, це були:  

1) Доповідна записка (на 3-х аркушах) міністру оборони України А. Тарану про хід операції «Авеню» щодо встановлених і отриманих даних, необхідних для затримання «вагнерівців», за підписом  тодішнього начальника ГУР МОУ генерал-полковника Василя Бурби від 1 липня 2020 року;

2) Звіт про проведення спецоперації «Авеню» (на 4-х аркушах) начальника спеціального резерву ГУР МОУ полковника Юрія Семенюка від 4 серпня 2020 року (після провалу операції), затверджений Бурбою.

Фото копії цих документів і як вони появилися у ЗМІ Ви можете прочитати і побачити тут:   

https://konkurent.ua/publication/84089/yanina-sokolova-opublikuvala-dokumenti-pro-vagnergeyt-yakih-ne-bulo-v-bellingcat-foto-video/

Встановлені мною обставини і причини провалу спецоперації "Авеню", яку ГУР МО і СБ України проводили разом із спецслужбами країн НАТО, дають підстави зробити однозначний ВИСНОВОК: фінальна фаза спецоперації по затриманню "вагнерівців" була зірвана з вини президента Зеленського і глави його офісу Єрмака, в діях яких є явні  ознаки злочину, передбаченого ст. 111 ККУ (державна зрада).

На моє глибоке переконання (як слідчого) Зеленський і Єрмак "проявили не суб’єктність" (як вони стверджують), а  державну зраду. Детально про це йдеться у моїй статті "Вагнергейт" пряма дорога Зеленського і Єрмака до тюрми".

 

Вони "проявили не суб’єктність", а державну зраду!

Аналіз наявної у мене конфіденційної інформації і опублікованої у ЗМІ, дає мені (як начальнику відділу військової контррозвідки СБУ в минулому) підстави зробити ВИСНОВОК: керівник "Кварталу-95" Володимир Зеленський НЕ міг НЕ бути завербованим ФСБ росії як агент інформаційно-ідеологічного впливу ("какая разница", "договоримся по средине", "главное перестать стрелять") на суспільну свідомість українців, коли роками перебував у Москві. Він і його "Квартал" сіяли в голови українців ідеологію "русского мира", висміювали Україну, Голодомор-геноцид українців, Томас про автокефалію ПЦУ, учасників Революції Гідності, ЗСУ, підтримували на президентських виборах кримінального зека, агента КДБ, проросійського ставленика Януковича і партію регіонів.

Ймовірність того, що президент України Зеленський і глава його офісу Єрмак є таємними агентами російських спецслужб (агентами політичного впливу) дуже висока! Вони є реальною загрозою українській державності. Не бачити цього значить бути сліпим недоумком або байдужим до долі  України.

Висновки моїх розслідувань підтверджені доказами (свідченнями очевидців, документами, відео/аудіо записами, висновками експертів, спеціалістів та іншими матеріалами), які наведені в цих публікаціях:

1. «ЗЕ! «кроти» Москви на Банковій» (26.11.2020, див. тут:

https://argumentua.com/stati/ze-kroti-moskvi-na-bankov-i

2. «Служу Росії?" Як спецслужби США виявили ЗЕ! "кротів" Москви на Банковій» (04.09.2020, див. тут:

 

 https://umoloda.kyiv.ua/number/3633/180/149707/

3. «Офіс Зеленського резидентура спецслужб росії» (21.12.2021 – див.  тут: 

https://universum.lviv.ua/data/magarticles/files/2999.pdf).

4. «Генерал Григорій Омельченко: "Вагнергейт" пряма дорога Зеленського і Єрмака до тюрми» (11.02.2021 – див. тут

https://argumentua.com/stati/general-grigor-i-omelchenko-vagnergeit-pryama-doroga-zelenskogo-rmaka-do-tyurmi).

5. Річниця зриву спецоперації по "вагнерівцям": інтерв’ю з Григорієм Омельченком (відео див. тут: 

">).

6. «Омельченко: "Справа "вагнерівців" зашморг на шиях Зеленського і Єрмака» (відео див. тут:

">).

7. «Домашні завдання" Зеленського: "Вагнергейт" та "токсичні" Коломойський і Єрмак» (09.09.2021 – див. тут: 

https://argumentua.com/stati/domashn-zavdannya-zelenskogo-vagnergeit-ta-toksichn-kolomoiskii-rmak). Источник: https://censor.net/ru/b3427183

Скажу відверто, таких недоумків, дебілів і профанів у  сьогоднішній ЗЕ– владі я не зустрічав за своє життя!

Прикро про це говорити, але цей «ФАКТ ІДІОТИЗМУ»  по приколу обрали таких же 13 541 528 недоумків і лохів або 45% від числа всіх зареєстрованих виборців (30,2 млн. виборців), що становить 73,22% тих, хто прийшли на президентські вибори в 2019 році і проголосували під  час війни за «клоуна-членограя» повного профана в  міжнародній політиці, оборонній, безпековій, управлінській і державній сферах.

Найстараннішими «пральними комбінатами» тоді були телеканали олігархів Коломойського, Пінчука, Ахметова і проросійські канали Медведчука, Мураєва, Козака та ведучі  цих каналів, які пропагували «русскій мір», губи яких у крові українців (дітей, жінок, людей похилого віку), вбитих під час повномасштабної воєнної агресії путіна.

 

Ведучі (губи яких в крові українців), які працювали на каналах, власниками яких були проросійські політики, а інформаційна політика цих каналів базувалася на просуванні кремлівських наративів про «зовнішнє управління» з боку США, «дискримінацію» російської мови, «громадянську війну» на Донбасі, нібито правомірність окупації Криму росією тощо. Крім того, на каналах за їх участі, як ведучих, проводились марафони про «соросят», були розповіді про «біолабораторії США» та спроби телемостів із Росією.

Перш за все це телеведучі:  Василь Голованов, Тигран Мартиросян, Наташа Влащенко, Тетяна  Гончарова, Назар Довгий, Володимир Полуєв, Анн Степанець та Анастасія Даугуле (більше див. тут:

https://provse.te.ua/2022/05/prorosiyskykh-propahandystiv-vasylia-holovanova-tyhrana-martyrosiana-natashu-vlashchenko-tetianu-honcharovu-nazara-dovhoho-volodymyra-poluieva-annu-stepanet).

Начальник ГУР МО генерал-полковник Василь Бурба, який був керівником операції «Авеню», ВИМАГАВ від  Зеленського призначити службове розслідування, дати доручення СБУ порушити кримінальне провадження для виявлення «крота» в ОП, який "злив" спецслужбам росії інформацію про заплановану операцію по затриманню "вагнерівців".

Не прислухавшись до порад професіонала, без будь-яких пояснень, обґрунтувань і мотивів Зеленський 5 серпня 2020 року своїм указом №307/2020 тупо звільнив Бурбу з посади начальника ГУР МОУ і на його місце призначив 34-річного Кирила Буданова, особу без будь-якого управлінського і аналітичного досвіду роботи на керівних посадах в розвідці. Безпрецедентний випадок в історії розвідки України.

На фото: Зеленський представив нового начальника ГУР МО Буданова

 

Прикро, що деякі мої колеги – ветерани спецслужб і правоохоронних органів стали на шлях відбілювання президента і глави його офісу, з вини яких була провалена унікальна операція за своїм змістом і таємністю.  

Спростування в один день (19 серпня 2020 року) діючими і  колишніми керівниками СБУ, ГУР МО і СЗР (Служба зовнішньої розвідки) інформації про те, що очолювані ними відомства проводили спільну операцію з виманювання «вагнерівців» із Росії через Білорусію в Україну, де їх планували затримати, є недолугими,  смішними (краще б мовчали або жуйку жували!) ЗАСВІДЧУЄ, що колективне спростування було замовлено Офісом президента або самим Зеленським.

Наприклад, СБУ (голова Баканов) заявила, що чутки про причетність співробітників  відомства до «заманювання» бойовиків групи «Вагнера» в Білорусь для їх подальшого затримання – це «фейк» і «фантастичний сценарій», першоджерелом якого було російське видання.

Заперечуючи факт проведення цієї операції, називаючи її  «фейком» і «фантастичним сценарієм», СБУ 29 липня оголосила підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації) 28 «вагнерівцям», які їм повинні були вручити 30 липня відразу після  їх затримання в результаті вимушеної посадки літака рейсу «Мінськ-Стамбул» в аеропорту «Бориспіль».

Служба зовнішньої розвідки України (голова Кондратюк) заявила, що повідомлення про участь українських спецслужб у спецоперації із затримання «вагнерівців» у Білорусі є «спеціальною інформаційною операцією», що має «російське походження», завданням якої було: 

1.Звинувачення українських спецслужб у причетності до організації і проведення операції на території Білорусі і, як результат, втягнення України у міжнародний скандал і підрив її міжнародного авторитету; 

2. Дискредитація керівництва України  з метою зниження  рейтингу влади напередодні місцевих виборів».

На мою думку, така заява СЗР є повним маразмом!

У такий ганебний спосіб учасник бойових дій в Іраку, учасник АТО Валерій Кондратюк, призначений Зеленським на посаду голови СЗР 5 червня 2020 року, втративши честь, відпрацьовував своє призначення, «відбілюючи» від зради  президента. Протримався на посаді рік…

Новопризначений начальник ГУР МОУ Кирило Буданов (призначений Зеленським 5 серпня 2020 р.) вважає історію з «вагнерівцями» повністю спланованою в Москві, яка хотіла цією подією «вбити трьох зайців»:

«1. Психологічний тиск на білоруську владу (президента Лукашенка) і спровокувати на більш жорсткі дії проти протестантів.

2. Покласти відповідальність на Україну і погіршити українсько-білоруські відносини.

3. Змусити Лукашенка спиратися на російську підтримку. Приблизно так само було і з Януковичем».

Соромно за таких горе-керівників спецслужб України, які, як і їх безпосередній начальник Зеленський, понад рік брехали українському народу і до цього часу не вибачилися перед ним! 

Спроба окремих колишніх керівників ГУР, СБУ, СЗР відбілити Зеленського, Єрмака та керманичів спецслужб, мовляв, ніяка операція із затримання «вагнерівців» не проводилася, оскільки українські спецслужби не спроможні на такі операції, що це фейк Москви, щоб дискредитувати президента Зеленського, є такою ж голослівною і у справжніх професіоналів викликає лише усмішку.

Як таких керівників можна тримати на посадах і де їх офіцерська честь?

Їх загальні розмірковування, що такого не могло бути взагалі, вказують швидше на їхній низький рівень професіоналізму і більше схожі на саморекламу, з надією, що, можливо, Зеленський призначить їх на якісь посади в офісі президента або у відомствах, які вони раніше  очолювали, як це було з призначенням екс-тричі генпрокурора Піскуна радником генпрокурорші Венедіктової.

Так, ексголова СЗР Микола Маломуж 19 серпня 2020 року заявив, що «операція про затримання «вагнерівців» може бути сценарієм в шпигунському  кіно, але ніяк не в житті. Для такої операції СБУ повинна мати своїх сильних агентів і своє прикриття в ФСБ і білоруському КДБ».

Начальник ГУР МО України (2008-2010 рр.) Віктор Гвоздь розцінює інформацію про операцію українських спецслужб із затримання російських бойовиків ПВК «Вагнер» як антиукраїнську спецоперацію.

«Моє переконання: це спеціальна операція, яка проводиться іншою країною проти нашої країни. Тому що тут фактично завдається удар по основах національної безпеки, по основних наших інституціях і підривається до них авторитет»,- сказав Гвоздь на брифінгу 19 серпня 2020 року.

 

Більш ідіотських пояснень тих, хто заперечував наявність операції «вагнерівці», яку проводили ГУР МО, СБУ разом із спецслужбами країн НАТО, важко навіть придумати! Як співається в пісні: «Маразм міцнів…» у наших  можновладців і їх блюдолизів.

Наголошую для Зеленського, Єрмака та їх «прачок» це була супер професіонально підготовлена українська спецоперація по захопленню бойовиків-терористів ВПК «Вагнер»! 

На відміну від генерала Василя Бурби і полковника Романа Червінського (головних розробників операції «Авеню»), новопризначений керівник військової розвідки так відбілював Зеленського і Єрмака від зради, що втратив офіцерську честь, як генерал Кондратюк і лейтенант Баканов.

19 серпня 2020 року Буданов «подякував» Зеленському за своє призначення ЗАПЕРЕЧЕННЯМ того, що українські спецслужби проводили операцію по затриманню  "вагнервців", хоча добре знав, що така операція була.  

В інтерв’ю, яке у Буданова улесливо брав, підігруючи йому,   Арестович, новоспечений керівник ГУР заявив: "Лише необізнана людина може повірити у казку, ніби цих "наївних" бойовиків могли обманом затягнути до Мінська… На передодні місцевих виборів українські політичні сили чи корупційні бізнесові клани вирішили використати ситуацію задля критики влади і запускають на базі російського фейку свої додаткові інформаційні хвилі".

Як можна прокоментувати цю і подібні заяви, що операції «Авеню» по затриманню «вагнерівців» не було?

Ще раз вчитайтесь і вдумайтесь в їх зміст. Маячня сивої кобили і повна ахінея! А як оцінити моральність і розумові здібності тих, хто говорив цю брехню українському народу, який платить податки на зарплату таких горе керівників?  

Буданову, який достеменно знав, що  операція проводилася,  але цинічно  брехав людям, що її не було, я публічно сказав: "Віддаю належне і шану за мужність і відвагу, проявлені на війні з російським агресором, учаснику бойових дій, повному кавалеру ордена "За мужність" Кирилу Буданову як офіцеру-оперативнику розвідувальної і диверсійної діяльності. Але робити такі непрофесійні, брехливі заяви на угоду Зеленському за своє призначення — це принижувати честь і гідність бойового офіцера!"

 

На фото: Арестович в ролі співачки Люсі Зайцевої 

в серіалі “Не бійся, я рядом”

За "відбілювання" Зеленського і Єрмака, з вини яких була провалена операція "Авеню" з ознаками державної зради, уродженець Грузії Олексій Арестович (телезірка «Люся»), з мутною, до кінця не проясненою біографією проходження  служби в структурах ГУР МО України з 1994 по 2005 роки, був призначений радником з інформаційної політики української делегації в Тристоронній контактній групі, яку очолював перший президент України Л. Кравчук (нині покійний), а згодом радником глави ОП Єрмака.

Після чергової скандальної брехливої заяви Арестовича щодо обставин ракетного удару російськими військами по   житловому будинку в Дніпрі 14 січня (в цей момент я був у місті, на відстані близько ста метрів від вибуху), в результаті чого загинуло 46 людей, з них три дитини і 75 були поранені (серед них 13 дітей), радник Єрмака «Люся» Арестович «політичний клоун» змушений був звільнитися.

Зауважу, що заява Арестовича про попадання в житловий будинок російської ракети, яка нібито змінила курс після підбиття її нашою ППО, була явно антиукраїнською,  брехливою і маніпулятивною.

Свого часу Арестович похвалився, що він має «33 бойові виходи в зоні ССО за лінію фронту і сім відомчих відзнак». На прохання журналістки Христини Бондаренко уточнити інформацію про «бойові виходи» і «нагороди» відповів відмовою. Заявив, що це нібито може нашкодити українським військовим, які перебувають у зоні ССО.

Генерал Сергій Кривонос запитав: а чому Арестович не розповість, як 8 листопада 2018 року він завів на мінне поле групу снайперів з Десни, де двоє загинули, а троє були поранені? Чому не розповість, яким чином і навіщо він це зробив?

У грудні 2020 року Кривонос заявив виданню «Новинарня»:  «Арестович це маніпулятор чистої води, провокатор, піп Гапон, який веде наше суспільство на розстріл. Його запрошували на ефіри, бо запрошували тих, хто не був на війні».  

Читайте статті:

1). «Відплата буде безпощадною…» (14.01.2023, див. тут: https://universum.lviv.ua/data/magarticles/files/3249.pdf).

2).«Відплата російським терористам за знищений будинок у Дніпрі повинна бути за зразком «Гніву Божого» (17.01.2023,  див. тут: https://ukrreporter.com.ua/war/vidplata-rosijskym-terorystam-za-znyshhenyj-budynok-u-dnipri-povynna-buty-za-zrazkom-gnivu-bozhogo.html).

 

«ЛЕГЕНДА» ЗЕ-ВЛАДИ ПРО ЧОНГАР  

 

У вересні минулого року я опублікував результати

розслідування (звіт), яке провів разом з нашою таємною офіцерською  організацією «Український СМЕРШ» («СМЕРТЬ РАШИСТАМ») про причини і обставини здачі півдня України. Розслідування було опубліковане декількома виданнями під заголовком «Президент Зеленський і здача півдня України: злочинна недбалість чи державна зрада?» 

Читайте тут:

1.https://censor.net/ru/blogs/3369881/prezident_zelenskiyi_zdacha_pvdnya_ukrani_zlochinna_nedbalst_chi_derjavna_zrada.

2. https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/169909

 

З моменту обнародування матеріалів минуло майже дев’ять місяців. Ніхто з посадових осіб, включаючи президента,  глави його офісу, урядовців, воєначальників, які були названі мною в публікаціях, офіційно не спростували наведену про них інформацію, не висловлювали на мою адресу претензій юридичного характеру, наприклад, подачі позову до суду про захист честі і ділової репутації та спростування недостовірної інформації.

 

11 і 12 червня видання Media Forum і Цензор.НЕТ 

опублікували (відповідно) мій матеріал «Чонгар української відповідальності» і «Здача півдня України, захоплення Запорізької АЕС, окупація Маріуполя і полон його захисників, підрив Каховської ГЕС, провал операції "Авеню" це наслідки злочинної діяльності президента Зеленського":

1). https://www.uacenter.media/en/thoughts-aloud/128306-geroy-ukra-ni-general-grigor-y-omel-chenko-chongar-ukra-ns-ko-v-dpov-dal-nost.html

 

2).https://censor.net/ru/blogs/3424254/zdacha_pvdnya_ukrani_zahoplennya_zaporzko_aes_okupatsya_marupolya_polon_yiogo_zahisnikv_pdriv_kahovsko

 

В цей же день (11 червня) на ютуб каналі із ніком «Вовчиця» появилося відео під назвою «Хто розмінував Чонгар (поіменно) і кому довіряти в ЗСУ. Розслідування Григорія Омельченка». Відео було зроблене на матеріалах мого розслідування, опублікованого на сайті Цензор.НЕТ 27 вересня 2022 року (майже 9 місяців потому).

 

З автором відео «Вовчиця» я не знайомий. Проте підписаний на її канал і регулярно дивлюся і аналізую, обнародувані нею матеріали. Зауважу, що інформація, яку  подає «Вовчиця» носить патріотичний характер, озвучена  гарною українською мовою. Її журналістські аналітичні розслідування професійні, доказові. Сумнівів у їх достовірності у мене як колишнього слідчого і начальника відділу військової контррозвідки СБУ ніколи не викликали. 

 

«Вовчиця» є один із активних блогерів, яка воює на інформаційному фронті проти російської пропаганди, висвітлює факти корупції, хабарництва, мародерства, державної зради у вищих ешелонах влади, піддає справедливій жорсткій критиці вищих державних посадовців, включаючи президента Зеленського, главу його офісу Єрмака, урядовців.

Знайомлячись з відео «Хто розмінував Чонгар…» я не помітив  якихось «грубих погрішностей», допущених «Вовчицею».

 

Наступного дня (12 червня) близько 15 години мені зателефонував невідомий, представився (прізвище відоме) і сказав, що за час передування його на посаді ОК «Південь» за оборону перешийків з Кримом не відповідало. За оборону відповідало УВ «Південь» з відповідною вертикаллю управління і пообіцяв: «Я вас диванних експертів зберу в суді і заставлю відповісти за дискредитацію!».

 

Я відповів: «Ок. Познайомимося в суді. Бажаю успіхів» і порадив уважно прочитати моє розслідування, опубліковане у вересні минулого року виданням «Україна молода» і Цензор.НЕТ «Президент Зеленський і здача півдня України: злочинна недбалість чи державна зрада?». 

 

Приблизно через дві години я отримав повідомлення, що питання і претензії не до мене, а до блогерки Любові Стельмахович. Так я узнав, хто така «Вовчиця». Через пару хвилин бойовий генерал прислав мені повідомлення: «Ця (образливе слово…) прикривається Вами» (всі повідомлення збережені).  

В цей же день (12 червня) на сайті «Народний Оглядач» прочитав лист пані Стельмахович («Вовчиці»), в якому вона щиро вибачилася переді мною і генералами  Палагнюком і Ковальчуком за ненавмисно допущену неточність. 

 

Згодом на фейсбук сторінці ОК «Південь» появилося повідомлення, що бойовий генерал командувач Ковальчук для встановлення справедливості планує скерувати до суду позов відносно Стельмахович Л.В. за брудний безпідставний наклеп і встановити, що це: 1) некомпетентність,

2) чи навмисне намагання підірвати довіру до Сил оборони,

3) чи виконання брудного замовлення диверсійних сил щодо дискредитації конкретних посадовців та військових командирів?

 

По правді сказати, я був здивований такою поведінкою бойового генерала Ковальчука. До цього часу я вважав, що в Україні лише «верховний потерпілий» Зеленський воює (судиться) з жінками Софією Фединою і Марусею Звіробій-Біленькою. Правда чомусь боїться з’явитися до суду. Виявляється, що я помилявся. Ковальчук склав гідну компанію  «верховному потерпілому» Зеленському. Браво, пане генерале!

 

Після такого «шухеру» в ОК «Південь» я публічно заявив, що готовий виступити свідком у суді і доказати абсурдність звинувачень і підозр Ковальчука на адресу пані Стельмахович. Окрім того, матиму можливість відверто поговорити з бойовими генералами Палагнюком, Ковальчуком та іншими і задати їм відповідні питання як слідчий і начальник відділу військової контррозвідки СБУ в минулому, якщо вони з’являться до суду для захисту своєї «честі», щоб прояснити їх «компетентність» і «ступінь  відповідальності» за здачу без супротиву півдня України. Сподіваюся, що суд буде відкритим. Не знаю, чи подали генерали до суду позов на пані Стельмахович. В інтернеті не зустрічав відповідної інформації.

 

СЛОВО ПРАВДИ НЕ ВБИТИ

 

Моє розслідування «Президент Зеленський і здача півдня України: злочинна недбалість чи державна зрада?», опубліковане виданнями «Україна молода» і Цензор 

та відео «Вовчиці» «Хто розмінував Чонгар (поіменно) і кому довіряти в ЗСУ. Розслідування Григорія Омельченка» люди почали масово поширювати в соціальних мережах і на своїх фейсбук сторінках.

 

Наприклад, польсько-українсько-американське видання «Незалежний медіа форум» 12 червня опублікував мій матеріал під заголовком «Чонгар української відповідальності. Здача півдня України, захоплення  Запорізької АЕС, окупація Маріуполя і полон його захисників, підрив Каховської ГЕС, провал операції «Авеню»  це наслідки злочинної діяльності ЗЕ-влади».

 

Публікацію читайте тут: https://www.uacenter.media/thoughts-aloud/128306-geroy-ukra-ni-general-grigor-y-omel-chenko-chongar-ukra-ns-ko-v-dpov-dal-nost.html

 

За декілька днів моє розслідування прочитало понад 400 тисяч людей з різних країн світу.

 

Четверту частину відео «Вовчиці», яке зберегли і поширили в соціальних мережах, подивилося декілька мільйонів людей (див. тут: https://www.facebook.com/100048788655529/videos/1436052223828003/).

 

Своїм колегам я сказав: тепер, після такого великого   розголосу нашого розслідування і набуття ним суспільного резонансу, треба очікувати появи в медійному просторі, швидше за все, на «Українській правді», якось «живого» військового («стрілочника»), який вранці 24 лютого був на позиції в «Чонгарі», що візьме на себе всю провину за НЕ ПІДРИВ чонгарських мостів. Він пояснить читачам, що мости не зміг підірвати через те, що шнури перебило осколками або порвало вибуховою хвилею під час мінометного і артилерійського обстрілів їх позицій. Можливо, буде версія, що мости розмінували російські диверсанти.

 

Будемо сподіватися, що до абсурду офіс президента не опуститься. Наприклад, що бікфордові шнури або польовий кабель, які вели до закладеної в мостах вибухівки, перекусили водяні щури або бобри.

 

«Живе» інтерв’ю військового (текст і відео) буде масово розтиражоване провладним ЗМІ, блогерами Зеленського і Єрмака на ютуб каналах. Таким чином буде спроба відбілити президента і главу його офісу від звинувачень в тому, що вони прийняли рішення РОЗМІНУВАТИ «Чонгар» і ЗАБОРОНИЛИ ПІДРИВАТИ мости, - зауважив я і додав: згадайте, як пояснив радник глави ОП Михайло Подоляк, чому не були підірвані мости.

«Того раннього ранку 24 лютого ми психологічно не були готові підривати мости. Перші кілька годин думали: ми вкладали кошти у комфорт для людей, як тепер руйнувати все це? Ось цю тодішню неквапливість вважаю фундаментальною помилкою", – заявив Подоляк.

Зауважу, що така «фундаментальна помилка» є злочином.

Ще один радник глави офісу президента Олексій Арестович в інтерв'ю Марку Фейгіну на " target="_blank" rel="noopener">YouTube за підсумками 8 травня минулого року, на його запитання: "Чому не підготували Херсон, Нову Каховку? Чому не замінували мости, чому не підірвали?" – заявив:

"Відповідь дуже коротка у тих, хто цією темою займається: ПРО*БАЛИ"

Мене запитали: а чому саме в «Українській правді» повинно бути  інтерв’ю із «стрілочником» і при чому тут ОП?

Думаю, це пояснюється досить просто, - відповів я.  «Українська правда» популярне видання, веде специфічну  редакційну політику, має внутрішню цензуру. Вона не є опозиційним виданням. УП  далеко не та, яка була за часів її засновника Георгія Гонгадзе, коли він був живий, якого я добре знав, мав з ним гарні приятельські стосунки, світла йому пам’ять, - зауважив я і додав: глава ОП Єрмак має сторінку в «Українській правді», де оприлюднює свої дописи. В УП нерідко друкується його радник Подоляк. Гострих критичних публікацій на адресу Зеленського і Єрмака  в УП я не зустрічав.

 

Рекомендую прочитати мою статтю «Замовники вбивства журналіста Георгія Гонгадзе відомі, але не покарані й досі», присвяченій світлій пам’яті Георгію Гонгадзе, яку опублікували  декілька видань (УП не опублікувала):

 

1). https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/175520/

 

2).  https://ukrreporter.com.ua/golovne/statti/zamovnyky-vbyvstva-zhurnalista-georgiya-gongadze-vidomi-ale-ne-pokarani-j-dosi-grygorij-omelchenko.html

 

3).https://censor.net/ru/blogs/3419802/zamovniki_vbivstva_jurnalsta_georgyagongadze_vdom_ale_ne_pokaran_yi_dos

 

4). https://www.uacenter.media/news-ukraine-and-worlds/127448-zamovniki-vbivstva-zhurnal-sta-georg-ya-gongadze-v-dom-ale-ne-pokaran-geroy-ukra-ni-general-grigor-y-omel-chenko.html

 

5). https://universum.lviv.ua/data/magart5icles/files/3317.pdf

 

 

 

Наскільки я правий, покаже час, - сказав я своїм друзям. Чекати, думаю, будемо не довго, поки знайдуть військового-«стрілочника», проінструктують його в СБУ і ОП, що говорити. Потім поспілкуються з головним редактором УП, які ставити запитання і як подати матеріал.

Впевнений, що за тиждень  до саміту НАТО у Вільнюсі це «живе відео-інтерв’ю» обов’язково повинно появиться, - наголосив я…

 

Офісу президента необхідно, щоб у Вільнюс на саміт НАТО Зеленський і Єрмак поїхали «білими і пухнастими» як після «бані», щоб бути не винуватими у злочинній здачі півдня України. Головне, щоб при посадці в літак Зеленського не засунули на рейс до Ленінграду, як у радянській кінокомедії «З легким паром». Проте, якби це трапилося, Україна полегшено б видохнула…

 

ПРИЗНАЧЕННЯ «СТРІЛОЧНИКА»

 

В четвер, 6 липня о 05:30 видання «Українська правда» (як і очікувалося!) опублікувало «живе інтерв’ю» під заголовком «Військовий Сестриватовський вперше розповідає, як намагався підірвати мости на Чонгар в день вторгнення».

 

Влада вирішила реанімувати тему «Чонгар» у вигідному для себе світлі і показала народу «сержанта-стрілочника», який взяв на себе всю відповідальність за НЕ ПІДРИВ чонгарських мостів, що призвело до швидкого захоплення російськими військами півдня України…

 

Інтерв’ю у військового брали головна редакторка Севгіль Мусаєва і журналістка Соня Лукашова, які зробили до нього улесливий для ЗЕ-влади вступ.

«Хто розмінував Чонгар?» - під таким заголовком легенду про нього поширюють у мережі, зокрема й соратники Петра Порошенка. Вони звинувачують у зраді Офіс президента Зеленського, - наголошується у вступі до інтерв’ю з Іваном  Сестриватовським.

 

Шановні читачі, я не провидець, який передбачив, що це «живе» інтерв’ю появиться на світ божий саме у виданні УП.

Як професіонал, я легко прорахував кроки (повтори і шаблони) Зеленського, Єрмака, СБУ (Малюка) і ГУР (Буданова), які вони будуть робити, і в якому виданні  може появитися необхідне для влади інтерв’ю про легенду «Чонгар».

Операцію під «чужим прапором» по черговому відбілюванню Зеленського і Єрмака вони повністю провалили, засвітили  себе і  показали «свої вуха». Вкотре наступили на ті ж самі граблі. Панове, чесне слово, з вами не цікаво.

 

Прикро, що створене 23 роки тому Героєм України Георгієм Гонгадзе незалежне інтернет видання «Українська правда»,  сьогодні, як зазначають експерти, скочується в сторону обслуговування президента Зеленського і глави його офісу Єрмака. Не погодитись з такою думкою дуже важко.

 

Наша організація була готова до появи такого  інтерв’ю і часу не гаяла. Що ми додатково встановили про це трохи далі.

Коротко про «фаховий» рівень (а точніше про його відсутність!) у військовій сфері журналісток, які брали інтерв’ю у заступника командира взводу морської піхоти Івана Сестриватовського.

 

Севгіль Мусаєва спеціалізувалась на нафтогазовій тематиці та паливно-енергетичному комплексі. Провела власні журналістські розслідування про бізнес Сергія Курченка, нафтогазові справи Нестора Шуфрича і Миколи Рудьковського та статті доходів Юрія Іванющенка. Шість разів отримувала премію PRESSZVANIE.

 

Я вивчав її «розслідування». З точки зору читача-обивателя, публіцистики, вони цікаві і можуть бути удостоєні премії. Проте з моєї професіональної, юридично-фактологічної і процесуальної позиції, журналістські розслідування Севгіль Мусаєвої, на мою думку як слідчого і начальника відділу військової контррозвідки СБУ,  «слабенькі» і на премію не тягнуть. Проте, розбирати на молекули її «журналістські розслідування» не буду. Не цікаво…

 

Лише зауважу, що це не журналістські розслідування ветеранів, акул пера  Анатолія Беня, Леоніда Фросевича, Олега Єльцова, Георгія Гонгадзе та інших на дуже небезпечні теми про те, як  знищували ядерний потенціал України, про контрабанду і незаконну торгівлю зброєю за участі вищих посадових осіб держави, щодо мафіозних кланів і їх босів, авторитетів злочинного світу (злодіїв в законі), батьків української мафії, корупції і олігархії, політичну корупцію серед вищих посадових осіб, включаючи президентів і прем’єр міністрів країни.

 

То, дійсно були справжні сенсаційні журналістські розслідування. Їх традиції сьогодні продовжують журналісти Юрій Бутусов, Михайло Ткач, Любов Величко та інші, які не бояться ставити прямі гострі запитання президенту Зеленському, публікувати факти корупції серед його найближчого оточення і про президентські  офшори, викриваючи Зеленського і Єрмака у постійній брехні.

Бажаю їм творчих спіхів і удачі на журналістській ниві, не затуплення пера і завжди мати ангелів-охоронців!  

 

Про фаховий рівень Соні Лукашової рекомендую прочитати публікацію журналіста Віктора Трегубова «Що не так з пані Лукашовою? Три статті, кожна з яких є великою помилкою» (28.06.2022, https://tverezo.info/post/158745).

 

Трегубов журналіст, громадсько-політичний діяч, співзасновник партії «Демократична сокира». Учасник російсько-української війни на сході країни. Нині знову  військовослужбовець у званні майора, пішов на фронт з початком повномасштабного вторгнення росії. Навчався в Інституті журналістики КНУ ім. Шевченка (спеціальність — міжнародна журналістика) та на філософському-теологічному факультеті Чернівецького національного університету ім. Федьковича.

Як політичний та міжнародно-політичний оглядач Трегубов працював у багатьох виданнях. Він чи не єдиний з журналістів, який свій профіль релігійного експерта може підтвердити теологічною освітою. Свої знання теології він протягом десяти років активно використовував задля просування автокефалії ПЦУ та зменшення впливу Московського патріархату.

Зазначену статтю Трегубова переповідати не буду. Відкрийте посилання і ознайомтесь. Вона невелика за обсягом, але змістовна і фактологічна. Автор дає об’єктивну оцінку «фаховому» рівню журналістки пані Лукашової і, в певній мірі, її характеристику.

Зокрема, Трегубов  вказує на те, вона у своїй діяльності користується обманом, маніпулює, пише статті на зливах з Офісу президента, жанр статті мочилово за анонімкою.

«Отже, впродовж трьох років молода журналістка Соня Лукашова зробила щонайменше три дуже великі фігні. Кожного разу знаходилися колеги, які її виправдовували та плескали по плечу. І вона продовжувала», - констатує  журналіст, майор ЗСУ, який зараз знаходиться на війні.

Звертаючись до головного редактора УП Севгіль Мусаєвої фронтовик Трегубов наголосив: «Ти знаєш, що я не маю негативного упередження ані щодо тебе, ані щодо УП. Але це реально завдає великої шкоди. Може, ця шкода все ж більша, ніж небажання образити дівчинку?

Повний текст статті тут: https://tverezo.info/post/158745

Сподіваюся, Ви зрозуміли, чому я виклав оцінки фаховості «розслідувань» Севгіль Мусаєвої і Соні Лукашової, які дали їм їхні колеги і  політичні експерти, а також згадав ветеранів акул журналістських розслідувань  Беня, Фросевича, Гонгадзе, Єльцова і сучасних Бутусова, Ткача, Любові Величко, Людмили Кліщук.

Щоб бути максимально об’єктивним до журналісток УП, які взяли інтерв’ю у Сестриватовського.

Думаю, що ніхто не буде заперечувати, що Мусаєва і Лукашова НЕ є експертами (спеціалістами) у військовій сфері, а тим більше у специфічний інженерно-саперній.

Вони НЕ є спеціалістами у мінуванні і підриві стратегічних об’єктів мостів (бетонних, залізних) через ріки, мостів, які з’єднують острів (півострів) з материковою територією, шляхопроводів, ГЕС, гребель водосховищ, будівель промислових підприємств, газосховищ, нафтосховищ, шахт і т. д.

Журналістки Мусаєва і Лукашова НЕ знають:

-         які за формою є заряди: зосереджені, подовжені та кумулятивні різних видів;

-         які  способи для підривання ВЗ (вибухових зарядів) застосовуються (вогневий, електричний, механічний, хімічний), що таке детонуючий шнур, вогнепровідний шнур, запалювальний (тліючий) гніт, капсуль-детонатор, електродетонатор;

-         які необхідно виконувати умови при вогневому і електричному способі підриву вибухівки;

-         які використовуються джерела струму для підриву ВЗ (спеціальні підривні машинки, сухі батареї, пересувні електричні станції, генератори, а також освітлювальні і силові мережі місцевих електростанцій);

-         що таке конденсаторна підривна машинка КПМ-ІА, яка призначена для вироблення електричної енергії підривання електродетонаторів і електроспалахувачів;

-         як здійснюється підготовка роботи КПМ-1А, які заходи безпеки при роботі КПМ-1А, паралельна робота двох машинок;

-         що таке переносний міст Р-353, малий омметр-М-57;  

-         як підриваються елементи конструкцій з металу, цегли, каменю, бетону, залізобетону.

 

Перед тим, як брати інтерв’ю у військового, який був відповідальним за підрив мостів на Чонгарі, журналістки Севгіль Мусаєва і Соня Лукашова, які є повними профанами у військовій, а тим більше інженерно-саперній сфері, ПОВИННІ були добре  проконсультуватися у спеціалістів по мінуванню і підриву мостів або попросити сформулювати запитання.

 

Сапери просвітили б журналісток, що ще в далекі часи Другої світової війни радянські спеціалісти ще в 1941-1942 роках використовували (підривали) радіокеровані фугаси (вибухові заряди) на відстані до  500 км.  

Сьогодні у інженерних військ є новітні технології по підриву вибухових зарядів, які послідовно були удосконалені:  транзистори, інтегральні схеми,  цифровий зв’язок,  стільниковий і космічний GSM модуль сигналізації, який має 16 релейних виходів і активується з одного телефону (це 16 незалежних підривних мереж!).

 

Якщо мінувати мости стратегічного значення (до яких відносяться мости на Чонгарі) по ТЕХНОЛОГІЇ (так повинно було бути!), то резервні (дублюючі) канали їх підриву є  ОБОВ’ЯЗКОВИМИ!

Більше того,  якщо кабель не схований в стаціонарну металеву трубу або бетонний пенал, щоб його не перебило вибухом або осколком, то необхідно встановити таймери, які використовуються для підриву вибухівки, як дубльована система. Якщо таймери не переводити і не перевіряти необхідну кількість раз у виставлений час, відбудеться автоматичний  підрив заряду. Сапери це добре знають.

Якщо розвідник-диверсант НЕ РОЗУМІЄ, як «в’язана мережа підриву», то без схеми мінування всі детонатори за «розумний термін» зняти просто НЕ МОЖЛИВО (на їх зняття буде витрачено години, а то і дні).

Мережа підриву (електрична і паралельно радіосигналом) стратегічних мостів в’яжеться так, щоб при обстрілі, вона не могла бути вся виведена з ладу. Вивід одного вузла підриву з ладу не впливає на паралельні підриви, яких повинно бути не менше двох!

ВИКЛАДЕНЕ МНОЮ ПОЯСНЕННЯ для військового Івана Сестриватовського, відповідального за підрив мостів на Чонгарі, який заявив, що мости він НЕ ЗМІГ ПІДІРВАТИ,  можливо, через «російську диверсійну групу».

Як саме диверсійна група могла розмінувати за декілька хвилин мости, він не пояснив. Журналістки це питання у  Сестриватовського НЕ ВИЯСНИЛИ.  

При проектуванні стратегічного мосту, ще на етапі його будівництва, як правило, роблять  спеціальні ніші (що є дуже складним завданням) для закладення вибухівки. Поясню дохідливо. Коли міст ще будується в ньому роблять спеціальні ніші, які гарно  замасковані від стороннього ока. Коли виникає потреба, в них закладається вибухівка, яка має декілька дубльованих режимів підриву. ЕЛЕКТРИЧНИЙ підрив дріт (кабель) приєднуються до детонатора вибухівки і рубильника подачі електроенергії від стаціонарної місцевої електричної мережі, який знаходиться під постійним контролем. Цей кабель (дріт) ОБОВ’ЯЗКОВО повинен бути підключений для страховки (паралельний  режим підриву вибухівки) до електрогенератора, на випадок обезструмлення стаціонарної мережі.    

Третій паралельний режим підриву вибухівки у неї закладаються електродетонатори, які підриваються радіосигналом певної частоти (цифровим кодом).   

 

Думаю, що експерти погодилися б дохідливо пояснити журналісткам «Української правди» Мусаєвій і Лукашовій, щоб вони законспектували елементарні речі, що є:

-         кодований радіоканал підриву вибухового заряду, який  закладений в стратегічний об’єкт;

-          провідні (кабельні) мережі підриву (основна і резервна);

-          таймер, на якому виставлений час підриву. Таймер  потрібно своєчасно переводити на новий час підриву, щоб він не підірвав вибуховий пристрій автоматично на раніше виставлений на ньому час;

-          основні візуально хибні і замасковані справжні вибухові заряди.

 

Без схеми мінування на розмінування стратегічних об’єктів потрібно, як правило, декілька днів обережної і високо професіональної роботи саперів.

З інтерв’ю Сестриватовського можна зрозуміти, що російська ДРГ розмінувала всі мости на Чонгарі за декілька хвилин блискавично. З практичної точки зору це неможливо!

 

ДАЛІ. Мінування стратегічних мостів, до яких відносяться чонгарські, є державною таємницею. Морський піхотинець Сестриватовський НЕ МАВ до неї доступу!

Виборці ж президента Зеленського вірять у його «байки», які їм подала «Українська правда». Соромно за таких українців і редакцію УП!  

 

Інтерв’ю з сержантом-«стрілочником», який взяв на себе всю відповідальність за не підрив мостів на Чонгарі, читачі назвали «вішанням макаронних виробів на вуха». Вони присоромили журналісток Севгіль Мусаєву і Соню Лукашову за «гниле» інтерв’ю, яке є низькопробною  відмазкою Зеленського, який злочинно здав росії південь України, зійшовшись з путіним десь посередині Дніпра.

На думку цих читачів, не треба було писати маячню Сестриватовського, який заявив, що він не сапер, але був призначений відповідальним за підрив мостів на Чонгарі.  Це фантастика і абсурд!

 

Хтось із Вас може резонно зауважити, а на фіга журналісткам так глибоко знати інженерно-саперну справу?

По-перше, викладені запитання і пояснення експертів це ази саперної роботи, щоб мати елементарне уявлення про мінування,  розмінування і підрив вибухових зарядів.  

 

По-друге, а як по іншому могли необізнані з військовою  інженерно-саперною справою Мусаєва і Лукашова фахово  підготуватися до інтерв’ю (що по суті є допитом, якщо інтерв’ю бере професіонал журналістських розслідувань) з «не допитаним за понад рік головним свідком подій на Чонгарі військовим Іваном Сестриватовським, який у ту фатальну ніч на 24 лютого мав ПІДІРВАТИ мости»?  

 

Отримані консультації у експертів, дали б журналісткам можливість сформулювати фахово запитання, поставити їх  прямо і гостро та почути на них відповіді, з яких можна було б судити на скільки вони правдиві і щирі. Але інтерв’ю готовилося не для цього. Його партитура, на моє глибоке переконання, була розписана в ОП, щоб обілити Зеленського і Єрмака перед самітом НАТО у Вільнюсі і показати народу «стрілочника»-добровольця, який взяв на себе всю відповідальність за не підрив мостів у Чонгарі, що в результаті призвело до захоплення російськими окупантами півдня України.

Про це переконливо свідчить зміст «інтерв’ю» і коментарі читачів, які з ним познайомилися.

 

Я маю велике коло журналістів, серед яких знайомі, приятелі, друзі. Жодному з них я не радив як і що писати.

Єдине, що зауважував, якщо не знаєте теми, проконсультуйтесь мінімум з двома експертами (спеціалістами) і подавайте їх коментарі дослівно, щоб не мати юридичних претензій.

Не мало з них звертається до мене за консультацією і навіть присилають статті, щоб я оцінив їх юридичної і фактологічної аргументації перед опублікуванням. З задоволенням ділюся своїми знаннями і допомагаю.

 

«Я МАВ ЗАЛИШИТИСЯ НА ПІДРИВ…»

 

На фото: Іван Сестриватовський, який надав

свої світлини УП. Фото з інтерв’ю в УП.

 

ЧИТАЄМО основні фрагменти інтерв’ю Сестриватовського.

«По-особливому укріплення на Чонгарі не готували. Але там все було заміновано заздалегідь, ще з 2014 року. Усі мости –там був залізничний міст, і так само два мости з Чонгара – були заміновані.

Перед повномасштабною війною ці мінування перевіряли. Я можу помилятись, але це було десь за тижні півтора-два. 

Був журнал, де щоразу, коли приїжджали з перевіркою, ставили відмітки, що добре що не добре, що зробили, чи все гаразд. Розмінувань ніяких не було.

Як саме заміновано це знали тільки сапери, тільки ті люди, які ці мости мінували і обслуговували. Я особисто знав, де воно заміновано, пройшов інструктаж, як це все підключити. І я мав залишитися на підрив...»,- зазначив Іван Сестриватовський.

 

МІЙ КОМЕНТАР.

Службу на Чонгарі  Сестриватовський, згідно його свідчень,  почав нести восени 2021 року, тобто тоді, коли  на Чонгарі вже були РОЗМІНОВАНІ всі загороджувальні протитанкові мінні поля і мости на перешийках, які з’єднували Крим з материковою територією України.

В цей час тут повним ходом йшло будівництво КПВВ «Чонгар» великого хаба для обслуговування громадян із вбиральнями, як заявив президент Зеленський. 

 

10 грудня 2020 року глава офісу президента Єрмак заявив: «Наша делегація доклала максимум зусиль, аби погодити у серпні (2020 року) 20 ділянок для РОЗМІНУВАННЯ. Потрібно швидко виконувати цей план».

 

23 листопада 2021 року віцепрем’єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук пообіцяла, що впродовж трьох місяців команда Мінреінтеграції запустить автобусні шатли на КПВВ "Чонгар" та "Каланчак": від пункту пропуску до адміністративної межі з Кримом.

 

Тому, «люди, які за словами сержанта Сестриватовського, приїжджали в Чонгар з перевіркою і ставили відповідні відмітки в журналі», найімовірніше СТВОРЮВАЛИ ВИДИМІСТЬ, що мости заміновані.

 

ЗАПИТАННЯ: як можна було ставити «НА ПІДРИВ» мостів військового НЕ МІНЕРА, який НЕ ЗНАВ як «саме все було заміновано», був лише проінструктований «як підключати» і  не знав, чи були дубльовані системи підриву мостів?

 

 

На мапі позначені КПВВ "Чаплинка", "Каланчак" і "Чонгар", Мінні загороджувальні протитанкові поля навколо них, а також мости, які з’єднували Крим ї материковою територією України, були повністю розміновані. Військові експерти стверджують, що при знищенні цих мостів ворог НЕ ЗМІГ би захопити Херсон і окупувати Херсонську область і значну частину Запорізької області.

 

Не секрет, що Чонгар був наповнений агентурою російських спецслужб. Радіо-електронна розвідка постійно вели перехоплення телефонних розмов українських військових і цивільних.

 

Підтвердженням того, що весь Чонгар був розмінований є свідчення міністра оборони Олексія Резнікова, який заявив, що Україна після перемоги у війні з російською федерацією проведе розслідування щодо того, хто РОЗМІНУВАВ «Чонгар та мости на всіх кримських перешийках у напрямку Херсона,  що дало можливість російським військам швидко просунутися територією Херсонської області.

 

Про це Резніков сказав 11 серпня 2022 року у інтерв’ю «Українській правді», яке брали Севгіль Мусаєва і Роман Романюк, повідомляє УНІАН

(див. тут: https://www.unian.ua/war/hto-rozminuvav-chongar-reznikov-rozkazav-pro-shvidkiy-nastup-armiji-rosiji-z-krimu-novini-vtorgnennya-rosiji-v-ukrajinu-11937084.html).

 

В той же час, за твердженням Генерального штабу ЗСУ, опублікованого 25 квітня (через два місяці вторгнення), "Чонгарські мости були ЗАМІНОВАНІ.

Панове з МО і ГШ, ви, що дійсно до цього часу не встановили, чи були заміновані чи розміновані чонгарські мости, як і всі мости в напрямку Херсона?

 

Добре. Будемо виходити з того, що мости дійсно були заміновані.

Тоді запитання до вас, панове з ГШ: то чому ж ви НЕ ПІДІРВАЛИ мости саме через те, що вам, як Ви стверджуєте, «протистояли переважаючі у 15 разів сили ворога»?

Як, наприклад, це зробили ваші підлеглі, яким на півночі України протистояло не менше, ніж на півдні, російських військових з танками і бронетехнікою.

 

Знаючи, що буде повномасштабне вторгнення, прикордонники разом з військовими за декілька днів до нього замінували в Чернігівській області автомобільний міст через річку Дніпро, заклавши 700 кг тротилу. Міст був єдиним автомобільним шляхом між Україною і Білоруссю.

О 04:15 24 лютого почалося вторгнення російських військ з боку Білорусі. О 12 годині дня, не чекаючи дозволу Генштабу МОУ чи офісу президента, захисники підірвали міст, оскільки сил і засобів утримати його уже не мали.

Якби колони російської військової техніки (а це десятки танків, БТР, БМП загальною кількістю близько двохсот одиниць) пройшли 24 лютого через міст, то того ж дня вони прорвалися б в обласний центр Чернігів і були б у передмісті Києва, який не був підготовлений до оборони. Наступ ворога був затриманий на П’ЯТЬ днів! За цей час Об’єднані сили оборони укріпилися в Чернігові і НЕ ДАЛИ російським загарбникам захопити його і просунутися на Київ. Столиця України підготовилася до оборони і Київ вистояв.

Резніков також заявив: «Я абсолютно вам відповідально скажу, що прийняття рішення про мінування, розмінування, натискання кнопки, щоб щось підірвати, взагалі не відноситься до компетенції цивільної влади. Ні до уряду, ні до президента, ні до міністра оборони, ні до прем'єр-міністра, ні до народних депутатів, ні до вас (журналістів – Авт.) ні до кого. Це суто військове питання, це суто військова історія, саперна».

