Нацбанк випустив монету на честь Командування об’єднаних сил ЗСУ (фото)

385593 ПЕРЕГЛЯДІВ
Середа, 06 грудня 2023, 17:15
86
0
0

У День Збройних сил України в Національному банку відбулася презентація нової обігової пам’ятної монети «Командування об’єднаних сил Збройних сил України» номіналом 10 гривень.

Про це у середу, 6 грудня, повідомили на сайті НБУ.

Ця монета продовжує серію «Збройні сили України» та присвячена Командуванню об’єднаних сил ЗСУ – окремому органу військового управління стратегічного рівня всіма міжвидовими та міжвідомчими угрупованнями військ для проведення об’єднаних операцій за завданням Верховного Головнокомандувача та Генштабу ЗСУ. Презентували нову монету голова Національного банку України Андрій Пишний та  командувач об’єднаних сил Збройних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

«На монеті ми зобразили емблему Командування об’єднаних сил ЗСУ – традиційну козацьку зброю – пірнач на фоні двох схрещених шабель. Цей шеврон, втілений в монеті, є дуже чітким і промовистим. Бо насправді ви ті, хто успадкував столітню звитягу українського воїнства», – розповів Пишний.

Про дизайн монети

Аверс монети – ідентичний з аверсом обігової монети номіналом 10 гривень зразка 2018 року, на ньому в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщені номінал монети, рік карбування та герб України.

На реверсі монети в центрі зображена емблема Командування об’єднаних сил Збройних сил України.  

Монета виготовлена зі сплаву на основі цинку з нікелевим покривом, маса – 6,4 г, діаметр – 23,5 мм, тираж – 10 000 000 штук (у тому числі 500 000 штук у сувенірному пакованні). Гурт монети – рифлений.

Дизайн реверсу монети виконала Тетяна Балута. Скульптор – Володимир Дем’яненко.

Як і всі інші обігові монети України, обігова пам’ятна монета «Командування об’єднаних сил Збройних Сил України» є обов’язковою до приймання за її номіналом для всіх видів готівкових платежів та зарахування на рахунки. 

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні вся Україна святкує наше професійне свято - День Збройних сил України!

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео