Росіяни в окупованому Криму частково зруйнували Херсонес – давньогрецьке поселення на території Північного Причорномор’я

Росіяни в окупованому Криму частково зруйнували Херсонес – давньогрецьке поселення на території Північного Причорномор’я
181932 ПЕРЕГЛЯДІВ

Росіяни в окупованому Криму частково зруйнували Херсонес – давньогрецьке поселення на території Північного Причорномор’я, повідомила старша наукова співробітниця Інституту археології НАН України Евеліна Кравченко, пише Суспільне Культура.

Херсонес і його хора займають територію майже всього Севастополя. Херсонське городище – центральна частина комплексу – стоїть. Водночас окупанти істотно попсували частину памʼятки, яка розташована біля Севастополя під старими військовими базами. 

“Російські археологи, за міжнародним правом, повинні були цю ділянку доєднати до заповідника, не проводити там жодних досліджень, а просто її законсервувати. Замість цього вони загнали туди будівельну техніку, екскаватори та бульдозери, почали знімати культурний шар, прямо екскаваторами завантажувати його в самоскиди й просто вивозити на сміттєві полігони”, – пояснила Кравченко. 

У 2013 році Херсонес внесли до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. “Херсонес Таврійський є одним з небагатьох полісів, які практично ідеально збудовані. Він зберіг планування за системою давньогрецького архітектора і філософа Гіпподама Мілетського, якою користувалися ще в середині IV століття до нашої ери. Це планування міста там існувало протягом 2000 років майже в незмінному вигляді. Місто тільки розширялося, не міняючи свого планування. Це абсолютно унікальна ситуація в історії містобудування”, – каже Кравченко. 

На території памʼятки росіяни звели нову будівлю “Новий Херсонес”. Археологічний парк перекриває старі знахідки, а низку розкопаних об’єктів поступово перенесли та відбудували в іншому місці. Також окупанти вивезли значну частину знайдених артефактів: фрески, посуд, предмети побуту та ікони. 

Фото: Shutterstock

Теги: Незалежний Медіа Форум, Independent Media Forum
Автор: uacenter.media

Незалежний Медіа Форум
www.uacenter.media
www.mediaforum.news
E-mail: [email protected]
Kyiv - Київ:  +38 067 461 6900
Варшава - Warszawa: +48 609 00 6656

Редакція Незалежного Медіа Форуму не завжди поділяє точку зору автора

© ICF "INDEPENDENT UKRAINIAN MEDIA CENTER IN EUROPE", 2022-2024
© POLSKO-UKRAIŃSKA FUNDACJA POKOJU CONCORDIA 818, 2023-2024

Мої відео