 

Тут міністр оборони «абсолютно» правий. Дійсно, ні президент, ні прем’єр-міністр, ні міністр оборони, ні воєначальники, ні народні депутати, ні журналісти особисто НЕ мінують, НЕ розміновують і кнопки НЕ нажимають, щоб підривати. Ці  складні і небезпечні операції виконують безпосередньо інженери-сапери за письмовим наказом (розпорядження, директивою)  президента, верховного головнокомандувача  ЗСУ (в нашому випадку Зеленського) і вище стоячих воєначальників ЗСУ, які «кнопок також не нажимають», а  віддають відповідні письмові накази.    

Генерал Сергій Кривонос (заступник секретаря РНБО 2019 2020 рр.) заявив: "Протягом перших 3-х днів противник пройшов 300 км від Перекопу до Маріуполя. Це не наступ, це форсований марш. І це не недбалість, а ЗРАДА. МИ ЗАМІНУВАЛИ ВСЕ. У мене був шок, коли ми програли великий кусок території без жодного пострілу. Питання: хто наказав РОЗМІНУВАТИ мости із Криму?"

Зауважу, що генералу Кривоносу як заступнику Секретаря РНБО з 12 березня 2019 року по 29 грудня 2020 року було відомо про мінування мостів, які з’єднували півострів Крим з материковою частиною України і про створення протитанкових мінних полів навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом, які були зроблені при президентові Петро Порошенко.

В кінці грудня 2020 року президент Зеленський звільнив Кривоноса з посади заступника Секретаря РНБО за його принципову позицію у відстоюванні оборонних питаннях України і що він "людина Порошенка". На початку червня 2021 року за наказом Зеленського бойового генерала Кривоноса (у віці 51 рік) було звільнено з військової служби в ЗСУ.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! В той же день (6 липня), коли УП опублікувала інтерв’ю з Іваном Сестриватовським,  видання «Новинарня» помістило інтерв’ю на тему про Чонгар з старшим лейтенантом, кавалером ордену Богдана Хмельницького ІІІ ступеню Романом Сень.

Він розповів, що під час повномасштабного вторгнення, очолював розвідувальний взвод у складі 90-го окремого аеромобільного батальйону у складі 81-ї аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ.

На запитання журналістки Людмили Кліщук: хто РОЗМІНУВАВ Чонгар, Роман Сень, сміючись відповів: «Не я! Це питання розслідують компетентні органи».

На перефразоване запитання: Хто НЕ віддав наказу підірвати перешийки, на вашу думку? Коли ви тримали район оборони на Херсонщині Чаплинка, Чонгар, Генічеськ як працювали ваші інженерні підрозділи? Вони взагалі мінували територію?

ВІДПОВІДЬ Сеня: «Звісно. Мій товариш був головним інженером на цьому напрямку. Постійно працював на виїздах, на кожній із позицій перевіряв обладнання. Він   дуже компетентна людина і професіонал, горить цією справою. Бували випадки, коли просто перебився дріт і система не працює. Він перевіряє а підриву нема. Тоді він міняв дроти, перевіряв тротилові шашки, закладки все-все, що мало спрацювати в разі підриву. І перевіряв готовність підрозділів до всіх командних дій, щоб можна було швидко виконати підрив усіх тих переправ. “Нафарширована” та територія була солідно. На кожен міст була розрахована певна кількість вибухової речовини.

Для того, щоб ефективно підірвати такі конструкції, є спеціальні формули, якими інженери-сапери все обраховують: скільки потрібно вибухівки, щоб підірвати ту чи іншу конструкцію з дерева, землі або бетону. Все враховувалося, розраховувалося та було на своїх місцях. Все перевірялося – щоб не було пошкодження чи розкрадання», - зазначив Роман Сень.

«Скажу так: якби на момент вторгнення 24 лютого 2022 року на кримських перешийках перебував 90-й батальйон, то всі мости були би підірваними. Це факт. У боях уже під час повномасштабного вторгнення ніхто з наших не відступав. Велику роль у цьому відігравав і комбат Руслан Маришев», - наголосив Сень.

Зараз він проходить лікування і реабілітацію після тяжкого поранення. Переніс 15 операцій і вперто знає, що  повернеться на службу. Бажаю герою якнайшвидшого одужання і повернення в стрій. «Ніхто, окрім нас!».  

Повний текст інтерв’ю «Скільки років триватиме війна? Все життя”. Розвідник з ДШВ Роман Сень про замінування Чонгару, оборону Ізюма і кривавий “Шервудський ліс” читайте тут: https://novynarnia.com/2023/07/06/roman-sen/  

Самостійно порівняйте інтерв’ю журналістів «Української правди» і «Новинарні», які вийшли в один день (6 липня) і на одну тему «розмінування Чонгару».

Ви побачите як фахово ставила запитання Людмила Кліщук і як професіонально і впевнено на них відповідав офіцер Роман Сень.

 

Не озброєним оком видно як улесливо Мусаєва і Лукашова  піддакували сержанту Івану Сестриватовському, не задавши  йому жодного запитання технічного характеру. Зокрема, як його інструктували як відповідального за підрив мостів, хто  саме, прізвища інженерів-саперів, їх  звання, посади. Журналістки не вияснили у нього скільки було дублюючих систем підриву і яких саме; скільки разів на день він перевіряв чи не обірвані дроти підриву; чи мав він код підриву вибухівки радіосигналом за допомогою мобільного телефону та інші питання технічного характеру підриву мостів.

На відео видно, як він невпевнено відповідає навіть на «теплі» запитання журналісток і бере на себе всю відповідальність за не підрив мостів.

Складається враження, що це була основна мета інтерв’ю з ним.

«Мене не нагороджували. МОЯ ЗАДАЧА НЕ БУЛА ВИКОНАНА», - заявив Сестриватовський з тривогою у голосі.

 

ЧОНГАРСЬКІ МОСТИ НЕ ПІДІРВАЛИ, ТОМУ ЩО

ВОНИ БУЛИ РОЗМІНОВАНІ  

 

На те, що мости на кримському перешийку, які пробував ПІДІРВАТИ головний свідок подій ранку 24 лютого 2022 року на Чонгарі Іван Сестриватовський, були РОЗМІНОВАНІ (пошкодження одночасно всіх дротів підриву на всіх мостах малоймовірно!), вказують обставини підриву  Генічеського бетонного автомобільного мосту (на фото).

 

Щоб зупинити просування російської танкової колони в день повномасштабного воєнного вторгнення інженер окремого батальйону матрос Віталій Скакун, після отримання наказу командира: «Відходити!» (коли міст не вибухнув після декількох спроб його дистанційного підірву), побіг на Генічеський бетонний автомобільний міст, під’єднав КПМ (конденсаторну підривну машинку) до дроту котушки «полівки», який був з’єднаний з детонаторами вибухівки під опорою моста і підірвав одну його полосу ціною власного життя…

 


На фото: зруйнований Генічеський бетонний автомобільний міст

(під Херсоном), який з’єднував Генічеськ і Арабатську стрілку

 

Більше про це читайте у статті Олексія Тригуба «Відходь, я підірву міст разом із собою!..»: історія подвигу Героя України в перші дні вторгнення» (див. тут:

https://armyinform.com.ua/2023/02/24/vidhod-ya-pidirvu-mist-razom-iz-soboyu-istoriya-podvygu-v-pershi-dni-vtorgnennya-geroya-ukrayiny-vitaliya-skakuna/).

 

 

Його героїчний вчинок значно уповільнив просування окупантів, що дало змогу підрозділу передислокуватися та організувати оборону, - повідомили в ГШ ЗСУ.

За клопотанням командування морської піхоти матросу Віталію Скакуну президент Зеленський 26 лютого присвоїв звання Героя України (посмертно).

ЧИТАЄМО далі інтерв’ю з сержантом Сестриватовським.

«Ніч з 23 на 24 лютого досі стоїть у мене перед очима. 23-го вже були якісь переміщення росіян на території півострова. Всі вже чекали, були на нервах. Ніхто і не спав, хіба що прилягли. Підняли нас близько 3 години ночі. Всіх розставили по позиціях. Я з командиром, старшим позиції, пішов підключати пристрої на підрив мостів. Я там і лишився, а він займався особовим складом. Усе почалось мінометним обстрілом з боку Криму. Обстрілювали наші позиції, позиції прикордонників. Це було близько 4:30 ночі. Наказ підривати мости мені мав віддати безпосередній командир позиції, а він мав отримати наказ вищого керівництва», - зауважив Сестриватовський.

ЗАПИТАННЯ, яке журналісти повинні були задати сержанту: яке прізвище і звання його безпосереднього командира і  вищого керівника, який віддав наказ на підрив мостів?

 

«САПЕРИ, говорить далі сержант Сестриватовський,  розробили спеціальний план: були конверти, які в разі потреби відкривались, і у тих конвертах була інструкція з підключення вибухових пристроїв. Ми провели це підключення (з ким саме прізвище не вказано), і я залишився підривати.

Зв'язку вже не було, радіостанції не працювали. Командир займався особовим складом, бігав по позиціях, щоб розставити кожного. Уже рвались міни, було дуже гучно не докричися ні до кого. 

Тому діяв я фактично вже сам і рішення про підрив ухвалював особисто (рішення абсолютно вірне, за що сержанту треба подякувати – Авт.) Коли пройшло хвилин, може, десять після початку обстрілу, я вирішив підривати мости», - сказав сержант.

 

МІЙ КОМЕНТАР І ЗАПИТАННЯ:  На початку інтерв’ю Сестриватовський говорить, що «зв’язку не було. А далі  стверджує, що мобільний зв’язок був. Він зв’язувався по мобільному з командиром роти і доповідав йому про обстановку, а також дзвонив сину на мобільний і розмовляв з ним.

ЗАПИТАННЯ: чому НЕ ПІДІРВАВ мости, коли був разом з  командиром взводу і провів підключення до їх підриву у перші хвилини мінометного обстрілу позицій? Чи були дублюючі системи підриву мостів і які саме?  

Чому таке  протиріччя зі зв’язком – не було зв’язку, був зв’язок? Так був чи не було? Чому перестали працювати рації, а мобільний зв’язок був?

Журналісти це не вияснили. Цих елементарних запитань не поставили  Сестриватовському.

 

ДАЛІ в інтерв’ю Сестриватовський стверджує: «Я намагався здійснити підрив, але вибуху не сталось. Я мав би його побачити. Я стояв саме біля мостів, на першій лінії.

Намагався перепідключити, перепровірити дроти: може, якась помилка сталася, неправильно щось підключили. Підключив заново, знову спробував. Рази три це зробив – вибуху не відбулося. Я НЕ САПЕР, але тут варіанти два. Або була висаджена диверсійна група, або дроти підриву були пошкоджені мінометним обстрілом», - наголосив сержант.

 

МІЙ КОМЕНТАР: виходить, що одночасно були пошкоджені ВСІ  дроти (кабелі), які вели до чонгарських мостів і НЕ БУЛО дублювання  підриву мостів за допомогою кодованого радіо сигналу? Це малоймовірно! При мінуванні стратегічних оборонних об’єктів (а такими є чонгарські мости), їх ПІДРИВ повинен був дублюватися мінімум ДВОМА способами електричним і радіосигналом.

Кабелі (проводи) підриву повинні були бути сховані у металеві труби або бетонні пенали і закопані в землю мінімум на півметра.

Якщо цього не було зроблено, то саперів, які мінували мости і їх командирів, треба відати під суд, за неналежне виконання службових обов’язків.

 

Журналістки Мусаєва і Лукашова  НЕ вияснили у сержанта   Сестриватовського, чи було передбачене дублювання підриву мостів і яке саме; що йому було відомо про це; що пояснювали сапери, коли інструктували його?

До якої електромережі були підключені кабелі (дроти), які повинні бути з’єднані з детонаторами, встановленими у вибухових зарядах, закладених у мостах?

Чи були ці кабелі для страховки підключені до електричного  генератора, на випадок обезструмлення стаціонарної місцевої електромережі?

Чи перевірив він всю довжину дроту (кабелю) на розрив (пошкодження)?

 

НЕ поставлення журналістками цих простих і очевидних  запитань Сестриватовському, на мою думку, засвідчує:

1) про повну відсутність у Мусаєвої і Лукашової

знань у військово-інженерно-саперній справі (не тямите не беріться або запросіть на інтерв’ю спеціаліста у таких випадках, щоб він допоміг сформулювати запитання);  

2) що вони (як і сержант) перед інтерв’ю були, на моє переконання, проінструктовані ОП і СБУ, які запитання, в якій манері і послідовності ставити Сестриватовському, щоб він під час інтерв’ю відчував себе комфортно і дав відповіді, необхідні для виправдання Зеленського, Єрмака та інших військових посадових осіб, які в різних формах співучасті причетні до розмінування Чонгару і саме головне ВЗЯВ  на себе всю ПРОВИНУ за НЕ ПІДРИВ мостів (які, на мою думку, завчасно були розміновані), що призвело до швидкого захоплення ворогом півдня України…

 

НАСТІЙЛИВО РЕКОМЕНДУЮ (!) послухати коментар генерала Сергія Кривоноса «Хто розмінував Чонгар» (відео 6 хв., див. тут:

">).

Уважно почитайте, що говорить Сестриватовський після того, як не зміг підірвати мости і як він «підспівує» міністру оборони Резнікову після повернення з полону (цитую).

 

«І тоді вже діяв за наказом треба було відходити на інші позиції. Тому я з іще двома строковиками вже відходив легковим автомобілем. Коли ми відходили, почалась стрільба. Потім був постріл гранатомета перед нами, машину знесло вбік, мене поранило…».

 

МІЙ КОМЕНТАР З НАГАДУВАННЯМ. Щоб зупинити просування російської танкової колони в день повномасштабного воєнного вторгнення інженер окремого батальйону матрос Віталій Скакун, після отримання наказу командира: «Відходити!» (коли міст не вибухнув після декількох спроб його дистанційного підірву), побіг на Генічеський бетонний автомобільний міст, під’єднав КПМ (конденсаторну підривну машинку) до дроту котушки «полівки», який був з’єднаний з детонаторами вибухівки під опорою моста і підірвав його ціною власного життя…

 

ЗАПИТАННЯ, яке не поставили журналістки: пане сержанте,

Ви перевіряли чи були пошкоджені дроти по всій їх довжині, як це зробив  матрос Віталій Скакун: ТАК чи НІ?

Ви мали при собі КПМ (конденсаторну підривну машинку) як Скакун для підриву вибухівки, закладеної в мостах: ТАК чи НІ?

Пане сержанте, я НЕ ДОРІКАЮ Вам, що Ви, як відповідальний за підрив чонгарських мостів, НЕ ПІДІРВАЛИ їх ціною свого життя (як це зробив Скакун) заради порятунку своїх побратимів і щоб не попасти в полон. Кожен сам робить свій вибір, в тому числі, говорити Правду чи брехню на замовлення.

Пам’ятайте: «Бог не в силі, Бог у Правді», -  постійно повторював Григорій Богослов своїм вірянам…

Якщо Ви ознайомитесь з моєю статтею, прошу Вас знайти  час уважно прочитати статтю Олексія Тригуба «Відходь, я підірву міст разом із собою!..»: історія подвигу Героя України в перші дні вторгнення» (див. тут:

https://armyinform.com.ua/2023/02/24/vidhod-ya-pidirvu-mist-razom-iz-soboyu-istoriya-podvygu-v-pershi-dni-vtorgnennya-geroya-ukrayiny-vitaliya-skakuna/).

Пане сержанте, хай Вас береже Бог!

 

ЦИТУЄМО далі інтерв’ю. «З мого боку — я зробив все, що було можливо», - стверджує Сестриватовський і продовжує: 

«Приблизно о 4 годині вечора того ж дня нас оточили вже так, що не було куди діватись. І тоді нас взяли в полон».

Як Сестриватовського і тих, хто був з ним, оточили, як взяли їх в полон, чи припинили вони опір, чи здалися добровільно,  журналістки не запитали. Мабуть, посоромилися.

 

УВАЖНО прочитайте цей фрагмент свідчень сержанта (цитую):

«Я не можу точно пригадати, як я дізнався, що історію з мостами на Чонгарі обговорює вся Україна. Та коли дізнався, був вражений. Як так сталося, що ніхто не знає, як було насправді, і когось звинувачують?

Я особисто вважаю, що якби мости й були підірвані, це не зупинило би наступ. Лише затримало би, але ненадовго – на годину-півтори. Вони би просто кинули понтони. Вони ж готувалися до цієї війни», - ствердно заявив сержант Іван   Сестриватовський.

 

КОМЕНТАР З ЗАПИТАННЯМИ, які не поставили журналістки.

Думаю, що прочитавши цю статтю і матеріали розслідування офіцерської організації «СМЕРТЬ РАШИСТАМ» («Караючий Меч Арея «КАРМА») Ви, пане сержанте, ще більше будете вражені і здивовані як президент Зеленський, Єрмак та їх  оточення здали південь України майже без бою на поталу і пограбування російським фашистам і що цьому передувало. 

 

Матеріали нашого розслідування читайте за посиланнями, подаю їх спеціально для Вас:

 

1. «Здача півдня України: злочинна недбалість чи державна зрада?» (див. тут:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/169909

 

2. «Президент Зеленський і здача півдня України: злочинна недбалість чи державна зрада?» (див. тут:

https://censor.net/ru/blogs/3369881/prezident_zelenskiyi_zdacha_pvdnya_ukrani_zlochinna_nedbalst_chi_derjavna_zrada);

 

3. «Чонгар української відповідальності Або здача півдня України, захоплення  Запорізької АЕС, окупація Маріуполя і полон його захисників, підрив Каховської ГЕС, провал операції «Авеню» — це наслідки злочинної діяльності ЗЕ-влади» (див. тут:

https://www.uacenter.media/thoughts-aloud/128306-geroy-ukra-ni-general-grigor-y-omel-chenko-chongar-ukra-ns-ko-v-dpov-dal-nost.html).

 

4. «Генерали проти «Вовчиці» або поза «трьох мавп» щодо здачі півдня України (див. тут:

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/176359

 

acenter.media/thoughts-aloud/128723-generali-proti-vovchic-abo-yak-zruchno-buti-v-poz-tr-oh-mavp-ne-skazhu-ne-bachu-ne-chuyu---geroy-ukra-ni-general-grigor-y-omel-chenko.html

 

ЗАПИТАННЯ: пане сержанти, звідки у Вас така впевненість, що «якби мости й були підірвані, то це не зупинило би наступ, а лише затримало би, але ненадовго на годину-півтори?

Ви не маєте військової освіти, не являєтеся відповідним експертом, Ви навіть не сапер. Ваш рівень заступник командира взводу морської піхоти.

Яка у Сестриватовського освіта (вища, середня, технічна чи гуманітарна) і яка цивільна професія, спеціальність (електрик, механік,  електромонтер, інженер, ремонтник електронних приладів), журналістики не вияснили. А це вкрай важливо, оскільки він  були відповідальним за підрив мостів.

 

Пане сержанте, ще раз нагадаю. Знаючи, що буде повномасштабне вторгнення, прикордонники і військові ЗСУ  за декілька днів до нього замінували в Чернігівській області автомобільний міст через річку Дніпро, який був єдиним автомобільним шляхом між Україною і Білоруссю.

О 04:15 24 лютого почалося вторгнення російських військ з боку Білорусі, як у Вас з Криму. О 12 годині дня захисники підірвали в, міст, оскільки сил і засобів утримати його уже не мали.

Якби колони російської військової техніки 24 лютого пройшли через міст, то того ж дня вони прорвалися б в обласний центр Чернігів і були б у передмісті Києва, який не був підготовлений до оборони.

Пане сержанте (вдумайтеся!), підірвавши цей єдиний міст, наступ ворога був затриманий на П’ЯТЬ днів (а не «на годину-півтори», як Ви вирахували, якби підірвали мости на Чонгарі).

Пане сержанте, за цей час Об’єднані сили оборони укріпилися в Чернігові і НЕ ДАЛИ російським загарбникам захопити місто і просунутися на Київ. Столиця України підготовилася до оборони і Київ вистояв. Російські окупанти були викинуті з Київської і Чернігівської областей. Південь України під окупацією до цього часу.  

Пане сержанте, ще один аргумент, який на мою думку, підтверджує, що мости на Чонгарі були розміновані ще до того, як Ви прибули туди для проходження служби.

 

Військовослужбовець ЗСУ, депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань розповів, що 2014 року розробили план оборони області. Цей секретний документ передбачав 4 лінії оборони лише на Чонгарському перешийку.

«Коли мені казали, що росіяни будуть нападати з Криму, маючи інформацію з 2014 по 2019 рік, я казав, що це неможливо. Тому що на кінець 2019 року ми настільки забезпечили оборону перешийка і проходу з Криму, що пройти там було НЕМОЖЛИВО», – наголошує депутат.

"І коли 24 лютого деякі російські солдати пишуть, що вони спали просто з Криму до Нової Каховки… Вони спали в автівках, коли автівки рухалися зі швидкістю 70 км/год, як на параді. Мені боляче це читати та це чути, я не розумію, як це відбулося", – поділився Хлань Радіо Свобода (див. тут:

https://www.radiosvoboda.org/a/novyny-pryazovya-hotovnist-pivdnya-ukrayiny-viyna/31996901.html Источник: https://censor.net/ru/b3369881).

Пане сержанте, Ви впевнено говорите, що «вони (російські загарбники – Авт.) просто кинули б понтони», оскільки «готувалися до цієї війни» і «через годину-півтори», як Ви стверджуєте, були б у Херсонській області.

Щодо вашої «експертної» оцінки затримки ворога на «годину-півтори» на Чонгарі, у випадку підриву всіх мостів, то я, думаю, що Ви глибоко помиляєтеся. Я дохідливо Вам пояснив це на прикладі підриву автомобільного мосту, який з’єднував через Дніпро Україну і Білорусь, звідки наступали колони російських танків і бронетехніки. Сподіваюся, Ви зрозуміли і не будете більше повторювати цю нісенітницю.

Пане сержанте, «затримка ворога на годину-півтори», у випадку підриву мостів на Чонгарі, це НЕ ваш особистий «висновок». Це «наратив» міністра оборони Резнікова, який ще у серпні минулого року заявив, що підрив мостів біля Чонгару на адмінмежі України з окупованим Кримським півостровом НЕ  ЗУПИНИВ би наступ росіян. Цей наратив Резнікова масово поширили провладні ЗМІ і боти Зеленського і його офісу.

Думаю, що Вам його порекомендували використати в інтерв’ю з «Українською правдою» люди в «цивільному» або з ОП. А можливо, Ви вичитали і законспектували  наратив Резнікова, висловлений ним в інтерв’ю, яке він дав   цьому ж виданню, що і Ви. В принципі, це добре, коли думка сержанта співпадає з «геніальним висновком» міністра оборони.

Тепер декілька слів, щодо вашого висловлювання «вони просто кинули б понтони…».

Зауважу, «вони» не раз кидали понтони через українські річки і кожен раз опинялися з бронетехнікою і трупами на дні. Приведу лише один приклад. У травні 2022 року ЗСУ артилерійським вогнем і штурмовою авіацією знищили два понтонні мости через річку Сіверський Донець біля Білогорівки Луганської області (на фото внизу).

На дно пішло десятки танків та іншої російської військової бронетехніки і майже півтори тисячі орків стали кормом для раків.

 

  

 

 

 

На фото: знищені ворожі

понтонні мости і бронетехніка

Пане сержанте, а тепер уважно почитайте, що стверджують справжні військові експерти.

Чонгарська протока і вузький перешийок, що з’єднує Кримський півострів з материковою частиною України, військові спеціалісти вважали практично НЕПЕРЕБОРНИМИ ПЕРЕШКОДАМИ при вмілій організації оборони. А мережа зрошувальних каналів, що тягнеться всією Херсонською областю, перетворювалася на природні перешкоди для просування військової техніки і при підриві автомобільних мостів через них УНЕМОЖЛИВЛЮВАЛА прохід ворожої техніки.

Після візиту американських військових аташе до командувача ОК "Південь" Сухопутних військ ЗСУ генерала Ковальчука і ознайомлення його з розвідданими і планами вторгнення російських військ з Криму військові аналітики та експерти прийшли до висновку, що президент Зеленський, МО, Генеральний штаб ЗСУ і ОК "Південь" встигнуть підготувати ефективну оборону півдня України, ключових мостів на півдні країни до того моменту, коли ворог встигне достатися до них і у росіян не буде шансів захопити південь України.

В чому Ви абсолютно праві, пане сержанте, так це в тому, що «росія готувалася до цієї війни». А президент Зеленський в цей час готував українців на «травневі шашлики», які закінчилися здачею ним півдня України…

 

ДАЛІ Сестриватовський стверджує (цитую):

«Офіційне слідство досі на мене не виходило. Військові керівники зі мною теж ще не спілкувались про цю історію. Може, просто бо я поки був на реабілітації, проходив лікарську комісію. Все рівно мені доведеться з ними спілкуватись».  

 

Пане сержанте, дозвольте задати Вам декілька питань як начальнику відділу військової контррозвідки в минулому.

 

Згідно ваших свідчень УП, Вас обміняли 26 квітня 2023 року і в продовж понад двох місяців на Вас НІ РАЗУ не виходили і не спілкувалися з Вами ні слідчі, ні військові керівники.  

З ваших пояснень виходить, що першими, хто Вас «допитував», тобто брав у Вас інтерв’ю це були журналістки «Української правди», які Вас «самостійно» знайшли або Ви самі приїхали до них, щоб покаятися, як Ви не змогли підірвати мости на Чонгарі?

 

Пане сержанте, Ви самі вірите в те, що Ви сказали журналісткам, я не кажу за професіоналів, які читали ваше інтерв’ю і як вони називали Вас і інтерв’ю? Почитайте коментарі до  нього.

 

Пане сержанте, Вас просто НЕ могли впродовж доби-двох не допитати офіцери військової контррозвідки СБУ після вашого  повернення з полону на предмет:

1) які обставини і причини не  підриву Вами  мостів на Чонгарі, як особи, відповідальної за їх підрив;

2) які обставини вашого потрапляння в полон і хто їх може підтвердити;

3) чи мали Ви контакти з працівниками спецслужб росії і з якими саме, в першу чергу з ФСБ;

4) чи були з боку ФСБ пропозиції на вербовку або спроби вербовки шляхом залякування, погроз, шантажу і т. д.;

5) які були умови утримування Вас в полоні, чи застосовувалися до вас тортури, фізичне насильство і якими способами.

І ще десятки запитань, які Вам ЗОБОВ’ЯЗАНІ були поставити мої колеги контррозвідники в перший день-два вашого повернення з полону і Ви це добре знаєте як військовий!

 

Пане сержанте, контррозвідувальна перевірка є  ОБОВ’ЯЗКОВОЮ  для кожного, хто був у полоні!!!      

А Ви розповідаєте «казочки», що на вас ніхто, ні слідчі, ні військові командири НЕ виходили і з Вами НЕ спілкувалися  за весь час повернення з полону понад два місяці, тому що Ви «проходили реабілітацію і медичну комісію».

 

Ви думаєте, що в ці ваші «байки» повірять хоч чуть-чуть думаючі люди? Погано Вас, на мою думку, інструктували перед інтерв’ю мої колеги з контррозвідки або хтось з ОП.

Видно не озброєним оком і те, що Ви не могли б без ДОЗВОЛУ СБУ самостійно «вийти» на журналісток УП, так само як і вони не могли б Вас знайти без їх «наводки» і відповідного погодження зустрічі з Вами.

 

Пане сержанте, віддаю Вам належне як фронтовику. Ви були поранені, пережили полон. Повернулися додому. Зараз знову на службі. Здоров’я  Вам і повернення з війни живим і з Перемогою.

 

«КОЗЕЛ ВІДПУЩЕННЯ»

 

Одночасно зауважу, що для мене очевидно, що сценарій спектаклю-інтерв’ю «Байки про Чонгар» за вашої участі в головній ролі і двох журналісток УП для антуражу був написаний в ОП або в СБУ.

Скажу відверто: свою роль, пане сержанте, Ви провалили.

Я не знаю, як оцінив вашу роль «стрілочника» ще один актор-комік Зеленський, який перетворив Україну на 95-й Квартал, чи міністр з «золотими яйцями», наративи якого Ви використовували в інтерв’ю…

 

Пане сержанте, психологи, психоаналітики, фізіономісти проаналізували вашу поведінку під час інтерв’ю (темп розмови, тембр голосу, рухи руками, пальцями,  ногами, тілом, вигляд обличчя, погляд очей і т. д.) і скласти ваш психологічний портрет, психотип і головне ваш психологічний стан на сьогодні після всього пережитого.

На їх думку, Ви потребуєте спокійного морального відпочинку на природі і психологічної реабілітації. Прислухайтесь до рекомендації спеціалістів.

 

Вище викладена та інформація, яку я маю, дають мені можливість знати причину, чому Ви, учасник бойових дій  ЗМУШЕНІ були погодитися на це інтерв’ю і визначену Вам роль в ньому. На мою думку, вона криється у цьому фрагменті інтерв’ю (цитую).

 

«Мій безпосередній командир з Чонгару ЗАГИНУВ. Серед інших свідків тих подій один точно живий, матрос. 

Мене не нагороджували. Та я і не вважаю, що потрібно. Нагороджувати треба тих, хто заслуговує на це. МОЯ ЗАДАЧА НЕ БУЛА ВИКОНАНА. Чому мости не підірвались? Я для себе відповідь знаю. Або диверсійна група зайшла з тієї сторони, або дроти були пошкоджені мінометом. Іншої відповіді у мене немає, і я її НЕ шукаю».

 

Думаю, що професіонали все зрозуміли.

 

СКАЗАНИМ сержант  Сестриватовський, по суті, «добровільно»  погодився з визначеною йому роллю «СТРІЛОЧНИКА», який взяв на себе всю відповідальність за НЕ ПІДРИВ мостів на Чонгарі, що призвело до швидкої окупації ворогом півдня України і загибелі десятків тисяч мирних людей і українських військових.

Таким чином, Сестриватовський став «стрілочником» або «козлом відпущення», винним за гріхи Зеленського у здачі півдня країни.

 

«У юдаїзмі козел відпущення»   особлива тварина, яку, після символічного покладання на нього гріхів всього єврейського народу, відпускали в пустелю у свято Йом-Кіпур. У сучасній мові переносно так кажуть про людину, на яку зіштовхують чужу провину, відповідальність за чийсь поганий вчинок, або на прикладі котрої роблять вигляд боротьби з наслідками злочину, відволікаючи таким чином увагу від справжніх винуватців.  

 

Я не знаю, чи допитували його офіційно в ДБР і СБУ у справі про «Чонгар» після даного інтерв’ю УП і, які він дав свідчення. Але тепер Сестриватовський буде пов’язаний з тими даними, що розповів журналісткам і свідченнями, які він дав слідчому. Роздрукований текст і відео його інтерв’ю будуть долучені до матеріалів кримінального провадження як докази.

 

ЗАУВАЖУ, що після даного інтерв’ю і допиту Сестриватовського (який швидше за все уже відбувся) військовослужбовець Іван Сестриватовський НЕ ПОТРІБНИЙ ЖИВИМ ЗЕ-владі!

Як професіонал я змушений про це сказати в голос і  публічно!

Свого часу я попереджав, що трапиться з міністром внутрішніх справ Кравченком і керівником його апарату Фере, які були організаторами викрадення і вбивства журналіста Георгія Гонгадзе на замовлення президента Кучми…

 

Я ПРОКЛИНАЮ ТЕБЕ…

 

Згадайте також, як три роки тому президент Зеленський, відпочиваючи в середині липня на Азовському морі на колишній дачі Хрущова, ЗАБОРОНИВ проведення операції українським спецназом, щоб врятувати сержанта Ярослава Журавля, який поранений чотири дні стікав кров’ю під пекучим сонцем у так званій «сірій зоні» за пару сотню метрів від передової.

Зеленський керувався політичною доцільністю  міфічного «припинення вогню» і «перемир’я» на сході України, яке пообіцяв вбивці путіну.

 

Сержант Журавель помирав в пекельних муках «під особистим контролем» верховного головнокомандувача  ЗСУ Зеленського.

Дві доньки сержанта Журавля залишилися сиротами, дружина вдовою.

На похорони героя президент Зеленський не приїхав. Навіть  не висловив співчуття рідним…

 

Два роки тому Верховна Рада проголосувала звернення до президента Зеленського присвоїти звання Герой України сержанту Ярославу Журавлю (посмертно). Але «Янелоху-Боневтіку» герой Журавель НЕ ПОТРІБНИЙ, він хоче, щоб про нього забули, тому що знає з чиєї вини він помер…

 

 

 

Настійливо рекомендую, особливо військовому Івану  Сестриватовському (!) прочитати моє відкрите звернення до президента Зеленського, опублікованого 5 серпня 2020 року в газеті «Україна молода» під заголовком «Володимире, ти проклятий батьком загиблого сержанта Ярослава Журавля» (див. тут: https://umoloda.kyiv.ua/number/3621/180/148736/).

 

Послухайте крик душі батька загиблого сержанта Ярослава Журавля, який звернувся до Зеленського біля офісу президента і прокляв його (відео 44 секунди див. тут:

">https://m.youtube.com/watch?v=-qPeWhw1EJY).

