Ягеллонський університет і річниця Люблінського Трикутника
Коло Наукове Студій Польсько-Українських Факультету Міжнародних і Політичних Студій Ягеллонського Університету "Вернигора" 2 грудня 2022 організовує міжнародний форум "Виклики та перспективи Люблінського трикутника. Від слів до справи".
Діяльність нашого Кола Наукового спрямована на розвиток питань культури, історії та політики у контексті польсько-українських відносин, а також у відносинах Польщі та України з іншими країнами. У зв'язку з цим ми не могли не підняти до обговорення таку подію, як створення Люблінського Трикутника (ЛТ) в липні 2020 року. За цією темою ми й організовуємо грудневий Форум 2022.
Головна мета – створення платформи для діалогу між представниками трьох держав і незалежними експертами, платформи для обговорення та дискусії щодо результатів Люблінського трикутника за рік його існування у політичній та культурній сферах, про пропозиції вдосконалення цього проекту та про його плани на майбутнє.
Ми запросили Редакцію науково-популярного журналу «Пам’ятки України» з Києва стати спеціально запрошеним гостем блоку культурної політики даного Форуму, адже це дозволить розкрити головні питання заходу максимально глибоко, серед яких зокрема:
1. Як Люблінський трикутник може сприяти культурному розвитку країн держав-членів у практичному вимірі:
1) Розвиток музейної справи в Україні під час війни. Приклад Польщі та Литви.
2) Чи передбачається створення програм обміну між студентськими організаціями держав-членів ЛТ?
3) Як розвиватиметься політика діаспор та полонії серед країн-членів ЛТ?
2. Культура в Україні під час війни:
1) Чи є проекти у сфері збереження українських пам'яток у Польщі/Литві/Україні?
– Як саме відбувається оцифрування української спадщини?
– Чи сприяв ЛТ передачі української культурної спадщини Литві/Польщі?
2) Як протидіяти дезінформаційним процесам у сфері культури? (кібератаки на сайти України, Польщі та Литви зі сторони Росії; російська пропаганда щодо польсько-українських відносин у суспільстві)
У рамках Форуму заплановано медіапрезентацію виставки Максима Рітуса "ЗАГРОЖЕНА СПАДЩИНА" про стан охорони пам'яток в Україні.
Софія Піщанська, голова
Кола Наукового "Вернигора" Студій Польсько-Українських Ягеллонського університету в Кракові