 

У інтерв’ю Сестриватовський заявив: «Зараз я вже повернувся до служби. Поки перебуваю на постійному пункті дислокації. Скоро знову поїду на Донбас. Мій син також військовослужбовець, служить зі мною в одному батальйоні, в іншому підрозділі».

 

БАЖАЮ пану Івану і його сину здоров’я. Хай їх оберігають Ангели-Охоронці. Повертайтеся додому живими і з Перемогою!

 

Панове Зеленський і Єрмак, НЕ РОБІТЬ з  Сестриватовського  «стрілочника» («козла відпущення»)!!!

З усією відповідальністю заявляю: ВИНИ військового Івана Сестриватовського у НЕ ПІДРИВІ мостів на Чонгарі НЕМАЄ!

 

Пане Зеленський, мости і загороджувальні протитанкові мінні поля на Чонгарі були РОЗМІНОВАНІ за вашим НАКАЗОМ!

 

МОЯ ПОРАДА Сестриватовському: завжди пам’ятай Бог не в силі, Бог у Правді

Для нього, його сина і читачів поділюся одним спогадом. Було це давно, понад 50 років тому. Один з моїх Учителів (тибетський монах Церін), у якого я проходив духовні практики і тренування зі східних бойових мистецтв (кунг–фу–ушу), говорив мені: «Історія не знає (не терпить) умовного способу. Дивлячись з вершини свого часу на історичні події і тих, хто за ними стояв, даючи їм оцінку, ми нерідко використовуємо умовні конструкції, а що було б, якби він зробив так або інакше…».

Проте, пам’ятай: сьогоденням, яке завтра уже буде минулим, можна ВІДКРИВАТИ МАЙБУТНЄ. Яке воно буде залежить від тебе. Не становись лише рабом обставин. Самий небезпечний ворог людини її внутрішній СТРАХ. Подолай його і станеш НЕПЕРЕМОЖНИМ! Роби все, що від тебе залежить без СТРАХУ і світ зміниться на краще, стане добрішим, - учив мене Учитель.

Він говорив: «Тибетська мудрість вчить нас: «ЖИТТЯ це лише три дні: вчора, сьогодні і завтра. ВЧОРА уже минуло і ми нічого НЕ  зможемо у ньому змінити. ЗАВТРА ще не настало і може не настати. Тому ЖИВИ СЬОГОДНІ і ТУТ. Живи так, щоб ЗАВТРА, яке також стане минулим, тобі не було соромно жити і ти не жалів про ВЧОРАШНІЙ день…».

ПОДУМАЙТЕ всі над мудрістю Монаха…

 

Інтерв’ю з Іваном Сестриватовським дивіться тут:

1) https://www.pravda.com.ua/articles/2023/07/6/7410027/

2) https://m.youtube.com/watch?embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Fwww.pravda.com.ua%2F&embeds_referring_origin=https%3A%2F%2Fwww.pravda.com.ua&source_ve_path=Mjg2NjQsMTY0NTA2&feature=emb_share&v=0PN2j2cCn6o

 

ЯК ЗЕЛЕНСЬКИЙ І ЄРМАК ЗДАВАЛИ ПУТІНУ УКРАЇНУ

 

Наша організація «Смерть РАШИСТАМ» («Караючий Меч Арея» - «КАРМА») провела додаткове розслідування щодо причин і обставин здачі президентом України Зеленським півдня країни російському агресору на поталу і розграбування.

 

Ми встановили хто, де і коли на міжнародному політичному рівні примусив  президента Зеленського прийняти рішення про здачу України в лоно російської федерації. Зеленський погодився на ці ганебні принизливі для України умови.

По суті президент України Зеленський вчинив державну зраду і зраду національних інтересів країни.

 

Думаю, що ми знайшли «ВІДПОВІДЬ», яку сержант Іван  Сестриватовський  «не шукає…»

 

В оновленому пункті пропуску "Чонгар" на адміністративному кордоні Криму з Херсонською областю до кінця 2020 року відкриється великий хаб для обслуговування громадян з центром надання адміністративних послуг та іншими об'єктами.

Про це 26 лютого 2020 року заявив Президент Володимир Зеленський у виступі на форумі Age of Crimea (Час Криму), присвяченому Дню кримського спротиву російській окупації, повідомляє Укрінформ.

ЗЗ6.02.2020 12:34

Зеленський: на «Чонгарі» відкриють великий хаб для обслуговування громадян. Виступ президента 26 лютого 2020 року.

«Дуже важливо, як Україну бачать кримчани. Це має бути освітлена, безпечна, комфортна країна з, вибачте, працюючими вбиральнями. Саме тому ми таку увагу приділяли облаштуванню комфортних КПВВ. Держава спільно з компанією Socar до кінця року відкриє на Чонгарі великий хаб для обслуговування громадян. Там буде повноцінний центр надання адміністративних послуг, зона відпочинку та інші дуже важливі об'єкти», - сказав Зеленський (відео виступу президента тут: ">). 

 

Що ПЕРЕДУВАЛО  виступу президента 26 лютого 2020 року про відкриття до кінця року великого хабу з вбиральнями на «Чонгарі»?

НАГАДАЮ. 9 грудня 2019 року в Парижі відбувся саміт «нормандської четвірки» лідерів Франції, Німеччини, України і росії (Макрон, Меркель, Зеленський, путін).

 

Після багатогодинних переговорів у Елисейському палаці учасники зустрічі оприлюднили спільні висновки, в яких зафіксували спільне бачення з низки питань

 

Як проходили дев’яти годинні перемовини, за підсумками яких  лідери чотирьох країн погодили комюніке, ви можете ознайомитися тут:

 

1). https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2834568-lideri-normandskoi-cetvirki-domovilisa-z-troh-pitan.html

 

2). https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/2834087-normandska-zustric-u-parizi.html

 

ПРИВЕРТАЮ вашу увагу на одну важливу інформацію. Майже чотири години лідери «Нормандської четвірки» спілкувалися без преси. Журналістам не дозволили бути навіть на початку їхнього спілкування», - повідомив журналіст Ростислав Демчук.

 

За моєю конфіденційною інформацією, на закритому засіданні «Нормандської четвірки», за ініціативи Меркель (на таємне прохання путіна) сторони обговорювали «гуманітарне питання» щодо розмінування територій навколо пропускних пунктів «Чонгар», «Каланчак» і «Чаплинка» і мостів через перешийки з Кримом з «метою забезпечення безпеки громадян обох сторін».

 

ДОВІДКА. У червні 2014 року (за два місяці до вторгнення російських військ в Україну 24 серпня, що призвело до Іловайської трагедії) канцлер Німеччини Меркель (таємний агент КДБ-ШТАЗІ, яка була на оперативному зв’язку у путіна, коли він служив у зовнішній розвідці КДБ СРСР в Дрездені з 1985 по 1990 рік) на прохання президента росії ЗАПРОПОНУВАЛА президенту Порошенку призначити Віктора Медведчука посередником у Тристоронній контактній групі.

Медведчук бу призначений спеціальним представником на переговорах у Мінську і включений до складу підгрупи з гуманітарних питань наказом голови СБУ Наливайченком за дорученням президента Порошенка.

 

На пресконференції 28 лютого 2018 року Порошенко заявив, що  колишній голова СБУ Наливайченко призначив в цю групу представником Медведчука. На думку Порошенка, він є «найбільш ефективним» у переговорах з росією щодо обміну полонених, тому що рішення про звільнення приймає безпосередньо кум Медведчука путін.

 

Ексголова СБУ Валентин Наливайченко уточнив слова президента: «Варто освіжити йому пам'ять: ініціатива залучити Медведчука до процесу звільнення полонених належала виключно Порошенку. Саме він дав вказівку щодо його призначення. Це відбулося у кабінеті президента в присутності міністра закордонних справ Клімкіна»

 

Журналісти програми «Схеми» (спільного проекту Радіо Свобода та каналу «UA:Перший») звернулися до СБУ, аби отримати офіційне підтвердження повноважень Медведчука задля такої відповідальної державної місії, як звільнення українських полонених.

«Запитувана вами особа бере участь у роботі гуманітарної підгрупи Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Сході України відповідно до наданих керівництвом держави повноважень», – йдеться у відповіді СБУ (див. тут: https://www.radiosvoboda.org/a/schemes/29615621.html).

 

Чотиристоронню «Нормандську зустріч 9 грудня 2019 року перервали після двох годин для перемовин між президентами України та росії. Вони тривали загалом близько години, із них 10-15 хвилин глави держав розмовляли віч-на-віч.

Одразу після цього всі учасники саміту знову зібралися і продовжили перемовини, під час яких Зеленський погодився з  пропозиціями Меркель-путіна щодо ПОВНОГО РОЗМІНУВАННЯ Кримських  перешийків (мостів і  загороджувальних мінних полів навколо пропускних пунктів «Чонгар», «Каланчак» і «Чаплинка») з «метою забезпечення безпеки громадян обох сторін».

 

Думаю, що під час розмови віч-на-віч з путіним була обговорена майбутня зустріч Зеленського з секретарем РБ росії Миколою Патрушевим з обов’язковою участю Єрмака.

За моєю інформацією, Зеленський, буцімто, попросив президента росії замінити Медведчука на іншу особу в Мінській контактній групі і путін погодився. 

 

Зустріч Зеленського з Патрушевим відбулася таємно в Омані 8 січня 2020 року, через місяць по завершенню саміту «Нормандської четвірки» в Парижі.

Точні обставини про організацію зустрічі і результати  домовленостей з Патрушевим повинен пояснити Зеленський і Єрмак.

 

Проте окремі факти встановлені і є неспростовними.  

На Різдво Зеленський з сім’єю і Єрмаком таємно прибули в Оман.

8 січня президент і його помічник Єрмак мали таємну зустріч з секретарем РБ росії Патрушевим в посольстві рф.

Вранці цього ж дня війська ППО Ірану двома ракетами з російського ЗРК «Тор» навмисно збили пасажирський літак МАУ. Загинули усі, хто перебував на борту – 176 осіб ( 9 членів українського екіпажу і 167 пасажирів, серед них двоє громадян України).

 

Знаючи характер і психотип Патрушева, можу стверджувати, що швидше за все, збитим літаком він шантажував і лякав Зеленського, який в Омані був із сім’єю. Заради безпечного повернення їх додому Патрушев «люб’язно» запропонував свій літак, на якому прилетів до Оману.

По завершенню перемовин Зеленський, його сім’я і Єрмак повернулися в Київ пізно вночі 9 січня на чартерному літаку Патрушева (див. фото-схему).

 

 

Коли таємний візит Зеленського відкрився, його пресслужба почала придумувати різні небилиці про мету його візиту до Оману.  Забрехалися повністю…     

 

11 лютого Зеленський звільнив Андрія Богдана з посади голови Офісу президента і на його місце призначив Єрмака і 12 лютого ввів до складу РНБО.

 

На своє звільнення Богдан у  Фейсбуці відверто критично написав  Зеленському: «Я Вам вдячний, тому що моє ім'я не буде мати відношення до хаосу, в який Ви кидаєте країну.  Ми з вами і командою сконцентрували демократичним шляхом абсолютну владу у країні, яку ви за чотири місяці перетворили у посміховисько. Мені щиро жаль, що наші мрії про країну щасливих людей, де немає корупції, ви проміняли на теплу ванну для себе і дешеві забаганки непрофесійних і самозакоханих людей, які вами маніпулюють».

 

Новопризначений глава Офісу президента Андрій Єрмак так  прокоментував розслідування програми «Схеми» щодо візиту президента Зеленського в Оман.

 

«Де свідчення конкретних людей? Де об'єктивні дані? Почули глядачі хоч щось, крім фрази "за свідченням наших джерел"? Ми прагнемо до діалогу і готові коментувати факти. Основна проблема сюжету Схем в тому, що коментувати там нічого. Це все - брехня від початку і до кінця, і немає жодного об'єктивного твердження, яке могло б стати реальним, ґрунтовним предметом для обговорення», - написав Єрмак на своїй сторінці у Facebook ввечері 13 лютого.

 

Аналогічним способом Єрмак заперечував факт проведення операції «Авеню» по захопленню «вагнерівців», яка була провалена з його і вини Зеленського. Про цю спецоперацію Єрмаку було добре відомо від керівника ГУР МО Василя Бурби.

«Це детективна історія, яка була вигадана від самого початку до кінця. Взято декілька фактів з реальності, додано художні вигадки і створилася масштабна історія, яка дійсно вражає», – заявив керівник ОП Андрій Єрмак 18 вересня 2020 року  в ефірі ">програми «Свобода слова Савіка Шустера».

 

Президент Зеленський як і Єрмак рік брехав українському народу, що операції по затриманню «вагнерівців» взагалі не існувало, і що це все видумки генерала Бурби, який хотів залишитися на посаді.

«Бурба вирішив зберегти своє місце, знав, що хочу, щоб його звільнили», - заявив Зеленський.

 

Як бачимо, брехня, маніпуляція, популізм основні принципи діяльності Зеленського і Єрмака, як і всієї ЗЕ-влади!

 

26 лютого 2020 року (через два тижні після призначення Єрмака  керівником ОП, як я уже зазначав, президент Зеленський заявив, що до кінця року держава відкриє на Чонгарі великий хаб для обслуговування громадян.

 

Зауважу, що на момент заяви президента (26.02.2020) всі Чонгарські мости і територія навколо нього були заміновані.  У випадку ПІДРИВУ всіх мостів і НЕ РОЗМІНУВАННЯ  загороджувальних мінних полів навколо Кримського перешийку, російські загарбники і їх бронетехніка, за висновками військових експертів і інженерів-саперів, НЕ

ЗМОГЛИ б зайти з Криму на материкову територію України.

 

10 грудня 2020 року Єрмак заявив: «Наша делегація доклала максимум зусиль, аби погодити у серпні (2020 року) 20 ділянок для РОЗМІНУВАННЯ. Потрібно швидко виконувати цей план».

 

Повертаємося до хронології розмінування і облаштування сервісних зон КПВВ «Чаплинка» і «Чонгар».

 

7 квітня 2020 року у рамках міжвідомчої наради під головуванням  віцепрем’єр-міністра Олексія Резнікова  (міністр оборони з 4 листопада 2021 року) було обговорено поточний стан облаштування сервісних зон КПВВ «Чаплинка» і «Чонгар» на адміністративній межі з тимчасово окупованим російською федерацією Кримом», - йдеться у повідомленні Укрінформу.

 

 

 

На адмінмежі з окупованим Кримом 5 травня 2020 року підписали меморандум про будівництво хабу на КПВВ «Чонгар» (Фото преслужби Херсонської ОДА). 

Нарада відбулася за участю представників Міністерства реінтеграції, Міністерства інфраструктури, Херсонської ОДА, представництва президента України в АРК, АТ «Укрзалізниця» та ТОВ «Сокар Енерджі».

 

«Велику увагу було приділено саме пошуку ефективної фінансово-правової моделі створення сервісного хабу на КПВВ «Чонгар» за участю ТОВ «Сокар Енерджі», - відмітили у міністерстві.

 

Втім, як повідомляють у Мінреінтеграції, низка формальних обставин призвела до фактичної зупинки проєкту 4 місяці тому. Було ускладнено залучення до облаштування КПВВ партнера у вигляді компанії «Сокар Енерджі», яка в рамках програми соціальної відповідальності була готова інвестувати у розбудову пілотного сервісного хабу на КПВВ «Чонгар».

Про це під час брифінгу 5 травня 2020 року на КПВВ «Чонгар» заявив голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв.

 

Меморандум підписали віцепрем'єр-міністр–міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков (нині міністр оборони),  міністр інфраструктури Владислав Криклій, голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв, в.о. голови правління Укрзалізниця Іван Юрик, а також представник “Сокар Енерджі Україна” Сергій Колеченко – повідомив Укрінформ.

 

3 20 вересня 2020 року на пункті пропуску «Чонгар» почалася його реконструкція.

15 листопада того ж року на адмінкордоні Криму з Херсонською областю було відкрито рух через оновлений пункт пропуску «Чонгар», в районі якого все було розміновано.

 

Підписанти меморандуму і учасники міжвідомчої наради повинні бути допитані і дати свідчення, що їм відомо про розмінування територій навколо сервісної зони КПВВ «Чонгар» і як вони збиралися облаштовувати її,  якщо територія навколо «Чонгару» була замінована загороджувальними протитанковими мінами полями?

 

У Резнікова необхідно вияснити, яка його роль як віцепрем’єр-міністра у розмінуванні і хто віддав наказ на розмінування. Не знати цього він просто не міг в силу займаної посади і як  відповідальний за облаштування сервісної зони КПВВ «Чонгар» на адміністративній межі з тимчасово окупованим  Кримом. 

 

10 грудня 2020 року голова Офісу президента Андрій Єрмак у колонці, опублікованій в “Українській правді”, звітував про виконання плану щодо домовленостей та зобов’язань, які виникли на зустрічі  лідерів «Нормандської четвірки».

 

«Рік тому в Парижі відбулася зустріч лідерів країн "Нормандської четвірки". Завдяки зміні президентом Зеленським принципів державної політики, Україна робить набагато більше для допомоги нашим громадянам, які змушені залишатися на тимчасово окупованій території, ніж було домовлено», – заявив Єрмак.

 

«Ми прагнемо миру і наполегливо виконуємо всі наші зобов’язання. Наприклад, украй важливо убезпечити людей по обидва боки лінії зіткнення від величезної кількості смертоносних мін. Наша делегація доклала максимум зусиль, аби погодити у серпні (2020 року) 20 ділянок для РОЗМІНУВАННЯ. Потрібно швидко виконувати цей план.

Цю роботу може на власні очі побачити кожен, хто відвідає нові контрольні пункти на лінії розмежування, розбудовані за принципом сучасних сервісних хабів.

Було домовлено узгодити 3 нових ділянки для розведення сил до кінця березня 2020 року. Нам вдалося принципово погодити 4 нових ділянки на початку вересня. Маємо рухатись далі», - зазначив глава ОП Єрмак.

 

23 листопада 2021 року віцепрем’єр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук пообіцяла, що впродовж трьох місяців команда Мінреінтеграції запустить автобусні шатли на КПВВ "Чонгар" та "Каланчак": від пункту пропуску до адміністративної межі з Кримом.

 

НАГАДАЮ: Восени 2021 року Іван Сестриватовський почав нести службу на Чонгарі на посаді головного сержанта взводу, був заступником командира взводу. В зазначеному інтерв’ю «Українській правді» він наголосив: «Розмінувань ніяких не було».

 

ВСЕ ВІРНО, пане головний сержанте! Задовго до вашого прибуття на службу в Чонгар ВСІ чонгарські мости і загороджувальні протитанкові мінні поля навколо  нього уже були РОЗМІНОВАНІ за наказом президента Зеленського.  Тому «розмінувань ніяких не було», як Ви говорите.

 

 

На фото: зустріч радників «нормандської четвірки» (зліва на право): зовнішньополітичний радник канцлера Німеччини Єнс Плетнер, глава ОП України Єрмак, заступник керівника Адміністрації президента росії Дмитро Козак і дипломатичний радник президента Франції Еммануель Бонн.

Париж, 26.01. 2022 р.

 

Перед широкомасштабним вторгненням росії в Україну, Єрмак проводив закриті переговори з Дмитром Козаком  заступником керівника Адміністрації президента росії, переговорником росії в «нормандській четвірці».

 

Перед зустріччю Зеленський у своєму відеозверненні до українців увечері, 25 січня 2022 року (за місяць до  повномасштабного вторгнення росії) заявив: «Ми працюємо, щоб якнайшвидше відбулася зустріч чотирьох президентів для майбутнього настання миру в Україні. Є надія, спокій, витримка та робота 24 на 7. А отже, буде й результат. А значить, буде і мир», - наголосив Зеленський, вішаючи локшину на вуха українцям за місяць до повномасштабного вторгнення росії. Потім пообіцяв українцям «травневі шашлики…».

 

Проте президент не сказав, що мости, які з’єднували Крим з материковою територією України і загороджувальні протитанкові мінні поля навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом за його командою уже повністю РОЗМІНОВАНІ і він готовий зустрічати «російських визволителів» (вони теж «люди») з «хлібом і сіллю», щоб домовитись десь «по середині» розділити Україну, по руслу річки Дніпро на лівобережну і правобережну, чи якось так, хоча «какая разніца».  

 

10 лютого (за 14 днів до повномасштабного вторгнення) в Берліні відбулися повторні переговори політичних радників лідерів країн "нормандської четвірки". Під час переговорів  сторонам не вдалося узгодити спільний документ. Проте учасники зустрічі висловили прихильність режиму припинення вогню і підтвердили настрій на продовження переговорів. Єрмак заявив, що «наступна зустріч відбудеться дуже скоро».

 

На зазначених зустрічах Єрмак і Козак домовилися між собою про сухопутний коридор до Криму і подачу туди води. Це публічно підтвердив Козак невдовзі після початку повномасштабної воєнної агресії, здивовано заявивши: «Зачем была нужна такая война, ведь мы с Ермаком обо всем договорились».

Після цієї публічної заяви Козак несподівано пропав, про нього ні слуху, ні духу в інформаційному просторі.

 

14 лютого 2022 року (за 10 днів до повномасштабного вторгнення) на розмінованих КПВВ "Чонгар" та "Каланчак" розпочали курсувати автобусні шатли від пункту пропуску до адміністративної межі, розповіла Верещук.

Цитата ( мовою оригіналу): “23 ноября 2021 года пообещала, что на протяжении трех месяцев команда Минреинтеграции запустит шаттлы на КПВВ "Чонгар" и "Каланчак": от пункта пропуска к админчерте. Сегодня шаттлы поехали. Задание выполнено (путіна? – Авт.). На неделю раньше дедлайна. Отдельная благодарность губернатору Херсонской области Геннадию Лагуте, заместителю министра реинтеграции Алексею Бородаю и директору ГП "Реинтеграция и восстановление". Шаг за шагом, меняем реальность!” -  написала Верещук.

 

Дійсно, «зелені гниди» круто поміняли «реальність» українців!

Ну, що ж: «Бачили очі, кого вибирали…».  

 

«За все в житті платити треба: що ти посієш — те й пожнеш. Господь завжди все бачить з неба, Його очей ти не минеш».

«Життя нічого не дає дарма, і всьому, що дається долею, таємно визначена своя ціна».

 

24 лютого 2022 року через РОЗМІНОВАНІ за наказом президента Зеленського КПВВ "Чонгар" і "Каланчак" та  РОЗМІНОВАНІ (НЕПІДІРВАНІ) мости, які з’єднують Крим з материковою територією України безперешкодно, як на параді, увійшли російські війська, які спокійно окупували південь країни, Херсон, Мелітополь, Енергодар, захопили Запорізьку АЕС, Каховську ГЕС та заблокували Маріуполь, увійшли в передмістя  Миколаєва.  

 

В момент наступу російської бронетехніки через Чонгар  заступник командира взводу Іван Сестриватовський «зробив все, що було можливо», щоб підірвати те, що уже було РОЗМІНОВАНО чонгарські мости на Кримському перешийку. Але він цього не знав, а, можливо, боїться говорити правду…

  

Тепер, думаю, всім зрозуміло, чому мости, що з’єднували Крим з материковою територією України і загороджувальні протитанкові мінні поля навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка" на адміністративній межі з анексованим Кримом були РОЗМІНОВАНІ.

 

Такі послідовні дії, на мою думку, засвідчують, що Зеленський і Єрмак готували мирне повернення України в  «політичне лігво» росії. Та щось пішло не так.

 

Вчиненні діяння (дії, бездіяльність) президента Зеленського мають явні ознаки державної зради (ст. 111 ККУ) і злочину, передбаченого ч. 4 ст. 425 ККУ (недбале ставлення Верховного головнокомандувача ЗСУ до військової служби, вчинені в умовах воєнного стану).

 

Бойовий генерал Кривонос заявив по військовому коротко і чітко: «І це не недбалість, а ЗРАДА. МИ ЗАМІНУВАЛИ ВСЕ. Питання: хто наказав розмінувати мости із Криму?»

 

ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ НАШОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

 

Ще раз нагадаю ВИСНОВКИ розслідування офіцерської організації «Смерть «РАШИСТАМ» про причини і обставини злочинної здачі півдня країни вищим військово-політичним керівництвом України на чолі з президентом Зеленським.

І хоча наші висновки не мають юридичного значення для досудового слідства, нами встановлені факти, яким слідчі зобов’язані дати належну правову оцінку, прийняти рішення про оголошення підозри винним особам і обрати їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

 

Аналіз встановлених фактичних даних, свідчень і конфіденційної інформації дає підстави зробити наступний  ВИСНОВОК: за наказом (розпорядженням, директивою, дорученням, вказівкою) Президента — Верховного головнокомандувача ЗСУ Зеленського В. А. всі мости, які з’єднували півострів Крим з материковою частиною України та мости через річку Дніпро в Херсонській області БУЛИ РОЗМІНОВАНІ (НЕ ПІДІРВАНІ); загороджувальні протитанкові мінні поля навколо пропускних пунктів "Чонгар", "Каланчак" і "Чаплинка на адміністративній межі з анексованим Кримом були повністю РОЗМІНОВАНІ.

Саме через ЦЕ російські війська так швидко захопили і окупували південь України.

 

На мою думку, як слідчого в минулому, президент Зеленський такими діями вчинив ЗЛОЧИН, передбачений ст. 111 ККУ (державна зрада), а також політичну зраду національних інтересів України.

 

НАГОЛОШУЮ: вся ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ (кримінальна і політична) за здачу півдня України з ознаками злочинної недбалості і державної зради, що призвело до багатотисячних людських жертв та інших тяжких трагічних наслідків, ПОВНІСТЮ ЛЕЖИТЬ в першу чергу на Президентові — Верховному  головнокомандувачеві ЗС України Володимирі Зеленському.

 

Відповідну ЮРИДИЧНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ, на мою думку, повинні  понести:

1). Андрій Таран міністр оборони (з 4 березня 2020 по  4 листопада 2021 року). 

2). Руслан Хомчак головнокомандувач ЗСУ (з 27 березня 2020 ро 27 липня 2021 року) генерал-полковник.

3). Андрій Єрмак глава Офісу президента України.  

4). Вище військове командування і члени уряду, які виконали злочинний наказ (письмовий чи усний — не має значення) про РОЗМІНУВАННЯ загороджувальних протитанкових мінних полів біля «Чонгара», «Каланчака», «Чаплинки» і наказ РОЗМІНУВАТИ (НЕ ПІДРИВАТИ) мости, які з’єднували Крим з материковою частиною Україною, мостів через р. Дніпро в Херсоні, біля Каховської ГЕС і мостів через водоканали зрошувальної системи в Херсонської області.

 

ПЕРЕЛІК посадових осіб, які обговорювали або могли обговорювати з президентом Зеленським на засіданні РНБО або на Воєнному кабінеті при РНБО (діяльність припинена 24.02.2022) питання про РОЗМІНУВАННЯ мостів на всіх кримських перешийках,  загороджувальних протитанкових мінних полів навколо «Чонгару», «Каланчака» і «Чаплинки» і ухвалили з президентом Зеленським колективне рішення (або погодилися з ним) про розмінування або не підрив мостів на півдні країни або брали участь у їх розмінуванні у різних формах (виконували накази або віддавали накази) або знали про ці розмінування:

 

Андрій Єрмак  глава Офісу президента, член РНБО ( з лютого 2020 р.). За моєю інформацією, Зеленський призначив Єрмака на ці посади після повернення їх з Оману за рекомендацією секретаря Ради безпеки росії Патрушева (вважай, путіна), з яким Зеленський і Єрмак мали зустріч 8 січня 2020 року в посольстві рф в Омані.

Андрій Таран міністр оборони (з 4 березня 2020 по  4 листопада 2021 року). 

Руслан Хомчак головнокомандувач ЗСУ (з 27 березня 2020 ро 27 липня 2021 року) генерал-полковник.

Іван Баканов голова СБУ (з 29 серпня 2019 – 19 липня 2022 року).

Кирило Буданов начальник ГУР МОУ (з 5 серпня 2020 року).

Денис Шмигаль прем’єр-міністр (з 4 березня 2020 р.).

Олексій Резніков віце-прем’єр-міністр—міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (з 4 березня 2020 до 3 листопада 2021 року). З 4 листопада 2021 року міністр оборони.

Тепер думаю зрозуміло всім, чому Резніков так наполягає, щоб розслідування обставин розмінування мостів на всіх кримських перешийках і полів навколо «Чонгару», «Каланчака» і «Чаплинки» в напрямку Херсону було проведене після закінчення війни...

 

Ірина Верещук віце-прем’єр-міністр міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (з 4 листопада 2021 року).

Владислав Криклій міністр інфраструктури (серпень 2019 – травень 2021 рік).

Генерал-лейтенант Сергій Наєв командувач об'єднаних сил Збройних Сил України з 27 березня 2020 року.

Генерал-майор Юрій Лукашик начальник інженерних військ ЗС України.

Генерал-лейтенант Микола Кравчук начальник Центрального управління інженерних військ ЗС України.

Командувачі Оперативного командування «Південь»:

генерал-майор Ігор Палагнюк (з липня 2019 – 2021),

генерал-майор Андрій Ковальчук (з 2021 року),

генерал-майор Сергій Шаптала начальники штабу перший заступник ОК «Південь» (з 2017 — квітень 2020 року),

генерал-майор Андрій Соколов заступник Командувача ОК «Південь» (з 2017 року).

 

Мінуванням, розмінуванням, підривом замінованих споруд, об’єктів і т. д. займаються інженерні саперні війська України рід спеціальних військ у Збройних силах України, що призначений для інженерного забезпечення бойових дій.

Підрозділи інженерних військ є у кожному з видів Збройних сил України, а також окремо у Головному управлінні оперативного забезпечення.

 

Центральне управління інженерних військ ЗС України знаходиться в м. Київ, якому, зокрема, підпорядковані 808-й окремий понтонно-мостовий полк (м. Білгород-Дністровський Одеської області) і 16-й окремий полк оперативного забезпечення (c. Семенівка, Мелітопольський район, Запорізька область).

 

ЧЕРЕЗ НЕ ПІДРИВ (РОЗМІНУВАННЯ) мостів і РОЗМІНУВАННЯ  протитанкових мінних полів навколо пропускних пунктів «Чонгар», «Каланчак» і «Чаплинка» на  адміністративній межи з анексованим Кримом  російські війська швидким  маршем (впродовж декількох днів) оточили Маріуполь, захопили Херсон і область, значні території Миколаївської (бої були у самому Миколаєві) і Запорізької областей разом з АЕС, підривом якої шантажує путін. Здача півдня завершилася підривом окупантами  Каховської ГЕС і страшною екологічною катастрофою.

 

ЗАПИТАННЯ ДО ЧИТАЧІВ: хто з вас вірить в те, що без письмового  наказу або розпорядження президента, верховного головнокомандувача ЗС України Зеленського, хтось з військових посадових осіб рангом нижче (починаючи від міністра оборони, головнокомандувача ЗСУ, командувача інженерних саперних військ ЗСУ, командувача Оперативного командування «Південь», командира 808-го окремого  понтонно-мостового полку і  закінчуючи рядовим сапером) посмів би САМОСТІЙНО, без письмового наказу вище стоячого командира прийняти рішення  про РОЗМІНУВАННЯ мостів, які з’єднували півострів Крим з материковою частиною України та загороджувальних протитанкових мінних полів навколо пропускних пунктів «Чонгар», «Каланчак» і «Чаплинка  на адміністративній межі з анексованим Кримом?

 

Повірити в таке може лише дебіл, ідіот або ті, хто ще вірить Зеленському!

Після своїх публічних заяв і виявленої ГІПЕР КОРУПЦІЇ в міністерстві оборони його очільник Резніков, якщо він має честь, повинен знати, що роблять в таких ситуаціях  мінімум подають у відставку…

 

Я шаную мужність і відвагу фронтовика Івана Сестриватовського. Проте сміливість в бою і мужність сказати правду, що насправді відбувалося на Чонгарі і з чиєї вини був зданий південь України  це різні речі.

 

ПІДЛА ВІЙНА ОПУ ПРОТИ ГЕНЕРАЛА ЗАЛУЖНОГО

 

Військові, політичні експерти і журналісти наголошують, що Єрмак і Зеленський хочуть поміняти Головнокомандувача Валерія Залужного на Сирського протеже Хомчака. Тому і розгорнута така велика компанія по дискредитації генерала Залужного, який користується великою популярністю і довірою в народі (набагато більшою за ««найвеличнішого»» Зеленського). Очолюваним генералом Залужним ЗСУ довіряє 98% українців! 

 

Подивіться відео «Зеленський підставив Залужного. Паскудність Єрмака» (див. тут:

 ">).

 

В соціальних мережах провладні боти розгорнули шалену компанію по дискредитації генерала Залужного. Що тільки про нього не пишуть, які фейки-плітки-чутки не поширюють.

Блокують об’єктивні позитивні матеріали про Залужного.

 

Розповім про один недавній випадок. Видання «Незалежний Медіа Форум» з нагоди 50-річного ювілею генерала Валерія Залужного опублікувало мою статтю «Генерал Залужний Гетьман України, місія якого виконати заповіт Тараса Шевченка: «І вражою злою кров’ю Волю окропіте, щоб «понесло з України у синєє море кров ворожу…».

 

Буквально за годину статтю прочитали понад 30 тисяч осіб. А далі почалося творитися неймовірне. Відкрити статтю за посиланням стало неможливо, висвічувалося повідомлення, що сервер не доступний. На сайт була здійснена потужна атака.

Дякую виданню «Універсум», яке підстрахувало і розмістило статтю на своєму сайті (див. тут:

https://universum.lviv.ua/data/magarticles/files/3353.pdf).

 

Майже добу читачі не могли отримати доступ до  моєї статті на сайті «Незалежного Медіа Форуму», присвяченій генералу Залужному.

Прочитавши її (вона не велика за обсягом) ви зрозумієте, чому її так настійливо блокували противники Гетьмана України, Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

 

 

Прочитати статтю можна тут:

https://www.uacenter.media/thoughts-aloud/129160-geroy-ukra-ni-general-grigor-y-omel-chenko-general-zaluzhniy-get-man-ukra-ni-m-s-ya-yakogo-vikonati-zapov-t-tarasa-shevchenka-vrazhoyu-zloyu-krov-yu-volyu-okrop-te-schob-poneslo-z-ukra-ni-u-sin-more-krov-vorozhu.html

 

Рекомендую також ознайомитися також з публікацією «Перший отаман України»: Залужний потрапив на обкладинку польської газети Gazeta Wyborcza (див. тут:

https://bykvu.com/ua/bukvy/pershyi-otaman-ukrainy-zaluzhnyi-potrapyv-na-obkladynku-polskoi-hazety-gazeta-wyborcza/).

 

 

Фото Людмили Дудник

 

Сьогодні генерал Валерій Залужний як ніколи потребує нашої підтримки і словом, і ділом.

Прочитавши мою статтю «Генерал Залужний Гетьман України…», поділіться нею з друзями, знайомими, розмістіть її на своїй фейсбук сторінці.  

 

Очолюваним генералом Залужним ЗСУ довіряє 98% українців. Вони рятують Україну і Європу від російської агресії. Народ і Армія повинні бути єдині! Разом ми сила. Разом ми непереможні. Своїм нащадкам, українцям  наші  пращури орії заповіли: «Сила і непереможність Роду твого - в єдності Роду твого!».

 

В інтерв'ю The Washington Post, опублікованому в п’ятницю, 14 липня, Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний наголосив: «Щоб врятувати свій народ, чому я маю питати в когось дозволу, що робити на ворожій території? Чомусь я маю думати, що мені там нічого не можна робити. Чому? Тому що Путін… застосує ядерну зброю? Дітям, які помирають, однаково. Це наша проблема, і нам вирішувати, як ВБИВАТИ цього ворога. На війні на його території можна і треба ВБИВАТИ. Якщо наші партнери бояться використовувати їхню зброю, ми будемо ВБИВАТИ своєю. Але рівно стільки, скільки необхідно».

 

Наші пращури орії наказали нам: «Ворога Роду твого знищуй без пощади і жалю!».

 

Знаю, що прихильники Зеленського і байдужі до долі України в черговий раз накинуться на мене з брутальною лайкою за статтю.

Будуть кричати (матюкатися), що не варто розхитувати човен «Україна», в якому ми всі знаходимося під час війни, що НЕНАЧАСІ критикувати верховного головнокомандувача ЗСУ, президента Зеленського, щоб не ослабляти єдність суспільства і не дискредитувати Україну на міжнародній арені перед нашими партнерами, які надають нам фінансову і військову допомогу у війні проти російського агресора.

 

Саміт НАТО у Вільнюсі показав, хто такий Зеленський і його ЗЕ-влада, яка вона корумпована, «засрана» п’ятою колоною і агентами спецслужб воєнного злочинця путіна. Головною умовою вступу України в НАТО лідери країн-членів Альянсу назвали  очищення влади від корупції,  «п’ятої колони» і російської агентури.

А Вова «слухає і їсть». Веде себе по хамські по відношенню до партнерів, влаштував на саміті НАТО шапіто 95-го Кварталу. Добре, що там не було роялю…  

Українці, скільки ще ми будемо йому про все це нагадувати?

    

Завершуючи статтю, натрапив у соціальних мережах на допис невідомої авторки, який повністю підтримую. Він перегукується з моїми розслідуваннями і статтями.  Випадковостей не буває...

Дякую авторці від імені нашої офіцерської організації «Смерть «РАШИСТАМ».

Подаю допис дослівно в повному обсязі.

 

«Вже декілька днів минуло від саміту НАТО у Вільнюсі, а я не можу оговтатися від того, що відбулося...Суперечливі почуття страху за майбутнє України, наших дітей і онуків, почуття сорому і огиди від поведінки нашого "гаранта безпеки", який впав серед Вільнюса, совав ногами, як мала дитина і волав : "дайте НАТО!"

Мені соромно, починаючи з зовнішнього вигляду і закінчуючи його поведінкою. Я навіть збір коштів оголосила на діловий костюм, білу сорочку, краватку і модельне взуття, тільки не знайшли номера карти гаранта, щоб перерахувати кошти...?

Мене гризе одне питання, чому Генерала Залужного не запросили в склад делегації? Відповідь тільки одна - боялися, щоб спільнота НАТО не побачила в Залужному реального лідера, який об'єднує українців у боротьбі з зовнішнім і внутрішнім ворогом. Хоча рейтинги Валерія Федоровича від цього тільки зростають. Він міг виступити на саміті на чудовій англійській і без папірців та донести дійсний стан справ на фронті і в тилу і можливо формулювання комюніке були б кращими, навіть якщо і ні, то його виступ безумовно вселив би впевненість для партнерів, що ЗСУ і народ гідні бути в НАТО. 

Але тільки влада не виконала попередні вимоги, а й породила нові проблеми на цьому шляху. Основні вимоги до влади : 1. Подолати корупцію. 2. Звільнити агентів фсб, їх було 35 у списку США, звільнили 10, 25 залишається у владних кабінетах, в основному в опу. 3. Порушення демократичних принципів управління державою, цензура, вимкнення опозиційних каналів, переслідування шляхом відкриття брехливих кримінальних справ і ін.

Рейтинги влади падають, хоча якісь брехливі опитування говорять про інше..

Реальний рейтинг Залужного складає 97%, тоді владі залишається 3%. 

Залужний - це феномен на теренах України, унікальна особистість, його цінують перш за все як фахівця високого рівня в області військової справи. Він також ввів в дію нові методи керівництва в нашу армію, відмінні від совкової системи по своїй суті. Хоча ще багато військових зберігає застарілі методи керівництва.

Можна сказати, що здійснюється процес реформування армії по стандартам НАТО в таких складних умовах війни. Валерій Федорович не тільки вимагає беззаперечне виконання наказів, а дає можливість висловити свою думку, обговорює з підлеглими військові операції , а потім дає наказ щодо виконання...

Такі методи керівництва були б корисні і в цивільних умовах.. Для країни це дало б ефект розвитку, тому що п'ятий рік зелена влада будувала диктатуру, переслідувала опозицію, обмежувала свободу слова і навіть відверто брехала. Я думаю, що Валерій Федорович зміг би консолідувати українське суспільство , дати поштовх для розвитку.

Це ми повинні просити його взяти на себе таку місію. Він зміг би набрати команду фахівців для реального розвитку України.. Ще треба пройти складний шлях до Перемоги, але треба  думати і про майбутнє!

Я хочу, щоб кандидатуру Залужного ініціював народ! Можливо тільки це примусить діючу владу не триматися за крісла, а добровільно піти у відставку і не приймати участі у виборах, де у них нема шансів з таким суперником як Залужний!»

 

Зауважу ЗЕ-крикунам: я не звертаю на вас уваги. Не гайте на мене часу. Свій я дуже ціную. Тому ідіть туди, куди послали «русскій корабль» або туди, куди вас послав ваш «Володя Анелох»: «у сраку!» Послухайте тут:  ">  

 

Зелені собаки гавкають, а караван «Україна» іде своїм курсом. Це по-перше.

По-друге. Це ніяке не розхитування човна «Україна». Це ВИКИДАННЯ з човна ЗЕ-ЩУРІВ, які прогризають його дно на ходу під час війни, щоб врятувати Україну! Чим більше ВТОПИМО цих пацюків, тим легше буде українцям!

 

Я переконаний, що своєчасна об’єктивна справедлива критика лікує владу, очищає її, зміцнює єдність народу і віру в Перемогу.

 

Публікацією я хочу донести людям свою правду і допомогти правоохоронним органам очистити владу від зрадників, мародерів, корупціонерів, колаборантів, незалежно від займаних ними посад, починаючи з президента Зеленського, в діях якого є ознаки державної зради і службових злочинів.

«…і пізнаєте правду, а правда вас вільними зробить!» (Євангеліє від Івана 8:31-32).

 

ВОЛОДИМИРЕ, ІДИ З БОГОМ З ПОСТА ПРЕЗИДЕНТА

На завершення. Важливе, на мою думку, застереження.

Під час президентських виборів 2019 року Зеленський неодноразово заявляв, що йде в президенти на один термін. Після вчинених ним злочинів, у нього є два шляхи уникнути сурового покарання, а  можливо і довічного ув’язнення. Майже як в радянській кінокомедії: «Або я її веду в ЗАГС, або вона веде мене до прокурора»

 

Як Зеленський може уникнути покарання:

1). Втекти до Ізраїлю, де він, як єврей за національністю,  отримає громадянство. Держава Ізраїль своїх громадян не видає іншим країнам.

2). Максимально продовжувати воєнний стан в країні, прикриваючись війною і розтягуючи в часі її закінчення.

3). У будь-який спосіб стати президентом України на другий строк (шляхом фальсифікації результатів голосування, особливо, якщо буде електронне, підкупу виборців, застосування адміністративного ресурсу, як це зробив Кучма у 1999 році).

 

Зеленський, Єрмак, їх найближче оточення добре розуміють, що втративши владу, вони будуть засуджені до позбавлення волі. Втекти не встигнуть…

 

Гостра політична криза, яка виникне під час  президентських виборів, якщо в них повторно буде брати учать Зеленський, або їх відтермінуванням на невизначений термін, може призвести до небезпечної революційної ситуації в Україні.

    

Вихід з цієї ситуації бачу один. Зеленський повинен виконати свою обіцянку і офіційно заявити, що не буде брати участі у наступних президентських виборах.  Він повинен вибачитися перед українським народом і покинути  Україну.

Я добре знаю настрої ветеранів російсько-української війни і військових, які знаходяться на фронті. Вони озброєні професіонали. На руках українців багато зброї.

Знаю, що Зеленському дають послухати аудіо записи, що про нього говорять військові.

 

Якщо Зеленський спробує вести в оману виборців, заявивши, що буде балотуватися на другий президентський термін, тобто НЕ ДОТРИМАЄТЬСЯ даного раніше слова, то українці  жорстко нагадають йому про це.

Це не залякування і не погроза Зеленському. Це нагадування історії: президента Румунії Ніколае Чаушеску  розстріляли; лівійського вождя Муаммара Каддафі розтерзали; президента Іраку Саддама Хусейна повісили. Вони мали майже «стовідсоткову підтримку» свого народу. 

 

Цього трагізму Зеленському я не бажав і не хотів, щоб з ним трапилося щось подібне ще три роки тому в черговому листі  до нього «Володимире, ти не український і не мій президент, йди з Богом», опублікованому в газеті «Україна молода» 21 липня 2020 року.

 

ЦИТУЮ: «Володимире, по-батьківськи застерігаю, що у випадку вчинення тобою дій, які учасники українсько-російської війни — захисники України ­— можуть розцінити як реальну загрозу втрати незалежності України, тебе (як, до речі, і керівників московського ОПЗЖ) може спіткати трагічна доля диктатора Йосипа Сталіна (отруїли), президента Румунії Ніколае Чаушеску (розстріляли),  лівійського вождя Муаммара Каддафі (розтерзали),  президента Іраку Саддама Хусейна (повісили), які мали майже стовідсоткову «підтримку» свого народу. 

Я особисто тобі цього не бажаю і не хочу, щоб таке трапилося з тобою».

 

У зверненні я наголосив: «Володимире, своїми відкритими листами до тебе я переслідую одну мету — зберегти Українську Державу і отримати перемогу над ворогом України — російською імперією на чолі з її «царем» Володимиром Нездихаючим. А ти своїми діями, що мають ознаки державної зради, сприяєш кривавому карлику!»

 

Акцентую Вашу увагу це було написано три роки тому!

 

Повний текст відкритого листа до Зеленського див. тут: https://www.umoloda.kiev.ua/number/3615/180/148282/).

 

НАГАДУЮ йому і сьогодні, що «Ніхто в Україні не може узурпувати державну владу» (ст. 5 Конституції).  

Згідно з Загальною декларацією прав людини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року (Документ ООН/РЕS/217-А), народ і кожна Людина має право вдатися як до останнього засобу до ПОВСТАННЯ проти тиранії і гноблення.

Декларація ратифікована Україною і є складовою частиною  нашого законодавства.

  

СПОДІВАЮСЯ, що розуму і інстинкту самозбереження у Зеленського вистачить, щоб не довести ситуацію до крайності і не переступити межу, звідки вороття вже не буде.

 

ЩЕ РАЗ звертаюся до президента: «Володимире, прийди на найближче засідання сесії Верховної Ради і, відповідно до статей 108 і 109 Конституції України, особисто зачитай українською мовою заяву про свою добровільну відставку.

 

Принеси вибачення перед українським народом за брехню, маніпуляції, популізм, «Голобородька», порушення   Конституції, прав і свобод людини і громадянина, політичні репресії, за не підготовку до повномасштабної агресії росії, злочинну здачу півдня України ворогам.

 

Попроси вибачення за батька, який образив українців, обізвавши їх «тупою біомасою», і йди з Богом з поста президента України, за який ти, як сам сказав, «не тримаєшся».

 

Зроби цей мужній крок, який буде порятунком України і звільненням тебе від відповідальності перед Українським народом.

Уваж свого батька, який публічно заявив, що «тобі президенство до одного місця» і «ти в будь-який момент кинеш цю фігню (президенство – Авт.)».

 

Саміт НАТО у Вільнюсі наглядно показав, що пора повертатися в «95-й квартал», де тебе зачекався рояль...

 

Володимире, хочеш ти того чи ні, але ЗАКОН БУДЕ ВИКОНАНИЙ… НЕ ЗЕМНИЙ.  ВСЕЛЕНСЬКИЙ!

 

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

СМЕРТЬ російській федерації — центру планетарного зла!

ЯК ВИЗНАЧЕНО, ТАК І БУДЕ!!!

 

Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО,

Герой України,

кавалер ордену ООН «Діяння на благо народів»,

медалі ЄС «Європа – союз цінностей»,

народний депутат України ІІ-VI скликань,

член ПАРЄ (2006-2010),

почесний голова СОУ, генерал-лейтенант

 

P.S. Від імені організації «СМЕРТЬ РАШИСТАМ» («Караючий Меч Арея» — «КАРМА») дякую всім не байдужим, хто поширює матеріали нашої організації.

Візантійський богослов, один із батьків Церкви, великий християнський святий Григорій БОГОСЛОВ постійно повторював вірянам: «Бог не в силі, Бог у Правді. Мовчанням зраджується Бог».

Наші пращури орії залишили нам Заповідь: «Називайте речі (події) своїми іменами і досягнете Успіху і Перемоги».

 

ЗВЕРНЕННЯ до редакції «Українська правда», яка заявила, що «вона вивчає обставини мінування прилеглих територій, а також роль відповідальних посадовців у цих подіях. Для нас важливо з'ясувати ПРАВДУ. І якщо вам відомі будь-які факти, що можуть допомогти УП у цьому, напишіть нам».

 

ПРОПОНУЮ редакції УП надрукувати цю мою статтю, а також матеріали розслідування, посилання на які є в публікації. Спільними зусиллями знайдемо ПРАВДУ, хто злочинно здав південь України і «ВІДПОВІДЬ», яку НЕ шукає військовослужбовець ЗСУ Іван Сестриватовський. Допоможемо йому.   

ДЯКУЮ за інтерв’ю з Іваном Сестриватовським. По можливості, перешліть йому мою статтю.

Бажаю творчих успіхів.

З повагою Григорій Омельченко.

Теги: Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО, Думки вголос, Незалежний Медіа Форум, IMF, Independent Media Forum,www.mediaforum.news,Валерій Залужний
Автор: uacenter.media

uacenter.media, ua.mediacenter.eu@gmail.com,

01001 Київ, вулиця Хрещатик 10, +38 067 461 6900, +48 609 00 6656

© Міжнародний благодійний фонд

«Незалежний Український Медіа Центр у Європі», 2022

© Yurii SCHERBAK, 2022   © Valentyn KONDRATIUK, 2022-2023

Мої відео